Baltic Chain Tour - 2021

GC Youth Points Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti 4010:46:14
2 Lauk Karl Patrick Estonia 30+ 05
3 Juntunen Antti-Jussi Ampler Development Team 25+ 14
4 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 20+ 14
5 Siskevicius Evaldas Lithuania 15+ 16
6 Räim Mihkel HRE Mazowsze Serce Polski 10+ 16
7 Fiala Petr Topforex - ATT Investments PCT 5+ 16
8 Barta Tomas Topforex - ATT Investments PCT 3+ 16
9 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team 3+ 17
10 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire 3+ 18
11 Vosekalns Andris Latvia + 18
12 Kivistik Gert Peloton + 18
13 Page Hugo Groupama-FDJ Conti + 19
14 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 20
15 Bogdanovics Maris Latvia + 20
16 Aasheim Ludvig Fischer Uno-X DARE Development Team + 20
17 Juel Skivild Robin Uno-X DARE Development Team + 20
18 Ansons Kristers Ampler Development Team + 20
19 Peltonen Ukko Ampler Development Team + 20
20 Germani Lorenzo Groupama-FDJ Conti + 20
21 Mikutis Aivaras Ampler Development Team + 20
22 Kurek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 20
23 Petrus Jiri Topforex - ATT Investments PCT + 20
24 Dury Luc EC Saint-Etienne Loire + 20
25 Mesi Joosep Peloton + 51
26 Joeaar Gert Estonia + 01:23
27 Thompson Reuben Groupama-FDJ Conti + 04:35
28 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 06:31
29 Kelmelis Aristidas Lithuania + 07:19
30 Stravers Jarri Global Cycling Team + 07:32
31 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 08:18
32 Bitinas Mantas Ampler Development Team + 10:18
33 Flaksis Andzs Latvia + 10:20
34 Sillankorva Jaakko Finland + 10:21
35 Tjøtta Martin Ringerike SK + 10:23
36 Sørbø Magnus Ringerike SK + 10:43
37 Kovaliovas Edgaras Memel CT + 10:48
38 Kvist Linus Sweden + 11:40
39 Vahtra Norman Estonia + 11:42
40 Hamm Henrik Wheelsports Metropol Racing + 11:50
41 Lasinis Venantas Lithuania + 11:50
42 Nikkels Eelke Global Cycling Team + 11:50
43 Januskevicius Mantas Lithuania + 11:50
44 Knaapi Markus Finland + 11:50
45 Ahlsson Jonathan Sweden + 11:50
46 Makogon Vladyslav Finland + 11:50
47 Sankmann Joosep EC Saint-Etienne Loire + 11:50
48 Eriksson Jacob Sweden + 11:50
49 Vaidem Josten Estonia + 11:50
50 Tyrpekl Karel Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
51 Kmieliauskas Rokas Lithuania + 11:50
52 Hansen Tobias Aagaard Uno-X DARE Development Team + 11:50
53 Korsnes Marcus Ringerike SK + 11:50
54 Bergström Frisk Erik Sweden + 11:50
55 Hetfleis Petr Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
56 Masiulis Denas EC Saint-Etienne Loire + 11:50
57 Klabouch Petr Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
58 Forssell Hugo Sweden + 11:50
59 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 12:01
60 Scotson Miles Groupama-FDJ Conti + 12:05
61 Richter Peter Berthold Rad Team + 12:08
62 Mai Tom Berthold Rad Team + 12:11
63 Wæhre Magnus Ringerike SK + 12:11
64 Dankbars Oskars Latvia + 12:15
65 Krasts Alekss Latvia + 12:15
66 Bekken Jon-Anders CK Torp + 12:31
67 Fischer Robin Wheelsports Metropol Racing + 12:42
68 Vainio Veeti Finland + 12:45
69 Talacka Lukas Memel CT + 12:45
70 Tarassov Kirill Estonia + 12:53
71 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 14:06
72 Bakker Bjorn Global Cycling Team + 14:43
73 Skretteberg Mathias Ringerike SK + 15:36
74 Zdanevicius Jokubas Memel CT + 18:10
75 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team + 18:59
76 Sekse Runar CK Torp + 19:02
77 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 19:26
78 Van de Pol Martin Global Cycling Team + 19:38
