GP Bob Jungels Juniors - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Joost Brinkman Streetjump-Forte 3:00:52
02 Moritz Kärsten Team Wipotec RLP + 00
03 Joshua Tarling FlandersColor-Galloo Team + 00
04 Artem Shmidt LUX Cycling + 24
05 Jon Rye-Johnsen District Zuid West Nederland + 49
06 Mathieu Kockelmann Crabbe Toitures - CC Chevigny + 49
07 Colby Simmons LUX Cycling + 49
08 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 49
09 Max Märkl Team Wipotec RLP + 49
10 Léo Kraemer AG2R Citroën U19 Team + 49
11 Yanis Seguin AG2R Citroën U19 Team + 49
12 Louis Sparfel U19 Cycling Project + 49
13 Mattanja Woets WV De Ijsselstreek U19 + 1:46
14 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 1:46
15 Tom Schellekens WV Schijndel U19 + 1:46
16 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 1:46
17 Tristan Hartman WV De Ijsselstreek U19 + 1:46
18 Joris Kranenburg Merida Adelaar Development Team + 1:46
19 Mathias Sanlaville AG2R Citroën U19 Team + 1:47
20 Stef Koning Wielerzone Nederland + 1:47
21 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 1:51
22 Renzo Geurs C.T Keukens Buysse Knesselaere + 1:53
23 Jaspar Lonsdale Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 4:13
24 Maximilian Cushway AG2R Citroën U19 Team + 4:13
25 Claudius Wetzel LV Baden + 4:19
26 Alexy Faure-Prost Bourgogne-Franche Comte + 4:35
27 Rasmus Bisgaard Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 5:04
28 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior + 5:51
29 Leon Heinemann LV Baden + 5:51
30 Max Mosmuller WV Schijndel U19 + 5:51
31 Mark Groeneveld Wielerzone Nederland + 5:51
32 Paul Foissotte V.C.Eckwersheim Juniors + 5:51
33 Thibault Walliang V.C.Eckwersheim Juniors + 5:51
34 Tijn Louwerensen WV Schijndel U19 + 5:51
35 Fabian Wünstel Team Wipotec RLP + 5:51
36 Anaël Finckbohner U19 Cycling Project + 5:51
37 Tristan Poucet Team Avesnois Junior + 5:51
38 Milan Van Hollebeke Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 5:51
39 Jan Rinklef LV Baden + 5:51
40 Pol Breser Luxembourg + 5:51
41 Anton-Theo Lenneman Team Wipotec RLP + 5:51
42 Mike Spenkelink WV De Ijsselstreek U19 + 5:51
43 Quinten De Buysser Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 5:51
44 Tanguy Bruno Bourgogne-Franche Comte + 5:51
45 Noel Rokven District Zuid West Nederland + 5:51
46 Blake Wray LUX Cycling + 5:51
47 Joppe Finaut C.T.Houtland-Westkust U19 + 5:51
48 Mil Morang UC Dippach + 5:51
49 Sep Van Bommel Limburg Cycling + 5:51
50 Gabin Schott Haut-Rhin Juniors + 5:51
51 Kobe Vandenheede FlandersColor-Galloo Team + 5:51
52 Matteo Vereecke FlandersColor-Galloo Team + 5:51
53 Jordi Van Heijst WV Schijndel U19 + 5:51
54 Noe Ury Luxembourg + 5:51
55 Jo Hashikawa Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:51
56 Ofke Teekens Wielerzone Nederland + 5:51
57 Anaick Van Wissen Team Avesnois Junior + 5:51
58 Lewis Bower Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:51
59 Marijn Schaper Streetjump-Forte + 5:51
60 Louis Demarigny Bourgogne-Franche Comte + 5:51
61 Rik Van Der Wal Merida Adelaar Development Team + 5:51
62 Max Gilles UC Dippach + 5:51
63 Simen Evertsen-Hegerberg District Zuid West Nederland + 5:51
64 Thiemen Vanderplasschen Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:51
65 Wout Joore WV Schijndel U19 + 5:51
66 Antoine Caoduro Haut-Rhin Juniors + 5:51
67 Duncan Van Norel Wielerzone Nederland + 5:51
68 Jonas Francois Team Avesnois Junior + 5:51
69 Valentin Bodrogi Bourgogne-Franche Comte + 5:51
70 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior + 5:51
71 Wouter Toussaint Limburg Cycling + 5:51
72 Julien Gardy U19 Cycling Project + 5:51
73 Jarno de Baets Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 5:51
