Follow the Giro LIVE every stage at our Race Centre

GP Bob Jungels Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team 3:06:02
02 van Herwaarden Thom WV Schijndel U19 + 00
03 Morang Mil UC Dippach + 00
04 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 00
05 Kranenburg Joris Merida Adelaar Development Team + 54
06 Perto Rasmus Team Mascot Workwear + 1:03
07 Barusseau Mathéo AG2R Citroën U19 Team + 1:03
08 Shmidt Artem Cannibal Team + 1:22
09 De Vos Seppe Van Moer Logistics Cycling Team + 1:22
10 Pichon Mathis Team Avesnois Junior + 1:55
11 Harasim Mihnea-Alexandru Cannibal Team + 1:55
12 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 1:55
13 Vergouw Julian WPG Amsterdam U19 + 1:55
14 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 1:55
15 Grard Hugo Team Avesnois Junior + 1:55
16 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 1:55
17 Van Bommel Sep TigeRR Cycling Team + 1:55
18 Swart Hidde Jegg-DJR Academy U19 + 1:55
19 Van Dorp Vincent Wielerzone Nederland + 1:55
20 Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team + 1:55
21 Finckbohner Anaël U19 Cycling Project + 1:55
22 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 1:55
23 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 1:55
24 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 1:55
25 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 1:55
26 Cleer Gabin Bourgogne Franche Comte + 1:55
27 Dougny Lucas Bourgogne Franche Comte + 1:55
28 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 1:55
29 Langella Lenaic Team UC Nantes - Atlantique U19 + 1:55
30 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 1:55
31 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 1:55
32 Fetzer Luke LUX -CTS p/b Specialized + 1:55
33 Vortkamp Clemens FlandersColor-Galloo Team + 1:55
34 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 1:55
35 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 1:55
36 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 1:55
37 Zahem Mael Team Avesnois Junior + 1:55
38 van den Eijnden Guus WV Schijndel U19 + 1:55
39 Weidert Fabian Team Wipotec RLP + 1:55
40 Poucet Tristan Team Avesnois Junior + 1:55
41 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 1:55
42 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 1:55
43 Guillemot Cyprien U19 Cycling Project + 1:55
44 Merlov Ville Team Bach Advokater CEC Junior + 1:55
45 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 1:55
46 Maris Jesse LUX -CTS p/b Specialized + 1:55
47 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 1:55
48 Krogh Jensen Andreas Team Mascot Workwear + 1:55
49 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 1:55
50 Moore Viggo LUX -CTS p/b Specialized + 1:55
51 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 1:55
52 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 1:55
53 Orriere Martin Team UC Nantes - Atlantique U19 + 1:55
54 Van Rees Christiaan WV Westland Wil Vooruit U19 + 1:55
55 Prins Jari Jegg-DJR Academy U19 + 1:55
56 Tijssen Viego WPG Amsterdam U19 + 1:55
57 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 1:55
58 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 1:55
59 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 1:55
60 Van Vliet Michiel Jegg-DJR Academy U19 + 1:55
61 Grass Julien UC Haguenau Junior + 1:55
62 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 1:55
63 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:55
64 van de Ven Jarne WV Westland Wil Vooruit U19 + 1:55
65 Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team + 1:55
66 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 1:55
67 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 1:55
68 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:55
69 van Eijsden Bram TigeRR Cycling Team + 2:03
70 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 2:03
71 Rokven Noel Zuid Nederland + 2:06
72 Haugsted Conrad Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19 + 2:12
73 Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team + 2:17
74 Van Peteghem Mout Van Moer Logistics Cycling Team + 2:22
75 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 2:34
76 Van den Merssche Warre Avia-Rudyco Cycling Team + 2:38
77 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 2:38
78 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 3:09
79 Van Norel Duncan Wielerzone Nederland + 3:42