79 Lindahl Jesper Finland + 19:38
80 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 19:47
81 Merseburg Dominik Wheelsports Metropol Racing + 19:51
82 Pellegrin Mathieu Team France Defense + 19:51
83 Frigge Niels Berthold Rad Team + 19:51
84 Tarvis Peeter Estonia + 19:54
85 Beniusis Justas Lithuania + 20:24
86 Uulimaa Ats Peloton + 22:03
87 Binovskis Martins Bruno Latvia + 26:49
88 Striska Mindaugas Memel CT + 27:00
89 Schreiber Robert Berthold Rad Team + 27:36
90 Merx Peter Global Cycling Team + 27:36
91 Leidt Markus Peloton + 32:56
92 Colluccini Nicolas Team France Defense + 35:12
93 Kervadec Stevan Team France Defense + 35:17
94 Lesage Corentin EC Saint-Etienne Loire + 35:20
95 Staliunas Mantas Memel CT + 37:06
DNF Laanemäe Erki Ampler Development Team
DNF Enstad Kasper Steen CK Torp
DNF Gellein Halvorsen Erik CK Torp
DNF Sørensen Petter CK Torp
DNF Flachon Julien EC Saint-Etienne Loire
DNF Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti
DNF Dzervus Darijus Memel CT
DNF Möll Robin Peloton
DNF Veevo Rait Peloton
DNF Dyngeland Vik Ivar Ringerike SK
DNF Hillerström Rundh Victor Sweden
DNF Bousquet Pascal Team France Defense
DNF Gueydon Julien Team France Defense
DNF Lauer Matthias Wheelsports Metropol Racing
DNF Lauf Marc Wheelsports Metropol Racing
DNF Walter Hannes Wheelsports Metropol Racing
Pos Rider Team Time
1 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti 10:46:14
2 Juntunen Antti-Jussi Ampler Development Team + 14
3 Barta Tomas Topforex - ATT Investments PCT + 16
4 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 17
5 Page Hugo Groupama-FDJ Conti + 19
6 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 20
7 Aasheim Ludvig Fischer Uno-X DARE Development Team + 20
8 Juel Skivild Robin Uno-X DARE Development Team + 20
9 Ansons Kristers Ampler Development Team + 20
10 Germani Lorenzo Groupama-FDJ Conti + 20
11 Mikutis Aivaras Ampler Development Team + 20
12 Mesi Joosep Peloton + 51
13 Thompson Reuben Groupama-FDJ Conti + 04:35
14 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 06:31
15 Kelmelis Aristidas Lithuania + 07:19
16 Bitinas Mantas Ampler Development Team + 10:18
17 Sillankorva Jaakko Finland + 10:21
18 Tjøtta Martin Ringerike SK + 10:23
19 Sørbø Magnus Ringerike SK + 10:43
20 Kvist Linus Sweden + 11:40
21 Januskevicius Mantas Lithuania + 11:50
22 Knaapi Markus Finland + 11:50
23 Ahlsson Jonathan Sweden + 11:50
24 Sankmann Joosep EC Saint-Etienne Loire + 11:50
25 Eriksson Jacob Sweden + 11:50
26 Tyrpekl Karel Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
27 Kmieliauskas Rokas Lithuania + 11:50
28 Hansen Tobias Aagaard Uno-X DARE Development Team + 11:50
29 Korsnes Marcus Ringerike SK + 11:50
30 Bergström Frisk Erik Sweden + 11:50
31 Hetfleis Petr Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
32 Masiulis Denas EC Saint-Etienne Loire + 11:50
33 Klabouch Petr Topforex - ATT Investments PCT + 11:50
34 Forssell Hugo Sweden + 11:50
35 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 12:01
36 Mai Tom Berthold Rad Team + 12:11
37 Wæhre Magnus Ringerike SK + 12:11
38 Dankbars Oskars Latvia + 12:15
39 Krasts Alekss Latvia + 12:15
40 Vainio Veeti Finland + 12:45
41 Skretteberg Mathias Ringerike SK + 15:36
42 Sekse Runar CK Torp + 19:02
43 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 19:47
44 Frigge Niels Berthold Rad Team + 19:51
45 Uulimaa Ats Peloton + 22:03
46 Binovskis Martins Bruno Latvia + 26:49
47 Schreiber Robert Berthold Rad Team + 27:36
48 Leidt Markus Peloton + 32:56
49 Lesage Corentin EC Saint-Etienne Loire + 35:20

Information