Vuelta a Madrid (U23) - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Balderstone Abel Caja Rural-Alea 12:03:30
02 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 01:07
03 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 01:36
04 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 01:44
05 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 01:47
06 Towers Lucas Previley-Coforma + 01:48
07 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:01
08 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 02:04
09 Carrò Simone ASD Aries Cycling + 03:45
10 Retegi Mikel Lizarte + 05:46
11 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 07:51
12 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 08:38
13 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 09:10
14 Romero Alvarez Francisco de Bo Essax + 10:12
15 Virguez Brayan Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer + 11:06
16 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 11:56
17 Gil Jon Gomur-Cantabria Infinita + 12:26
18 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 12:34
19 Piquero Sanchez Alejandro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 12:50
20 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 13:15
21 Chamorro Perez David Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 13:26
22 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 13:33
23 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 14:24
24 Westley Dylan Lizarte + 14:51
25 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés Const + 14:58
26 Kryuchkov Mark Team MP Group + 15:11
27 Trigo Hernandez Iker Gomur-Cantabria Infinita + 15:19
28 Anton Ortiz Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 15:20
29 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 16:07
30 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 16:22
31 García Pablo Drone Hopper-Gsport + 16:25
32 Jimenez Daniel Super Froiz + 16:53
33 Bel Guillem Team MP Group + 17:14
34 Agirrebeitia Mikel Baqué Cycling Team + 18:06
35 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 18:16
36 Perez Serdio Julio Escribano Sport Team + 18:23
37 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 18:26
38 Gonzalez David Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer + 19:33
39 Pellicari Matteo ASD Aries Cycling + 20:51
40 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 21:22
41 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 21:38
42 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 22:19
43 Aznar Unai Lizarte + 22:40
44 Moral Delgado Cristobal Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 23:11
45 Nieto Sanchez Antonio Lizarte + 24:14
46 Torrella Teruel Alvaro Drone Hopper-Gsport + 25:28
47 Casalderrey Raul Super Froiz + 25:48
48 Shichkin Vlas Team MP Group + 26:44
49 Renoux Maxime Laboral Kutxa + 27:55
50 Castilla Picaza Asier Laboral Kutxa + 28:19
51 Sagrado Perez Alvaro Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer + 28:29
52 Obando Brayan Super Froiz + 29:16
53 Barrero Lopez Martin Vigo-Rias Baixas + 29:31
54 Luna Del Cerro Alejandro Previley-Coforma + 30:35
55 Rubio Robles Pablo Gomur-Cantabria Infinita + 32:12
56 Etxabe Kimetz Baqué Cycling Team + 32:30
57 Lopez Marin Pedro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 32:42
58 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 34:28
59 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 34:31
60 Gutiérrez Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 35:51
61 Darder Sergi Drone Hopper-Gsport + 35:54
62 Malaver Elkin Previley-Coforma + 36:30
63 Colombo Marco ASD Aries Cycling + 38:52
64 Moya Cano Miguel Drone Hopper-Gsport + 38:52
65 Cheula Andrea ASD Aries Cycling + 39:11
66 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 39:22
67 Ortega Soro Gorka Baqué Cycling Team + 39:27
68 Pacheco Madriz Gabriel Globalia-Zamora Enamora + 39:30
69 Martinez Sanz Neo Super Froiz + 39:34
70 Navarro Ainz Alberto Escribano Sport Team + 40:15
71 Alustiza Nicolas Laboral Kutxa + 40:16
72 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 40:27
73 Fajardo Toledo Martin Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 40:47
74 Criado de Frutos Daniel Lizarte + 40:51
75 Ceballos Javier Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 42:23
76 Ibarluzea Jon Telcom-On Clima-Osés Const + 42:25
77 Rodriguez Romero Fernando Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 42:31
78 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 42:33
79 Paula Victor Valverde Team-Ricardo Fuentes + 42:33
80 Martinez Bayan Hector Avimosa-Chozas Team + 42:47
81 Aznar Hugo Lizarte + 42:50
82 Sanchez Garcia Nicolas Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 43:27
83 Pajares Martin David Escribano Sport Team + 43:32
84 Mendoza David Globalia-Zamora Enamora + 47:20
85 Calderon Sebastian Aluminios Cortizo + 47:36
86 Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 47:44
87 Murla Andreu Valverde Team-Ricardo Fuentes + 47:47
88 Muñoz Moreno Javier Valverde Team-Ricardo Fuentes + 47:49
89 Castella Benedito Mikel Essax + 48:09
90 Mulet Acosta Pol Team MP Group + 48:36
91 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 49:12
92 Lambea Ignasi Team MP Group + 49:30
93 Garcia Crespo Jorge Escribano Sport Team + 52:38
94 Fernandez Mario Globalia-Zamora Enamora + 53:16
95 Velazquez Juan Antonio Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 54:56
96 Lanchas Cristino Vigo-Rias Baixas + 55:58
97 Hernandez Prieto Jose Globalia-Zamora Enamora + 57:54
DNF Echavarria Bustamante Alonso Aluminios Cortizo
DNF Errazquin Inaki Aluminios Cortizo
DNF Martinez Huerta Jorge Aluminios Cortizo
DNF Paz Albores Alejandro Aluminios Cortizo
DNF Guarnieri Filippo ASD Aries Cycling
DNF Abad Victor Avimosa-Chozas Team
DNF Barbero Daniel Avimosa-Chozas Team
DNF Garcia Sanchez Jose Antonio Avimosa-Chozas Team
DNF Hernandez Adrian Avimosa-Chozas Team
DNF Palacios Navazo Mateo Avimosa-Chozas Team
DNF Sanchez Trenado Adrian Avimosa-Chozas Team
DNF Riera Joan Albert Baqué Cycling Team
DNF López Sacristán Mario Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Solera Miguel Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Sutton Louis Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Tomas Josep Bicic.Carlos-Uevel-Pecafer
DNF Casillas Martin Angel Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Gonzalez Tirado David Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea
DNF Belijar Alejandro Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Raccagni Gabriele EOLO-KOMETA U23
DNF Uria Pablo EOLO-KOMETA U23
DNF Barbosa Joao Escribano Sport Team
DNF De Pablo Samuel Escribano Sport Team
DNF Pardo Joel Escribano Sport Team
DNF Campoy Medina Alfonso Essax
DNF Gil Iborra Martin Essax
DNF Lovera Moreira Alejandro Tomas Essax
DNF Martinez Diego Salvador Essax
DNF Sanz Gandia Jose Essax
DNF Galvez Lopez Jorge Globalia-Zamora Enamora
DNF Guzman Velazquez Ismael Globalia-Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Globalia-Zamora Enamora
DNF Garcia Campo Sergio Gomur-Cantabria Infinita
DNF Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita
DNF Agirre Aitor Laboral Kutxa
DNF Gomez Ivan Laboral Kutxa
DNF Uriarte Belzunegi Diego Lizarte
DNF Barriguete Mateo Previley-Coforma
DNF Cuadrado Adrian Previley-Coforma
DNF Molina Miguel Angel Previley-Coforma
DNF Silva Thomas Previley-Coforma
DNF Cadavid Santiago Isaac Super Froiz
DNF Fandino Ruben Super Froiz
DNF Rodriguez Alonso Manuel Super Froiz
DNF Pazos Joan Team MP Group
DNF Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Ruiz de Baluguera Eder Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas
DNF Maneiro Fernandez Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Tarres Mas Bernat Vigo-Rias Baixas

Information