Tour of Malopolska - 2022

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Stosz Patryk Voster ATS Team 7 03:28:05
2 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski 3 + 00
3 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras 1 + 00
4 Sunderland Dylan Global 6 Cycling + 00
5 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 00
6 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 00
7 Haugen Ole Jakob Team Region Sør + 00
8 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 00
9 Finkst Tilen Adria Mobil + 03
10 Schuran Michal ATT Investments + 03
11 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 03
12 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 03
13 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 03
14 Camrda Karel ATT Investments + 03
15 Boros Michael Elkov-Kasper + 03
16 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 03
17 Petrus Jiri ATT Investments + 03
18 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 03
19 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 03
20 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 03
21 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 03
22 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 03
23 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 03
24 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 08
25 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 08
26 Barta Jan Elkov-Kasper + 08
27 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 08
28 Peltonen Ukko Global 6 Cycling + 08
29 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 08
30 Sowinski Artur Voster ATS Team + 08
31 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10
32 Per David Adria Mobil + 14
33 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 24
34 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 39
35 Rekita Szymon Voster ATS Team + 48
36 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 48
37 Babor Daniel Elkov-Kasper + 54
38 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 54
39 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 54
40 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 54
41 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 54
42 Klevgård Kristian Team Region Sør + 54
43 Homrighausen Heiko Team Embrace The World Cycling + 54
44 Grue Victor Team CO Play - Giant + 54
45 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 54
46 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 54
47 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 54
48 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 54
49 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 54
50 Jarc Aljaz Adria Mobil + 54
51 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 54
52 Cemazar Nik Adria Mobil + 54
53 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 54
54 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 54
55 Schuurmans Luuk DIFTAR - De Volharding + 54
56 Quaedvlieg Lars DIFTAR - De Volharding + 54
57 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 54
58 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 54
59 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 54
60 Klabouch Petr ATT Investments + 54
61 Tyrpekl Karel ATT Investments + 54
62 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 54
63 Nijssen Kenny DIFTAR - De Volharding + 54
64 Koren Kristjan Adria Mobil + 54
65 Kaspar Jan ATT Investments + 54
66 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 54
67 Fiala Petr Team Dukla Praha + 54
68 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 54
69 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 54
70 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 54
71 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 54
72 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 54
73 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 54
74 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 54
75 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 54
76 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 54
77 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 54
78 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:04
79 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 01:04
80 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 01:18
81 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 01:18
82 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 01:18
83 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 01:35
84 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 02:20
85 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:20
86 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:47
87 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 04:38
88 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 04:42
89 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 04:42
90 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 04:42
91 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 04:42
92 Kohout Martin Team Dukla Praha + 04:42
93 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 04:42
94 Vones Jan Team Dukla Praha + 04:42
95 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 04:42
96 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 04:42
97 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 04:42
98 Yang Boxuan Team Give Elementer + 04:42
99 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 04:42
100 Zaal Maurice DIFTAR - De Volharding + 04:42
101 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 04:42
102 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 04:42
103 Bodker Jakob Team Give Elementer + 04:42
104 Plattner Matthias Team Embrace The World Cycling + 04:42
105 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 04:42
106 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 04:42
107 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 04:42
108 Beyer Sebastian Team Embrace The World Cycling + 04:42
109 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 04:42
110 Den Braber Tim DIFTAR - De Volharding + 04:42
111 Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer + 04:42
112 Boll Mario Team Embrace The World Cycling + 04:42
113 Mitri James Global 6 Cycling + 04:42
114 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 04:42
115 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 04:42
116 Fejes Gabor MKB Bank CT + 04:42
117 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 04:52
118 Holla Sander Team Region Sør + 04:52
119 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 04:52
120 Forro Lajos MKB Bank CT + 04:52
121 Skår Emil Team Region Sør + 06:05
122 Papai Adam MKB Bank CT + 06:05
123 Frafjord Joakim Team Region Sør + 06:05
124 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 06:05
125 Peschges Marcel Team Embrace The World Cycling + 09:13
126 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 09:16
127 Wermeser Zsombor MKB Bank CT + 10:24
128 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 10:54
DNF Young Xeno Global 6 Cycling
DNF Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Rudyk Bartosz Santic-Wibatech
DNF Bakhtiyorov Umidjon Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Brugger Luca Team Embrace The World Cycling
DNF Szokody Martin Team Give Elementer
DNF Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Danmark Aalborg
Pos Rider Team Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 06:48:50
2 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 01
3 1 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 12
4 1 Camrda Karel ATT Investments + 12
5 4 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 15
6 1 Sowinski Artur Voster ATS Team + 16
7 1 Barta Jan Elkov-Kasper + 17
8 3 Sunderland Dylan Global 6 Cycling + 20
9 1 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 23
10 3 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 33
11 5 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 33
12 2 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 38
13 5 Boros Michael Elkov-Kasper + 44
14 3 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 49
15 12 Quaedvlieg Lars DIFTAR - De Volharding + 57
16 8 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 01:00
17 2 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:01
18 2 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:02
19 3 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 01:08
20 1 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 01:10
21 6 Rekita Szymon Voster ATS Team + 01:18
22 1 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 02:16