74 Mads Almstrup Team Vifra Kvickly Odder Junior + 5:51
75 Maarten Hamminga Wielerzone Nederland + 5:51
76 Jonas Beck LV Baden + 5:51
77 Sven Hagedoorn WV De Ijsselstreek U19 + 5:51
78 Estevan Delaunay AG2R Citroën U19 Team + 5:51
79 Nils Hartmann Haut-Rhin Juniors + 5:51
80 Arno Wallenborn Luxembourg + 5:51
81 Gebre Swanenvleugel Limburg Cycling + 5:51
82 Thomas Baart District Zuid West Nederland + 5:51
83 Antoine Clef Haut-Rhin Juniors + 5:51
84 Mitchel Fitzsimons Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:51
85 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 5:51
86 Benjamin Peatfield AG2R Citroën U19 Team + 5:51
87 Robin Vromant Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:51
88 Nick Schelvis Wielerzone Nederland + 6:18
89 Tommi Hauteclair Crabbe Toitures - CC Chevigny + 6:18
90 Floris Linders Merida Adelaar Development Team + 6:20
91 Leon Uhrig LV Baden + 6:28
92 Justus Willemsen Merida Adelaar Development Team + 6:43
93 Sven Pollaert Limburg Cycling + 6:56
DNS Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Lucas Dougny Bourgogne-Franche Comte
DNF Enzo Guillet Bourgogne-Franche Comte
DNF Sander Holla District Zuid West Nederland
DNF Adrian Kvernbraten District Zuid West Nederland
DNF Hugo Bouvet Haut-Rhin Juniors
DNF Leo Stirmann Haut-Rhin Juniors
DNF Finn Roumen Limburg Cycling
DNF Max Schrauwen Limburg Cycling
DNF Jim Lutgen Luxembourg
DNF Jo Schmitz Luxembourg
DNF Juan Van Lelyveld Luxembourg
DNF Daniel Burger U19 Cycling Project
DNF Quentin Curien U19 Cycling Project
DNF Jeremy Leopold U19 Cycling Project
DNF Thibo Bastiaens Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Nathan Maeyaert Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Lucas Van Der Vreken Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Lucas Lorentsen Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior
DNF Lucas Toftemark Bach Advokater - FRB Optik CEC Junior
DNF Senne Bauwens C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Lou Coopman C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Rune De Baere C.T Keukens Buysse Knesselaere
DNF Jarre Buyck C.T.Houtland-Westkust U19
DNF Luca De Jaeger C.T.Houtland-Westkust U19
DNF Jens Roose C.T.Houtland-Westkust U19
DNF Troy Timmermans C.T.Houtland-Westkust U19
DNF Hugo Fernandez Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Luis Gangai Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Luca Govaerts Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Louis Van Holm Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Romain Bauduin FlandersColor-Galloo Team
DNF Callum Biggs FlandersColor-Galloo Team
DNF Ewout Focke FlandersColor-Galloo Team
DNF Andreas Deceuninck Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Chris Hardee LUX Cycling
DNF Manuel Schaaf LV Baden
DNF Sem Dekker Merida Adelaar Development Team
DNF Stijn Hezeman Merida Adelaar Development Team
DNF Pepijn Veenings Streetjump-Forte
DNF Clement Bocquillon Team Avesnois Junior
DNF Matthis Delille Team Avesnois Junior
DNF Jules Zolopa Team Avesnois Junior
DNF Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Oliver Mortensen Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Jakob Bischofberger Team Wipotec RLP
DNF Enzo Decker Team Wipotec RLP
DNF Matteo Giampaolo UC Dippach
DNF Steven Jung UC Dippach
DNF Lenny Kleman UC Dippach
DNF Andru-George Vlad UC Dippach
DNF Simon Fresse V.C.Eckwersheim Juniors
DNF Yohann Robert V.C.Eckwersheim Juniors
DNF Lucas Averesch WV De Ijsselstreek U19
DNF Jannes Veerman WV De Ijsselstreek U19
DNF Luke Leus WV Schijndel U19
Information
Nation Luxembourg
Date 12th September
Distance 130.9 km
CAT J-1.1
Other
Embed Results