Piccolo Giro di Lombardia

Italy

Year CAT Links Winner Second Third
2023 1.2U Information---
2022 1.2U Results Segaert Alec Fedorov Yevgeniy Labrosse Jordan
2021 1.2U Results Lapeira Paul Petrucci Mattia Steinhauser Georg
2020 1.2U Results Sweeny Harry Hindsgaul Madsen Jacob Debesay Yakob
2019 1.2U Results Bagioli Andrea Champoussin Clément Petrucci Mattia
2018 1.2U Results Stannard Robert Bagioli Andrea Champoussin Clément
2017 1.2U Results Riabushenko Alexandr Cacciotti Andrea Mäder Gino
2016 1.2U Results Vanhoucke Harm Vendrame Andrea Lambrecht Bjorg
2015 1.2U Results Masnada Fausto Ciccone Giulio Tusveld Martijn
2014 1.2 Results Moscon Gianni Teuns Dylan Latour Pierre
2013 1.2 Results Villella Davide Filosi Iuri Zilioli Gianfranco
2012 1.2 Results Polanc Jan Villella Davide Barbin Enrico
2011 1.2 Results Monguzzi Cristiano Domont Axel Klimiankou Kansatansin
2010 1.2 Results Serebryakov Alexander Gorato Maurizio Anzalone Maurizio
2008 1.2 Results Ratto Daniele Miholjevic Hrvoje Bonnafond Guillaume
2007 1.2 Results Frapporti Marco Negri Fabio Colo Alessandro
2005 1.2 Results Gryschenko Ruslan Turrina Mattia Efimkin Alexander
2004 1.6 Results Ermeti Giairo Quadranti Antonio Bicelli Marco
2003 1.6 Results Ghisalberti Sergio Murro Christian Quagliarella Domenico
2002 1.6 Results Quadranti Antonio Goloubev Kirill Ermeti Giairo
2001 1.6 Results Bondarenko Denis Quercioi Fabio Barattero Luca
2000 Am Results Barattero Luca Sabaliauskas Marius Popovych Yaroslav
1999 Am Results Gustov Volodymir Burrow Jamie Vandelli Maurizio
1998 Am Results Giordani Leonardo Tonetti Gianluca Bulgarelli Fabio
1997 Am Results Auriemma Christian Panetta Stefano Duma Vladimir
1996 Am Results Garzelli Stefano Sacchetti Davide Ferrari Diego
1995 Am Results Faustini Stefano Vandelli Maurizio Di Silvestro Lorenzo
1994 Am Results Dante Stefano Dal Sie Roberto Milan Flavio
1993 Am Results Luttenberger Peter Paulin Andy Checchin Stefano
1992 Am Results Peron Andrea Simoni Gilberto Bobrik Vladislav
1991 Am Results Pellegrini Diego Ratnikov Maxim Rebellin Davide
1990 Am Results Nicoletti Dario Perona Davide Faustini Stefano
1989 Am Results Bruschi Mirko Cortinovis Stefano Pasinelli Orlando
1988 Am Results Manzoni Mario Bramati Davide Sciandri Maximilian
1987 Am Results Badolato Ettore Pezzetti Enrico Bontempi Fabrizio
1986 Am Results Elli Alberto Breme Stefano Sæther Morten
1985 Am Results Fondriest Maurizio Asti Daniele Pezzetti Enrico
1984 Am Results Magnago Walter Chiappucci Claudio Botteon Luigi
1983 Am Results Scremin Sergio Taesi Roberto Chesini Flavio
1982 Am Results Saccani Gianmarco Pagnin Roberto Scremin Sergio
1981 Am Results Bergonzi Pieremilio Ferrari Luigi Argentin Claudio
1980 Am Results Bino Giovanni Bombini Emanuele Piovani Maurizio
1979 Am Results Argentin Moreno Bino Giovanni Serpelloni Enzo
1978 Am Results Bincoletto Pierangelo Stiz Fausto Zola Gianni
1977 Am Results Donati Maurizio Fedrigo Giovanni Tremolada Massimo
1976 Am Results Kelly Sean Algeri Vittorio Marchiorato Filippo
1975 NE Results Landoni Gabriele Martinelli Giuseppe Ceruti Roberto
