Front Races Teams Riders Ranking

GP Poggiana | 2019

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Fabio Mazzucco Sangemini - MG.Kvis Vega 4:07:2730
02 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 2125
03 Filippo Zana Sangemini - MG.Kvis Vega + 2120
04 Natnael Tesfazion Dimension Data CT + 2115
05 Davide Casarotto General Store + 2110
06 Filippo Magli G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 215
07 Pasquale Abenante Zalf Euromobil Désirée Fior + 213
08 Davide Baldaccini Team Colpack + 211
09 Filippo Conca Biesse - Carrera + 211
10 Alessandro Monaco Team Casillo Maserati + 211
11 Samuele Battistella Dimension Data CT + 25
12 Marco Frigo Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:29
13 Sebastian Castano Beltrami TSA-Hopla + 3:29
14 Emanuele Barison Work Service Videa Coppi Gazzera + 4:00
15 Javier Montoya Beltrami TSA-Hopla + 4:00
16 Jason Saltzman Holdsworth Zappi RT + 4:02
17 Francesco Di Felice General Store + 4:07
18 Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team + 4:07
19 Manuel Allori Team Franco Ballerini + 4:07
20 Filippo Bertone Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 4:07
21 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:07
22 Shoi Matsuda Japan + 4:07
23 Edoardo Francesco Faresin Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:07
24 Andrea Cervellera Team Casillo Maserati + 4:07
25 Davide Bais Cycling Team Friuli + 4:07
26 Manuele Tarozzi Inemiliaromagna + 4:07
27 Yaroslav Parashchak Team Fortebraccio + 4:07
28 Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio-PL Valli + 4:07
29 Samuele Zoccarato IAM Excelsior + 4:07
30 Rossano Mauti Futura Team -Rosini + 4:07
31 Giovanni Loiscio Velo Racing Palazzago + 4:07
32 Masahiro Ishigami Japan + 4:07
33 Callum Johnston Holdsworth Zappi RT + 4:07
34 Riccardo Ciuccarelli Sangemini - MG.Kvis Vega + 4:07
35 Alex Tolio Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:07
36 Gabriele Benedetti G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 4:07
37 Kevin Colleoni Biesse - Carrera + 4:07
38 Gabriele Ninci G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 4:07
39 Nurbegen Nurlykhassym Astana City + 4:07
40 Simone Zandomeneghi Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 4:07
41 Wilson Pena Beltrami TSA-Hopla + 4:07
42 Alex Raimondi Team Casillo Maserati + 4:07
43 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli + 4:18
44 Matteo Zandomeneghi Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 4:22
45 Nicolo Garibbo Velo Racing Palazzago + 6:42
46 Omar El Gouzi Tirol KTM Cycling Team + 6:42
47 Bolat Niyazov Astana City + 6:42
48 Daniil Marukhin Astana City + 6:42
49 Simone Piccolo Team Casillo Maserati + 6:42
50 Gleb Kugaevskiy Russia + 6:42
DNS Luca Colnaghi Team Colpack
DNF Hijiri Oda Japan
DNF Kento Omachi Japan
DNF Ayumu Watanabe Japan
DNF Alexandr Kulikovskiy Russia
DNF Denis Nekrasov Russia
DNF Igor Sidorov Russia
DNF Anton Vtyurin Russia
DNF Olzhas Bayembayev Astana City
DNF Dinmukhammed Ulysbayev Astana City
DNF Filippo Baroncini Beltrami TSA-Hopla
DNF Thomas Pesenti Beltrami TSA-Hopla
DNF Matteo Bellia Biesse - Carrera
DNF Jacopo Menegotto Biesse - Carrera
DNF Stefano Taglietti Biesse - Carrera
DNF Vittorio Biasibetti Bike Team Nordest
DNF Christian Bonnani Bike Team Nordest
DNF Flavio Ceolin Bike Team Nordest
DNF Emanuele Marin Bike Team Nordest
DNF Matteo Rosalen Bike Team Nordest
DNF Clément Champoussin Chambéry Cyclisme Formation
DNF Matteo Jorgenson Chambéry Cyclisme Formation
DNF Jeremy Montauban Chambéry Cyclisme Formation
DNF Nicolas Prodhomme Chambéry Cyclisme Formation
DNF Elliot Schultz Chambéry Cyclisme Formation
DNF Matteo Donega Cycling Team Friuli
DNF Nicola Venchiarutti Cycling Team Friuli
DNF Tommaso Bonaldo Cycling Team Valcavasia
DNF Raffaele Caenaro Cycling Team Valcavasia
DNF Matteo Ferro Cycling Team Valcavasia
DNF Nicolo Lunardon Cycling Team Valcavasia
DNF Filippo Stocco Cycling Team Valcavasia
DNF Million Beza Dimension Data CT
DNF Connor Brown Dimension Data CT