23 1 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 02:24
24 6 Schuran Michal ATT Investments + 02:38
25 1 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 03:25
26 2 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:29
27 4 Nijssen Kenny DIFTAR - De Volharding + 03:29
28 1 Fiala Petr Team Dukla Praha + 03:29
29 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 03:29
30 10 Petrus Jiri ATT Investments + 03:39
31 2 Cemazar Nik Adria Mobil + 03:39
32 2 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 03:49
33 2 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:53
34 3 Koren Kristjan Adria Mobil + 03:53
35 3 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 03:53
36 2 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 04:11
37 8 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 04:23
38 1 Schuurmans Luuk DIFTAR - De Volharding + 04:30
39 4 Peltonen Ukko Global 6 Cycling + 04:33
40 7 Per David Adria Mobil + 05:04
41 5 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:19
42 2 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 05:21
43 2 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 05:21
44 2 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 05:21
45 1 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 05:44
46 2 Haugen Ole Jakob Team Region Sør + 06:19
47 10 Finkst Tilen Adria Mobil + 06:22
48 10 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 06:22
49 24 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 06:58
50 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 07:13
51 Klevgård Kristian Team Region Sør + 07:13
52 3 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 07:13
53 2 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 07:13
54 Kaspar Jan ATT Investments + 07:13
55 4 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 07:25
56 8 Klabouch Petr ATT Investments + 07:29
57 8 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 07:36
58 21 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 07:38
59 2 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 07:39
60 6 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 07:40
61 7 Tyrpekl Karel ATT Investments + 07:48
62 7 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 07:48
63 8 Jarc Aljaz Adria Mobil + 07:50
64 10 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 07:50
65 8 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 07:50
66 9 Homrighausen Heiko Team Embrace The World Cycling + 07:58
67 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 07:58
68 9 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 08:13
69 24 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 08:22
70 11 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:40
71 14 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 08:42
72 10 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 08:42
73 10 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 08:42
74 10 Babor Daniel Elkov-Kasper + 08:52
75 12 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 08:54
76 12 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 08:57
77 1 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 09:24
78 21 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 09:31
79 17 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 10:08
80 23 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 10:29
81 21 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 10:44
82 29 Mitri James Global 6 Cycling + 10:59
83 27 Kohout Martin Team Dukla Praha + 11:01
84 32 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 11:01
85 22 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 11:13
86 26 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 11:17
87 25 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 11:17
88 19 Stosz Patryk Voster ATS Team + 11:33
89 19 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 11:37
90 20 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 11:38
91 19 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 11:38
92 6 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 11:50
93 15 Den Braber Tim DIFTAR - De Volharding + 12:03
94 14 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 12:17
95 9 Grue Victor Team CO Play - Giant + 12:32
96 6 Fejes Gabor MKB Bank CT + 12:45
97 6 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 12:55
98 7 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 12:56
99 7 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 12:59
100 5 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 13:15
101 4 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 13:37
102 4 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 13:46
103 3 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 14:32
104 3 Beyer Sebastian Team Embrace The World Cycling + 14:37
105 13 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 15:25
106 Plattner Matthias Team Embrace The World Cycling + 16:20
107 2 Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer + 16:28
108 14 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 17:38
109 2 Yang Boxuan Team Give Elementer + 17:45
110 Zaal Maurice DIFTAR - De Volharding + 17:45
111 1 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 17:56
112 2 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 18:10
113 24 Wermeser Zsombor MKB Bank CT + 18:27
114 5 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 18:57
115 1 Forro Lajos MKB Bank CT + 18:59
116 5 Vones Jan Team Dukla Praha + 19:20
117 10 Bodker Jakob Team Give Elementer + 19:26
118 8 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 19:26
119 6 Holla Sander Team Region Sør + 19:36
120 5 Papai Adam MKB Bank CT + 19:46
121 8 Boll Mario Team Embrace The World Cycling + 20:06
122 9 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 20:29
123 1 Skår Emil Team Region Sør + 20:49
124 4 Frafjord Joakim Team Region Sør + 21:19
125 8 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 21:43
126 4 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 21:45
127 14 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 24:22
128 7 Peschges Marcel Team Embrace The World Cycling + 26:54
Pos Rider Team Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 06:48:50
2 Camrda Karel ATT Investments + 12
3 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:01
4 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:29
5 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 03:29
6 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 04:11
7 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 04:23
8 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:19
9 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 05:21
10 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 07:13
11 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 07:13
12 Kaspar Jan ATT Investments + 07:13
13 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 07:25
14 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 07:36
15 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 07:48
16 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 07:50
17 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 07:58
18 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 08:13
19 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:40
20 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 08:42
21 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 08:57
22 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 09:31
23 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 11:01
24 Grue Victor Team CO Play - Giant + 12:32
25 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 12:55
26 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 12:56
27 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 13:15
28 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 13:37
29 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 13:46
30 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 14:32
31 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 15:25
32 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 17:38
33 Yang Boxuan Team Give Elementer + 17:45
34 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 17:56
35 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 18:57
36 Forro Lajos MKB Bank CT + 18:59
37 Vones Jan Team Dukla Praha + 19:20
38 Bodker Jakob Team Give Elementer + 19:26
39 Holla Sander Team Region Sør + 19:36
40 Skår Emil Team Region Sør + 20:49
41 Frafjord Joakim Team Region Sør + 21:19
42 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 21:43
43 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 21:45

Information