Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Milano-Sanremo
UCI, Monument, 19th March 1938, Italy
Race info
Results
History
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
Normal
Extended
Statistics
Embed Startlist
-
Moretti
Cesare
Ott
Kurt
Zanoni
Mario
Bardelli
Giovanni
Bergamaschi
Norberto
Bino
Narcisio
Boffo
Giovanni
Ciccotelli
Igino
Colombara
Giuseppe
Coppa
Mario
Dell'Arsina
Decimo
Dolfi
Aurelio
Fava
Adria
Ferlin
Onelio
Gotti
Giovanni
Grosso
Elio
Lava
Augusto
Lazzarini
Vladimiro
Lucchini
Giuseppe
Maggioni
Franco
Magni
Giuseppe
Marangoni
Marco
Marcotti
Paolo
Mazzocchetti
Alfredo
Meier
Johann
Minchioni
Raul
Montobbio
Giuseppe
Paraudo
Pietro
Pozzato
Ennio
Roncoroni
Mario
Scappini
Gino
Schaad
Franz
Schiffo
Angelo
Simoni
Severino
Sperandio
Oreste
Suter
Heiri
Teani
Orlando
Terragni
Egidio
Tomatis
Vittorio
Tozzi
Fausto
Tumicelli
Guido
Vagni
Egidio
Vesco
Giovanni
Zimmermann
Charles
Alcyon
Rossi
Giulio
Bianchi
Bailo
Osvaldo
Balli
Ruggero
Bini
Aldo
Leoni
Adolfo
Mara
Enrico
Marabelli
Diego
Olmo
Giuseppe
Vignoli
Adriano
Dei
Bovet
Alfredo
Piubellini
Isidoro
Dilecta - Wolber
De Caluwé
Edgard
Dopolavoro Mater
Guidi
Zaurino
Paganucci
Angelo
France Sport - Dunlop
Passat
Raymond
Frejus
Bizzi
Olimpio
Cafferata
Luigi
Cinelli
Cino
Martano
Giuseppe
Ganna
Rimoldi
Pietro
Servadei
Glauco
Gloria - Ambrosiana
Camusso
Francesco
Canavesi
Severino
Gualberto
Berto
Introzzi
Augusto
Rogora
Bernardo
Helyett
Gallien
Pierre
Level
Leon
Mallet
Auguste
Il Littoriale
Bavutti
Elio
Chiappini
Pietro
Legnano
Bartali
Gino
Favalli
Pierino
Guerra
Learco
Magni
Secondo
Lygie - Settebello
Cottur
Giordano
Landi
Aimone
Masarati
Attilio
Negrini
Antonio
Scorticati
Renato
Mercier - Hutchinson
Deforge
André
Merviel
Jules
Michard - Wolber
Galateau
Fabien
Olympia
Amberg
Leo
S.C. Paracchi
Tomasoni
Guerrino
Tendil
Giuppone
Stefano
U.C.A.T
Barella
Giuseppe
Racca
Antonio
UC Modenese
Scacchetti
Paride
Urago
Litschi
Karl
Magnani
Joseph
Pesenti
Antonio
US Azzini
Scappini
Edgardo
US Canelli
Simonini
Settimo
Wolsit - SC Binda
Bisio
Gino
Crippa
Salvatore
Gios
Tolmino
Mealli
Aladino
Succi
Luciano