Tour of Malopolska - 2022

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 7 03:20:52
2 Rapp Jonas Hrinkow Advarics 3 + 00
3 Quaedvlieg Lars DIFTAR - De Volharding 1 + 00
4 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 02
5 Camrda Karel ATT Investments + 02
6 Barta Jan Elkov-Kasper + 02
7 Sowinski Artur Voster ATS Team + 05
8 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 05
9 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 05
10 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 13
11 Sunderland Dylan Global 6 Cycling + 13
12 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 23
13 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 23
14 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 23
15 Rekita Szymon Voster ATS Team + 23
16 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 23
17 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 34
18 Boros Michael Elkov-Kasper + 34
19 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 50
20 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 55
21 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 55
22 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 58
23 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 01:15
24 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 01:23
25 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 02:09
26 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 02:24
27 Fiala Petr Team Dukla Praha + 02:28
28 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:28
29 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 02:28
30 Schuran Michal ATT Investments + 02:28
31 Nijssen Kenny DIFTAR - De Volharding + 02:28
32 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 02:28
33 Cemazar Nik Adria Mobil + 02:38
34 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 02:48
35 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:52
36 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:52
37 Koren Kristjan Adria Mobil + 02:52
38 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 03:10
39 Schuurmans Luuk DIFTAR - De Volharding + 03:29
40 Petrus Jiri ATT Investments + 03:29
41 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:20
42 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:20
43 Peltonen Ukko Global 6 Cycling + 04:20
44 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 04:20
45 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 04:20
46 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 04:43
47 Per David Adria Mobil + 04:43
48 Haugen Ole Jakob Team Region Sør + 06:12
49 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 06:12
50 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 06:12
51 Klevgård Kristian Team Region Sør + 06:12
52 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 06:12
53 Mitri James Global 6 Cycling + 06:12
54 Kaspar Jan ATT Investments + 06:12
55 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 06:12
56 Kohout Martin Team Dukla Praha + 06:12
57 Finkst Tilen Adria Mobil + 06:12
58 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 06:12
59 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 06:24
60 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 06:28
61 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 06:28
62 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:28
63 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 06:28
64 Klabouch Petr ATT Investments + 06:28
65 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 06:35
66 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 06:39
67 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:47
68 Tyrpekl Karel ATT Investments + 06:47
69 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 06:47
70 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 06:49
71 Jarc Aljaz Adria Mobil + 06:49
72 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 06:49
73 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 06:49
74 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:49
75 Homrighausen Heiko Team Embrace The World Cycling + 06:57
76 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 06:57
77 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 07:12
78 Den Braber Tim DIFTAR - De Volharding + 07:14
79 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 07:28
80 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 07:28
81 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 07:39
82 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 07:41
83 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 07:41
84 Babor Daniel Elkov-Kasper + 07:51
85 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 07:56
86 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 07:56
87 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 07:56
88 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 07:56
89 Wermeser Zsombor MKB Bank CT + 07:56
90 Fejes Gabor MKB Bank CT + 07:56
91 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 07:56
92 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 08:10
93 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 08:15
94 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 08:15
95 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 08:26
96 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 08:26
97 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:48
98 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 08:57
99 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 09:21
100 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 09:33
101 Beyer Sebastian Team Embrace The World Cycling + 09:48
102 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 10:14
103 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 10:14
104 Grue Victor Team CO Play - Giant + 11:31
105 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 11:31
106 Plattner Matthias Team Embrace The World Cycling + 11:31
107 Stosz Patryk Voster ATS Team + 11:36
108 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 11:36
109 Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer + 11:39
110 Zaal Maurice DIFTAR - De Volharding + 12:56
111 Yang Boxuan Team Give Elementer + 12:56
112 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 13:07
113 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 13:21
114 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 13:21
115 Papai Adam MKB Bank CT + 13:34
116 Forro Lajos MKB Bank CT + 14:00
117 Brugger Luca Team Embrace The World Cycling + 14:00
118 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 14:00
119 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 14:12
120 Bakhtiyorov Umidjon Tashkent City Professional Cycling Team + 14:20
121 Young Xeno Global 6 Cycling + 14:37
122 Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Danmark Aalborg + 14:37
123 Skår Emil Team Region Sør + 14:37
124 Vones Jan Team Dukla Praha + 14:37
125 Holla Sander Team Region Sør + 14:37
126 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 14:37
127 Bodker Jakob Team Give Elementer + 14:37
128 Frafjord Joakim Team Region Sør + 15:07
129 Boll Mario Team Embrace The World Cycling + 15:17
130 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 15:40
131 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 15:40
132 Szokody Martin Team Give Elementer + 16:41
133 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 16:54
134 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 16:54
135 Peschges Marcel Team Embrace The World Cycling + 17:34
OOT Schmalgemeier Fabian Cycling Crew Szostak
OOT Proc Bartlomiej Santic-Wibatech
OOT Fabian Csongor MKB Bank CT
OOT Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno
OOT Trzesowski Konrad KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
OOT Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow
OOT Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy
OOT Bochenek Karol KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Snuparek Vaclav Team Dukla Praha
DNF Goher Mihaly MKB Bank CT
DNF Petersen Sebastian Theodor Team Sparekassen Danmark Aalborg
Pos Rider Team Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 03:20:42
2 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 04
3 Quaedvlieg Lars DIFTAR - De Volharding + 06
4 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 12
5 Camrda Karel ATT Investments + 12
6 Barta Jan Elkov-Kasper + 12
7 Sowinski Artur Voster ATS Team + 15
8 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 15
9 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 15
10 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 23
11 Sunderland Dylan Global 6 Cycling + 23
12 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 32
13 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 33
14 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 33
15 Rekita Szymon Voster ATS Team + 33
16 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 33
17 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 44
18 Boros Michael Elkov-Kasper + 44
19 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:00