80 Andersen Victor Bredtoft Team Vifra Kvickly Odder Junior + 4:15
81 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 4:28
82 Gardy Julien U19 Cycling Project + 4:49
83 Van Duren Mees WPG Amsterdam U19 + 8:09
84 van der Meer Samuel Streetjump-ABLOC + 8:09
85 Sigmund Malte Team Wipotec RLP + 8:15
86 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 8:17
87 Paarup Jakob Falk Team Bach Advokater CEC Junior + 8:46
88 Ceccato Maxime Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 10:37
89 Guillet Enzo Bourgogne Franche Comte + 10:37
90 Kisters Chris WV Schijndel U19 + 10:37
91 Bruno Tanguy Bourgogne Franche Comte + 10:37
92 Barière Antoine AG2R Citroën U19 Team + 12:49
DNF David Alexis Bourgogne Franche Comte
DNF Grillot Gary Bourgogne Franche Comte
DNF de Groof Dirk Zuid Nederland
DNF de Vos Mees Zuid Nederland
DNF Setz Ramon Zuid Nederland
DNF Van Zuidam Bas Zuid Nederland
DNF Denolf Yari Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Verbrugghe Jens Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Adomaitis Rokas Cannibal Team
DNF Druart Hugo Cannibal Team
DNF Fernandez Hugo Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Godianche Baptiste Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Omloop Witse Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Bintz Kim CT Atertdaul U19
DNF Kerrens Alex CT Atertdaul U19
DNF Kiesgen Jimmy CT Atertdaul U19
DNF Stroesser Jonas CT Atertdaul U19
DNF Ury Fynn CT Atertdaul U19
DNF O'Brien Joseph FlandersColor-Galloo Team
DNF Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team
DNF Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Burford CJ LUX -CTS p/b Specialized
DNF Dorf Mack LUX -CTS p/b Specialized
DNF Veenendaal Vaughn LUX -CTS p/b Specialized
DNF Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC
DNF Venema Lance Streetjump-ABLOC
DNF Dervellois Robin Team Avesnois Junior
DNF Flament Arthur Team Avesnois Junior
DNF Knudsen Magnus Bachke Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Hundt August Birk Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Ketelsen Magnus Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Lauritzen Gustav Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Levring Tobias Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Vad Victor Team Fri BikeShop - Zealand Cycling U19
DNF Lihn Toke Team Mascot Workwear
DNF Søndergaard Sebastian Team Mascot Workwear
DNF Toftegård Morten Team Mascot Workwear
DNF Biehl Kevin Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Brockhoff Daniel Mathieu Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Lorenzen Gustav Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Mortensen Oliver Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Rørby Petersen Johannes Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Harig Tim Team Wipotec RLP
DNF Märkl Max Team Wipotec RLP
DNF Rapp Jannis Team Wipotec RLP
DNF Steinmetz Justus Team Wipotec RLP
DNF Driessen Jens TigeRR Cycling Team
DNF Marcellis Roy TigeRR Cycling Team
DNF Reul Aymane TigeRR Cycling Team
DNF Schins Jesper TigeRR Cycling Team
DNF Arnold Thomas U19 Cycling Project
DNF Champagne Pol U19 Cycling Project
DNF Richard Magnette Axel U19 Cycling Project
DNF Foley Jack UC Dippach
DNF Giampaolo Matteo UC Dippach
DNF Mascolo Valerio UC Dippach
DNF Van Lelyveld Juan UC Dippach
DNF Henrion Thomas UC Haguenau Junior
DNF Nachbaur Antoine UC Haguenau Junior
DNF Triclin Valentin UC Haguenau Junior
DNF Neerinckx Iljo Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Vertommen Ian Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Bellings Ruben Van Mossel Heist CT U19
DNF de Jonghe Mirko Van Mossel Heist CT U19
DNF Lageuse Janou Van Mossel Heist CT U19
DNF Verhaegen Jasper Van Mossel Heist CT U19
DNF Spijkstra Timo Wielerzone Nederland
DNF Van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland
DNF van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland
DNF Hutzezon Sam WPG Amsterdam U19
DNF Krijgsman Thomas WPG Amsterdam U19
DNF Stromeier Tim WPG Amsterdam U19
DNF Uptegrove Ed WV Schijndel U19
DNF van der Linden Sjoerd WV Schijndel U19
DNF van Heeswijk Max WV Schijndel U19
DNF de Jonge Sam WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Te Nijenhuis Sjoerd WV Westland Wil Vooruit U19
DNF van der Lee Dani WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Van Der Poel Tim WV Westland Wil Vooruit U19

Information