1974 NE Results Gualdi Mario Martinelli Giuseppe Mazzantini Leonardo
1973 NE Results Biddle Bruce Baronchelli Gianbattista Zanoni Bruno
1972 NE Results Dominoni Giuliano Gavazzi Pierino Gurnieri Clemente
1971 NE Results Chinetti Alfredo Carmanini Enrico Riccomi Walter
1970 NE Results Maffeis Giuseppe Parise Elio Corti Mario
1969 NE Results Castelletti Luigi Camanini Enrico Riccomi Walter
1968 NE Results Corti Angelo Bergamo Marcello Giroli Tommaso
1967 NE Results Levati Virginio Trevisan Enzo Cogliati Erasmo
1966 NE Results Della Torre Alberto Galazzi Carlo Bettazzoli Mario
1965 NE Results Gualazzini Ercole Plebani Francesco Centomo Bruno
1964 NE Results Santini Giovanni Armani Luciano Cravero Matteo
1963 NE Results Angiulli Amadeo Cravero Matteo Nardello Primo
1962 NE Results Durante Adriano Toniolo Antonio Nardello Primo
1961 NE Results Milesi Bruno Bongioni Renato Mencaglia Fulvio
1960 NE Results Porteri Attillio Fezzardi Giuseppe Mencaglia Fulvio
1959 NE Results Zanchetta Luigi Fontana Marino Luise Angelo
1958 NE Results Bono Ernesto Zocca Mario Tamagni Remo
1957 Am Results Venturelli Romeo Fontana Marino Colombo Gianni
1956 NE Results Margotti Antonio Tinazzi Giorgio Almaviva Walter
1955 NE Results Ronchini Diego Saturnino Agostino Zamboni Adriano
1954 Am Results Coletto Angelo Ranieri Giovanni Maule Cleto
1953 NE Results Moser Aldo Ciocchetta Lino Baldini Ercole
1952 NE Results Monti Bruno Rossi Mino De Scappini Gabriele
1951 NE Results Filippini Gino Casaroli Adelmo Modena Vasco
1950 NE Results Bartolozzi Waldemaro Gaggero Stefano Borrelli Attilio
1949 NE Results Masarati Carlo Ricci Claudio Rossi Ampelio
1948 NE Results Cornalea Renato Faccioli Arnaldo Molinari Bruno
1938 NE Results Santambrogio Serafino Scappini Edgardo Moscardini Carlo
1937 NE Results Salani Gino Gosi Silvio Boffo Giovanni
1936 Am Results Crippa Salvatore Speduzzi Giovanni Simonini Settimo
1935 NE Results Mirabelli Diego Rigamonti Ercole Valsecchi Arnaldo
1934 NE Results Valotti Luigi Zanoni Angelo Marini Lino
1933 NE Results Castagnoli Carlo Rovida Carlo Cazzulani Giovanni
1932 NE Results Como Augusto Castagnoli Carlo Sella Nino
1931 NE Results Grassi Mario Carniselli Alfredo Graglia Giuseppe
1930 NE Results Minasso Andrea Carniselli Alfredo Biassoni Carlo
1928 NE Results Marchisio Luigi Beretta Ambrogio Perego Ambrogio
1927 NE Results Beretta Ambrogio Calligaris Luigi Vitali Giovanni
1926 NE Results Lusiani Mario Bertolazzo Pierino Bocchia Ennio
1925 - Results Ferrato Sante Cevini Pietro Negrini Antonio
1924 NE Results Pancera Antonio Bongiovanni Modesto Menegazzi Aleardo
1923 NE Results Ferrario Libero Rivoltini Carlo Piccin Alfonso
1921 NE Results Garino Cesare Magnotti Luigi Lusiani Mario
1920 NE Results Coppe Antonio Ferrario Libero Piccin Alfonso
1914 NE Results Belloni Gaetano Vigoni Stefano Rossi Giovanni
1913 NE Results Nazari Ercole Bianchi Arnaldo Verde Romolo
1912 NE Results Bassi Giovanni Annoni Luigi Spaggiari Achille
1911 NE Results Bosco Natale Bertarelli Camillo Caldera Mario