20 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:05
21 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 01:05
22 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 01:08
23 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 01:25
24 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 01:33
25 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 02:19
26 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 02:34
27 Fiala Petr Team Dukla Praha + 02:38
28 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:38
29 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 02:38
30 Schuran Michal ATT Investments + 02:38
31 Nijssen Kenny DIFTAR - De Volharding + 02:38
32 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 02:38
33 Cemazar Nik Adria Mobil + 02:48
34 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 02:58
35 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:02
36 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:02
37 Koren Kristjan Adria Mobil + 03:02
38 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 03:20
39 Schuurmans Luuk DIFTAR - De Volharding + 03:39
40 Petrus Jiri ATT Investments + 03:39
41 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:30
42 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:30
43 Peltonen Ukko Global 6 Cycling + 04:30
44 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 04:30
45 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 04:30
46 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 04:53
47 Per David Adria Mobil + 04:53
48 Haugen Ole Jakob Team Region Sør + 06:22
49 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 06:22
50 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 06:22
51 Klevgård Kristian Team Region Sør + 06:22
52 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 06:22
53 Mitri James Global 6 Cycling + 06:22
54 Kaspar Jan ATT Investments + 06:22
55 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 06:22
56 Kohout Martin Team Dukla Praha + 06:22
57 Finkst Tilen Adria Mobil + 06:22
58 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 06:22
59 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 06:34
60 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 06:38
61 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 06:38
62 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:38
63 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 06:38
64 Klabouch Petr ATT Investments + 06:38
65 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 06:45
66 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 06:49
67 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:57
68 Tyrpekl Karel ATT Investments + 06:57
69 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 06:57
70 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 06:59
71 Jarc Aljaz Adria Mobil + 06:59
72 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 06:59
73 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 06:59
74 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:59
75 Homrighausen Heiko Team Embrace The World Cycling + 07:07
76 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 07:07
77 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 07:22
78 Den Braber Tim DIFTAR - De Volharding + 07:24
79 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 07:38
80 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 07:38
81 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 07:49
82 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 07:51
83 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 07:51
84 Babor Daniel Elkov-Kasper + 08:01
85 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 08:06
86 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 08:06
87 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 08:06
88 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 08:06
89 Wermeser Zsombor MKB Bank CT + 08:06
90 Fejes Gabor MKB Bank CT + 08:06
91 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 08:06
92 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 08:20
93 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 08:25
94 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 08:25
95 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 08:36
96 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 08:36
97 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:58
98 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 09:07
99 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 09:31
100 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 09:43
101 Beyer Sebastian Team Embrace The World Cycling + 09:58
102 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 10:24
103 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 10:24
104 Grue Victor Team CO Play - Giant + 11:41
105 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 11:41
106 Plattner Matthias Team Embrace The World Cycling + 11:41
107 Stosz Patryk Voster ATS Team + 11:46
108 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 11:46
109 Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer + 11:49
110 Zaal Maurice DIFTAR - De Volharding + 13:06
111 Yang Boxuan Team Give Elementer + 13:06
112 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 13:17
113 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 13:31
114 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 13:31
115 Papai Adam MKB Bank CT + 13:44
116 Forro Lajos MKB Bank CT + 14:10
117 Brugger Luca Team Embrace The World Cycling + 14:10
118 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 14:10
119 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 14:18
120 Bakhtiyorov Umidjon Tashkent City Professional Cycling Team + 14:30
121 Vones Jan Team Dukla Praha + 14:41
122 Young Xeno Global 6 Cycling + 14:47
123 Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Danmark Aalborg + 14:47
124 Skår Emil Team Region Sør + 14:47
125 Holla Sander Team Region Sør + 14:47
126 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 14:47
127 Bodker Jakob Team Give Elementer + 14:47
128 Frafjord Joakim Team Region Sør + 15:17
129 Boll Mario Team Embrace The World Cycling + 15:27
130 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 15:43
131 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 15:50
132 Szokody Martin Team Give Elementer + 16:51
133 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 17:04
134 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 17:04
135 Peschges Marcel Team Embrace The World Cycling + 17:44
Pos Rider Team Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 03:20:42
2 Camrda Karel ATT Investments + 12
3 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:00
4 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:38
5 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 02:38
6 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:02
7 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 03:20
8 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:30
9 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 04:30
10 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 06:22
11 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 06:22
12 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 06:22
13 Kaspar Jan ATT Investments + 06:22
14 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 06:34
15 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 06:45
16 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:57
17 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 06:57
18 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 06:59
19 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 07:22
20 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 07:49
21 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 07:51
22 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 08:06
23 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 08:06
24 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 08:25
25 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 08:36
26 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:58
27 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 09:07
28 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 09:31
29 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 09:43
30 Grue Victor Team CO Play - Giant + 11:41
31 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 11:41
32 Yang Boxuan Team Give Elementer + 13:06
33 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 13:17
34 Forro Lajos MKB Bank CT + 14:10
35 Brugger Luca Team Embrace The World Cycling + 14:10
36 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 14:10
37 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 14:18
38 Bakhtiyorov Umidjon Tashkent City Professional Cycling Team + 14:30
39 Vones Jan Team Dukla Praha + 14:41
40 Skår Emil Team Region Sør + 14:47
41 Holla Sander Team Region Sør + 14:47
42 Bodker Jakob Team Give Elementer + 14:47
43 Frafjord Joakim Team Region Sør + 15:17
44 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 15:43
45 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 17:04

Information