Bayern Rundfahrt - 2006

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 José Alberto Martinez Agritubel 18:52:29
02 Beat Zberg Gerolsteiner + 9
03 Luke Roberts Team CSC + 19
04 Lars Ytting Bak Team CSC + 28
05 Eddy Ratti Naturino - Sapore di Mare + 31
06 Brian Vandborg Team CSC + 43
07 Peter Wrolich Gerolsteiner + 56
08 Marcel Strauss Gerolsteiner + 1:05
09 Patrik Sinkewitz T-Mobile Team + 1:07
10 Pascal Hungerbühler Team Vorarlberg + 1:18
11 Massimo Codol Team Tenax Salmilano + 1:29
12 Daniel Becke Team Milram + 1:38
13 Hannes Blank Team Lamonta + 1:41
14 Jakob Piil Team CSC + 1:46
15 Gerhard Trampusch Team Wiesenhof Akud + 1:54
16 Mariusz Witecki Intel - Action + 1:56
17 Aivaras Baranauskas Agritubel + 1:57
18 Robert Retschke Team Wiesenhof Akud + 1:57
19 Bartosz Huzarski Intel - Action + 2:00
20 Marcel Sieberg Team Wiesenhof Akud + 2:02
21 Markus Eichler Team Regiostrom - Senges + 2:03
22 Elnathan Heizmann Team Regiostrom - Senges + 2:05
23 Juan Miguel Mercado Agritubel + 2:07
24 Stefan Cohnen Naturino - Sapore di Mare + 2:10
25 Maint Berkenbosch Team Regiostrom - Senges + 2:16
26 Erik Zabel Team Milram + 2:32
27 Pieter Ghyllebert Chocolade Jacques - Topsport Vlaand + 2:56
28 Benny De Schrooder Chocolade Jacques - Topsport Vlaand + 3:05
29 Andreas Matzbacher Team Vorarlberg + 4:13
30 Christoph Girschweiler Team Vorarlberg + 5:56
31 Benoît Salmon Agritubel + 6:10
32 Micula Dematteis Team Tenax Salmilano + 6:50
33 Björn Schröder Team Milram + 8:41
34 Giancarlo Ginestri Team Tenax Salmilano + 8:45
35 Tomasz Brozyna Intel - Action + 12:41
36 Andreas Klier T-Mobile Team + 14:32
37 Steffen Weigold Team Lamonta + 18:37
38 Jens Mouris Team Regiostrom - Senges + 22:55
39 Ralf Grabsch Team Milram + 23:33
40 Luigi Sestili Naturino - Sapore di Mare + 24:53
41 Kurt Asle Arvesen Team CSC + 25:40
42 Stephan Schreck T-Mobile Team + 26:08
43 Sebastien Siedler Team Milram + 26:11
44 Andreas Klöden T-Mobile Team + 26:18
45 Joshua Kane Collingwood Team Regiostrom - Senges + 27:03
46 Mauro Gerosa Miche + 27:25
47 Kurt Hovelynck Chocolade Jacques - Topsport Vlaand + 27:26
48 Andre Korff T-Mobile Team + 27:37
49 Fabio Sabatini Team Milram + 28:01
50 Enrico Poitschke Team Milram + 28:05
51 Gerald Ciolek Team Wiesenhof Akud + 28:23
52 Harald Morscher Team Vorarlberg + 28:29
53 David Kopp Gerolsteiner + 30:05
54 René Haselbacher Gerolsteiner + 30:51
55 Koen Barbe Chocolade Jacques - Topsport Vlaand + 31:47
56 Slawomir Kohut Miche + 32:37
57 Martin Mares Naturino - Sapore di Mare + 32:40
58 Jaroslaw Zarebski Intel - Action + 32:42
59 Bo Hamburger Miche + 33:26
60 Emanuele Rizza Naturino - Sapore di Mare + 34:41
61 Seweryn Kohut Miche + 34:47
62 Antonio Quadranti Naturino - Sapore di Mare + 37:09
DNF Manuel Calvente Agritubel
DNF Cedric Coutouly Agritubel
DNF Hans Dekkers Agritubel
DNF Kenny Lisabeth Chocolade Jacques - Topsport Vlaand
DNF Wesley Van der Linden Chocolade Jacques - Topsport Vlaand
DNF Wouter Van Mechelen Chocolade Jacques - Topsport Vlaand
DNF Frank Høj Gerolsteiner
DNF Michael Rich Gerolsteiner
DNF Marcin Lewandowski Intel - Action
DNF Dariusz Rudnicki Intel - Action
DNF Marek Rutkiewicz Intel - Action
DNF Antonio D'Aniello Miche
DNF Pasquale Muto Miche
DNF Arkadiusz Wojtas Miche
DNF Murilo Fischer Naturino - Sapore di Mare
DNF Bernhard Kohl T-Mobile Team
DNF Thomas Ziegler T-Mobile Team
DNF Matti Breschel Team CSC
DNF Christian Müller Team CSC
DNF Alexander Gut Team Lamonta
DNF Stefan Heiny Team Lamonta
DNF Erik Hoffmann Team Lamonta
DNF Danilo Hondo Team Lamonta
DNF Søren Petersen Team Lamonta
DNF Marco Kiritschenko Team Notebooksbilliger.de
DNF Julian Rammler Team Notebooksbilliger.de
DNF Tobias Schleifring Team Notebooksbilliger.de
DNF Philipp Schulz Team Notebooksbilliger.de
DNF Marcus Weinberg Team Notebooksbilliger.de
DNF Viktor Renäng Team Regiostrom - Senges
DNF Konstantin Schubert Team Regiostrom - Senges
DNF Gabriele Bosisio Team Tenax Salmilano
DNF Cristiano Salerno Team Tenax Salmilano
DNF Rigoberto Uran Team Tenax Salmilano
DNF Gerrit Glomser Team Vorarlberg
DNF Werner Riebenbauer Team Vorarlberg
DNF Patrick Riedesser Team Vorarlberg
DNF Artur Gajek Team Wiesenhof Akud
DNF Felix Odebrecht Team Wiesenhof Akud
DNF Gregor Willwohl Team Wiesenhof Akud
Information
Nation Germany
Date 24th - 28th May
CAT 2.HC
Other
Embed Results