Right now: Transfers 2022 > 2023

Cottbuser Juniors - 2022

GC Youth Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 05:51:12
02 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 15
03 Gross Matteo Team Auto Eder + 31
04 Telecky Stepan Czech Republic + 01:03
05 Vlot Mees Team Auto Eder + 01:40
06 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 01:44
07 Barta Martin Team Auto Eder + 02:04
08 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 02:10
09 Kadlec Milan Czech Republic + 02:24
10 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 02:35
11 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 02:54
12 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 03:01
13 Mraz Daniel Czech Republic + 03:09
14 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 06:55
15 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 07:19
16 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 07:25
17 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 07:37
18 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 07:40
19 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 07:48
20 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 07:50
21 Beck Jonas LV Baden + 08:05
22 Pridal Tomas Czech Republic + 08:06
23 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 08:09
24 Kobr Richard Czech Republic + 08:17
25 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 08:18
26 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 08:23
27 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 08:26
28 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 08:31
29 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 08:35
30 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 08:37
31 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 08:37
32 Kohout Jaromir Czech Republic + 08:43
33 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 08:48
34 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 09:12
35 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 09:12
36 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 10:16
37 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 11:17
38 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 13:07
39 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:03
40 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 20:36
41 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 20:37
DNF Leben Tim Landesverband Brandenburg 2
DNF Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2
DNF Schwar Endric Landesverband Brandenburg 2
DNF Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2
DNF Belajevs Rodrigo Latvia
DNF Gludavs Davis Latvia
DNF Harkins Girts Latvia
DNF Priedolins Janis Latvia
DNF Reinfelds Rihards Latvia
DNF Stelps Mikus Rudolfs Latvia
DNF Grygowski Hubert Poland
DNF Kapela Marek Poland
DNF Listwon Tomasz Poland
DNF Maciejewski Szymon Poland
DNF Ratajczak Dominik Poland
DNF Wieczkowski Pawel Poland
DNF Hinz Kacper Alks Stal Grudziadz
DNF Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz
DNF Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz
DNF Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz
DNF Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Zinser Konrad Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg
DNF Kuchinke Gabriel Landesverband Brandenburg
DNF Leu Richard Landesverband Brandenburg
DNF Oebel Matthis LV Baden
DNF Oechsler Hannes LV Baden
DNF Rinklef Jan LV Baden
DNF Schwarz Torben LV Baden
DNF Spadaccia Davide LV Baden
DNF Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team
DNF Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team
DNF Otte Gus Merida Adelaar Development Team
DNF van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team
DNF Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW
DNF Arenz Leon Rose Team NRW
DNF Jochum Ben Rose Team NRW
DNF Leidert Louis Rose Team NRW
DNF Müller Tobias Rose Team NRW
DNF Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team
DNF Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team
DNF Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team
DNF Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen
DNF Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen
DNF Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen
DNF Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen
DNF Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen
DNF Meijers Sal Streetjump-ABLOC
DNF Lovidius Gustav Svealand Cycling Team
DNF Persmeen Axel Svealand Cycling Team
DNF Törnström Linus Svealand Cycling Team
DNF Viking Neo Svealand Cycling Team
DNF Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior
DNF Grenaae Alfred Team Herning CK Junior
DNF Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior
DNF Gloning Thomas Team Innobike-Bayern
DNF Richter Moritz Team Innobike-Bayern
DNF Roth Max Team Innobike-Bayern
DNF Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern
DNF Stadler Anton Team Innobike-Bayern
DNF Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen
DNF Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen
DNF Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen
DNF Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen
DNF Buth Jerome WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Fleischmann Felix WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Rieve Franz Emil WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Stein Laurin WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Kruger Tjark Ole WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Otto Scott Neo WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team

Information