Volta a Galicia - 2021

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Tercero Fernando Kometa U23 03:46:34
02 Jimenez Daniel Super Froiz + 08
03 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 08
04 Garcia Pablo Caja Rural-Seguros RGA amateur + 10
05 Gomez Josue GSport - Grupo Tormo Innova + 20
06 Silva Thomas Previley-Coforma + 20
07 Domínguez David Globalia Salamanca ECS + 20
08 Agea Francisco Javier Gomur-Cantabria Infinita + 20
09 Vilches Soria Mario Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 20
10 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Seguros RGA amateur + 20
11 Johnston Calum Caja Rural-Seguros RGA amateur + 20
12 Montenegro Adaro Jorge Martin Aluminios Cortizo + 20
13 Armengol Gonzalo Eduardo Lasal Cocinas-Louriña + 20
14 Fernandez Oliveira Ruben Retelec-Team Cycling Galicia + 20
15 Huera Richard Caja Rural-Seguros RGA amateur + 20
16 Alvarez Camero Pablo GSport - Grupo Tormo Innova + 20
17 Zea Luis Daniel C.C.Vigués + 20
18 Martin Gutierrez Alex Kometa U23 + 20
19 Videira Patrick Fortunna-Maia + 20
20 Fernandez Ramon Super Froiz + 20
21 Collazos Gorriz Carlos GSport - Grupo Tormo Innova + 20
22 Silva Muñoz Miguel Angel GSport - Grupo Tormo Innova + 20
23 Alonso Vega Abel Ciudad de Oviedo + 20
24 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 20
25 Chacon Quesada Javier Super Froiz + 20
26 Mediero Vazquez Roberto Super Froiz + 20
27 Garcia de Mateos Raul Aluminios Cortizo + 20
28 Valls Alemany Miquel C.C.Vigués + 20
29 Etxeberria Victor Super Froiz + 20
30 Miller Barry Lasal Cocinas-Louriña + 20
31 Alvarez Rubial Edgar Previley-Coforma + 20
32 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 01:47
33 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 01:47
34 Segovia Escribano Yago Kometa U23 + 01:47
35 Vidal Rodiño Juan Team Farto-BTC + 02:54
36 Oceja Conde Pablo Gomur-Cantabria Infinita + 02:54
37 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 02:54
38 Gonzalez Tirado David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 02:54
39 Gutierrez Sanchez Carlos Aluminios Cortizo + 02:54
40 Lopez Marin Pedro Globalia Salamanca ECS + 02:54
41 López Ribeiro Ginés A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia + 02:54
42 Alonso Alonso Iago Lasal Cocinas-Louriña + 02:54
43 Garcia Rus Francisco Aluminios Cortizo + 02:54
44 Paleo Mosquera Alejandro Lasal Cocinas-Louriña + 02:54
45 Silva Rui Fortunna-Maia + 02:54
46 Serrano Javier Kometa U23 + 02:54
47 Mellado Tamayo Daniel GSport - Grupo Tormo Innova + 02:54
48 Montoli Andrea Kometa U23 + 02:54
49 Bastida Natividad Raul C.C.Vigués + 02:54
50 Madrigal Julian Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 02:54
51 Kazanov Evgenii Aluminios Cortizo + 02:54
52 Prades Benjamin Vigo-Rias Baixas + 03:01
53 Rodriguez Llorca Javier Lasal Cocinas-Louriña + 03:12
54 Shortt Devin Previley-Coforma + 03:12
55 Del Castaño Ander Vigo-Rias Baixas + 06:49
56 Folgueras Mario Ciudad de Oviedo + 08:06
57 Cardoso Roberto Fortunna-Maia + 08:06
58 Franco Alejandro Caja Rural-Seguros RGA amateur + 08:49
59 López Sacristán Mario Globalia Salamanca ECS + 08:49
60 Trueba Cagigas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 09:27
61 Estevez Cividades Aser A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia + 09:27
62 Medin Iago Ciudad de Oviedo + 09:27
63 Lopez Franco Raul Caja Rural-Seguros RGA amateur + 09:27
64 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 09:27
65 Sanchez Hernandez Gonzalo Retelec-Team Cycling Galicia + 09:27
66 Martin Infante Noel Vigo-Rias Baixas + 09:27
67 Molina Igor Previley-Coforma + 09:27
68 Perez-Landaluce Eduardo Kometa U23 + 09:27
69 Monroy Ceballos Pedro Luis Gomur-Cantabria Infinita + 09:27
70 Woodcock Francis Team Farto-BTC + 09:27
DNF Gilabert Arnau Kometa U23
DNF Brendler Blasco Alejandro Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Gonzalez Exposito Estefan Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Fernandez Miguel Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas
DNF Rodriguez Alonso Manuel Super Froiz
DNF Seminario Sanchez Iker C.C.Vigués
DNF Cascallana de la Iglesia Alfredo C.C.Vigués
DNF Rana Fuentes Ivan C.C.Vigués
DNF Crispim Pedro Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Casillas Martin Angel Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Viegas Martins Tomás Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Camescasse Rouco Pablo Ciudad de Oviedo
DNF Granda Carreiras Jose Antonio Ciudad de Oviedo
DNF Teruel Martinez Borja Globalia Salamanca ECS
DNF Martinez Bayan Alejandro Globalia Salamanca ECS
DNF Barbero Martinez Antonio Globalia Salamanca ECS
DNF Rodriguez Gomez Alejandro Globalia Salamanca ECS
DNF Costa Diogo Fortunna-Maia
DNF Beato Goncalo Fortunna-Maia
DNF Cooper Nicholas Team Farto-BTC
DNF Sanchez Ramos Alejandro Team Farto-BTC
DNF Jamardo Aboy Sergio Team Farto-BTC
DNF Brustenga Marc Caja Rural-Seguros RGA amateur
DNF Dias Fernandez Ivan Lasal Cocinas-Louriña
DNF Barriguete Mateo Previley-Coforma
DNF Fernandez Rodriguez Javier Previley-Coforma
DNF Trillo Jose Carlos A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Alvarez Garces Sergio A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia

Information