2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Cottbuser Juniors - 2022

Stage GC Youth Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 01:38:07
02 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 00
03 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 00
04 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 00
05 Müller Tobias Rose Team NRW + 00
06 Arenz Leon Rose Team NRW + 00
07 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
08 Jochum Ben Rose Team NRW + 00
09 Mraz Daniel Czech Republic + 00
10 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 00
11 Kapela Marek Poland + 00
12 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 00
13 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
14 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
15 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 00
16 Harkins Girts Latvia + 00
17 Gloning Thomas Team Innobike-Bayern + 00
18 Ratajczak Dominik Poland + 00
19 Richter Moritz Team Innobike-Bayern + 00
20 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
21 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 00
22 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 00
23 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 00
24 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 00
25 Maciejewski Szymon Poland + 00
26 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 00
27 Rinklef Jan LV Baden + 00
28 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 00
29 Stadler Anton Team Innobike-Bayern + 00
30 Barta Martin Team Auto Eder + 00
31 Kobr Richard Czech Republic + 00
32 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 00
33 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 00
34 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 00
35 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 00
36 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 00
37 Belajevs Rodrigo Latvia + 00
38 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 00
39 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 00
40 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 00
41 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 00
42 Kohout Jaromir Czech Republic + 00
43 Vlot Mees Team Auto Eder + 00
44 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 00
45 Kadlec Milan Czech Republic + 00
46 Leidert Louis Rose Team NRW + 00
47 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 00
48 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 00
49 Telecky Stepan Czech Republic + 00
50 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 00
51 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
52 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 00
53 Gross Matteo Team Auto Eder + 00
54 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 00
55 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 00
56 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 00
57 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 00
58 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 00
59 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 00
60 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 00
61 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 00
62 Listwon Tomasz Poland + 00
63 Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team + 00
64 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 00
65 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 00
66 Pridal Tomas Czech Republic + 00
67 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 00
68 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 00
69 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 00
70 Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen + 00
71 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 00
72 Gludavs Davis Latvia + 00
73 Beck Jonas LV Baden + 00
74 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 00
75 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 00
76 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 00
77 Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team + 00
78 Oechsler Hannes LV Baden + 00
79 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 00
80 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 00
81 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 00
82 Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 00
83 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 00
84 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 00
85 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 00
86 Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen + 00
87 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 00
88 Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 00
89 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 00
90 Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz + 01:21
91 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 02:00
92 Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team + 00
93 Leu Richard Landesverband Brandenburg + 00
94 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 00
95 Wieczkowski Pawel Poland + 00
96 Reinfelds Rihards Latvia + 06:13
97 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 06:13
98 Priedolins Janis Latvia + 06:13
99 Fleischmann Felix WHEEL DEVILS Cycling Team + 06:20
100 Spadaccia Davide LV Baden + 06:20
101 Grygowski Hubert Poland + 00
102 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 00
103 Viking Neo Svealand Cycling Team + 11:51
104 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 11:51
DNF Kuchinke Gabriel Landesverband Brandenburg
DNF Hinz Kacper Alks Stal Grudziadz
DNF Stelps Mikus Rudolfs Latvia
DNF Oebel Matthis LV Baden
DNF Schwarz Torben LV Baden
DNF Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Zinser Konrad Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen
DNF Roth Max Team Innobike-Bayern
DNF Buth Jerome WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Rieve Franz Emil WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Stein Laurin WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Kruger Tjark Ole WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Otto Scott Neo WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Schwar Endric Landesverband Brandenburg 2
Pos Rider Team Time
1 Herzog Emil Team Auto Eder 01:37:52
2 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 09
3 Müller Tobias Rose Team NRW + 10
4 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 11
5 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 12
6 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 12
7 Vlot Mees Team Auto Eder + 13
8 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 15
9 Arenz Leon Rose Team NRW + 15
10 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15
11 Jochum Ben Rose Team NRW + 15
12 Mraz Daniel Czech Republic + 15
13 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 15
14 Kapela Marek Poland + 15
15 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 15
16 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
17 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 15
18 Harkins Girts Latvia + 15
19 Gloning Thomas Team Innobike-Bayern + 15
20 Ratajczak Dominik Poland + 15
21 Richter Moritz Team Innobike-Bayern + 15
22 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 15
23 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 15
24 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 15
25 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 15
26 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 15
27 Maciejewski Szymon Poland + 15
28 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 15
29 Rinklef Jan LV Baden + 15
30 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 15
31 Stadler Anton Team Innobike-Bayern + 15
32 Barta Martin Team Auto Eder + 15
33 Kobr Richard Czech Republic + 15
34 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 15
35 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 15
36 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 15
37 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 15
38 Belajevs Rodrigo Latvia + 15
39 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 15
40 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 15
41 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 15
42 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 15
43 Kohout Jaromir Czech Republic + 15
44 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 15
45 Kadlec Milan Czech Republic + 15
46 Leidert Louis Rose Team NRW + 15
47 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 15
48 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 15
49 Telecky Stepan Czech Republic + 15
50 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 15
51 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15
52 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 15
53 Gross Matteo Team Auto Eder + 15
54 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 15
55 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 15
56 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 15
57 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 15
58 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 15
59 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 15
60 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 15
61 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 15
62 Listwon Tomasz Poland + 15
63 Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team + 15
64 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 15
65 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 15
66 Pridal Tomas Czech Republic + 15
67 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 15
68 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 15
69 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 15
70 Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen + 15
71 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 15
72 Gludavs Davis Latvia + 15
73 Beck Jonas LV Baden + 15
74 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 15
75 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 15
76 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 15
77 Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team + 15
78 Oechsler Hannes LV Baden + 15
79 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 15
80 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 15
81 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 15
82 Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15
83 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 15
84 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 15
85 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 15
86 Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen + 15
87 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 15
88 Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 15
89 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 15
90 Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team + 15
91 Leu Richard Landesverband Brandenburg + 15
92 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 15
93 Wieczkowski Pawel Poland + 15
94 Grygowski Hubert Poland + 15
95 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 15
96 Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz + 01:36
97 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 02:15
98 Reinfelds Rihards Latvia + 06:28
99 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 06:28
100 Priedolins Janis Latvia + 06:28
101 Fleischmann Felix WHEEL DEVILS Cycling Team + 06:35
102 Spadaccia Davide LV Baden + 06:35
103 Viking Neo Svealand Cycling Team + 12:06
104 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 12:06
Pos Rider Team Time
01 Vlot Mees Team Auto Eder 01:38:05
02 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 02
03 Arenz Leon Rose Team NRW + 02
04 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02
05 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 02
06 Harkins Girts Latvia + 02
07 Richter Moritz Team Innobike-Bayern + 02
08 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 02
09 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 02
10 Barta Martin Team Auto Eder + 02
11 Kobr Richard Czech Republic + 02
12 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 02
13 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 02
14 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 02
15 Kohout Jaromir Czech Republic + 02
16 Leidert Louis Rose Team NRW + 02
17 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 02
18 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 02
19 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 02
20 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 02
21 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 02
22 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 02
23 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 02
24 Listwon Tomasz Poland + 02
25 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 02
26 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 02
27 Gludavs Davis Latvia + 02
28 Oechsler Hannes LV Baden + 02
29 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 02
30 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 02
31 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 02
32 Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 02
33 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 02
34 Leu Richard Landesverband Brandenburg + 02
35 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 02:02
36 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 06:15
37 Priedolins Janis Latvia + 06:15
38 Spadaccia Davide LV Baden + 06:22
39 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 11:53

Information