DNF Samuel Mugisha Dimension Data CT
DNF Riccardo Caputo Futura Team -Rosini
DNF Manuel Carbone Futura Team -Rosini
DNF Philip Pink Futura Team -Rosini
DNF Rubens Rosini Futura Team -Rosini
DNF Nicolo Di Bernardo G.S.Maglificio LB
DNF Nicola Genuin G.S.Maglificio LB
DNF Luca Paladin G.S.Maglificio LB
DNF Leonardo Pasqual G.S.Maglificio LB
DNF Giacomo Venturini G.S.Maglificio LB
DNF Giuseppe La Terra Pirré G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Davide Masi G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Matteo Panarotto General Store
DNF Tommaso Rigatti General Store
DNF Daniel Smarzaro General Store
DNF Mattia Gardi Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Loris Gieri Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Nicolo Marabini Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Davide Pruni Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Lorenzo Tomesani Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Charlie Beake Holdsworth Zappi RT
DNF Daniel Ekløf Holdsworth Zappi RT
DNF Karl Tronstad Holdsworth Zappi RT
DNF Giacomo Ballabio IAM Excelsior
DNF Rémi Capron IAM Excelsior
DNF Thomas Clapasson IAM Excelsior
DNF Emanuele Ansaloni Inemiliaromagna
DNF Simone Buda Inemiliaromagna
DNF Andrea Cantoni Inemiliaromagna
DNF Alex Ponti Inemiliaromagna
DNF Nicholas Rinaldi Iseo Serrature - Rime - Carnovali
DNF Enrico Spadini Iseo Serrature - Rime - Carnovali
DNF Aljaz Kostelec KK Kranj
DNF Filip Kvasina KK Kranj
DNF Luka Lakota KK Kranj
DNF Jaka Primozic KK Kranj
DNF Leonardo Aposti Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Marco Chiocchini Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Dario Gattuso Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Luigi Pietrini Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Francesco Zandri Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Achille Bertizzolo Northwave - Cofiloc
DNF Francesco Boaga Northwave - Cofiloc
DNF Alberto Leoni Northwave - Cofiloc
DNF Marco Trevisol Northwave - Cofiloc
DNF Simone Zanandrea Northwave - Cofiloc
DNF Filippo Costanzi Pedale Scaligero
DNF Stefano Di Benedetto Pedale Scaligero
DNF Mattia Faccio Pedale Scaligero
DNF Enrico Franceschino Pedale Scaligero
DNF Ferenc Szöllosi Pedale Scaligero
DNF Nicola Graziato Sangemini - MG.Kvis Vega
DNF Marco Murgano Team Casillo Maserati
DNF Andrea Bagioli Team Colpack
DNF Alessandro Covi Team Colpack
DNF Giulio Masotto Team Colpack
DNF Edoardo Corridori Team Fortebraccio
DNF Alessandro Cuccagna Team Fortebraccio
DNF Alessio Gasparini Team Fortebraccio
DNF Matteo Gerbaudo Team Fortebraccio
DNF Mattia Bevilacqua Team Franco Ballerini
DNF Alessio Gradassi Team Franco Ballerini
DNF Alessandro Iacchi Team Franco Ballerini
DNF Omar Marouan Team Franco Ballerini
DNF Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team
DNF Samuele Rivi Tirol KTM Cycling Team
DNF Georg Zimmerman Tirol KTM Cycling Team
DNF Nicholas Agostini Trentino CT U-23
DNF Dimitri Casotti Trentino CT U-23
DNF Stefano Cristoforetti Trentino CT U-23
DNF Gianluca Vedovelli Trentino CT U-23
DNF Pietro Vivari Trentino CT U-23
DNF Davide Aldegheri V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Giacomo Conti V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Domenico D'Amore V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Marco Ghirlanda V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Martin Marcellusi Velo Racing Palazzago
DNF Aurelio Massaro Velo Racing Palazzago
DNF Anton Popov Velo Racing Palazzago
DNF Andrea Bartolozzi Viris Vigevano
DNF Michael Belleri Viris Vigevano
DNF Samuele Carpene Viris Vigevano
DNF Sebastiano Mantovani Viris Vigevano
DNF Riccardo Moro Viris Vigevano
DNF Piero Dissegna Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Riccardo Lucca Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Mattia Saccon Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Marco Viero Work Service Videa Coppi Gazzera
Information
Nations Italy
Date August 11th
Distance 169.6 km
CAT 1.2U