Tour of Malopolska - 2022

GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Rapp Jonas Hrinkow Advarics 4010:07:16
2 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics 30+ 20
3 Otruba Jakub Elkov-Kasper 25+ 44
4 Sowinski Artur Voster ATS Team 20+ 56
5 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 15+ 01:02
6 Camrda Karel ATT Investments 10+ 01:14
7 Barta Jan Elkov-Kasper 5+ 01:22
8 Hocevar Kristijan Adria Mobil 3+ 01:24
9 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski 3+ 01:32
10 Cieslik Pawel Voster ATS Team 3+ 01:42
11 Quaedvlieg Lars DIFTAR - De Volharding + 02:33
12 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 02:38
13 Sunderland Dylan Global 6 Cycling + 02:51
14 Rekita Szymon Voster ATS Team + 03:18
15 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 03:54
16 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 03:58
17 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 04:35
18 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 04:40
19 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 05:20
20 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 05:32
21 Nijssen Kenny DIFTAR - De Volharding + 05:41
22 Boros Michael Elkov-Kasper + 05:43
23 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 06:07
24 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 07:04
25 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 07:41
26 Schuran Michal ATT Investments + 07:50
27 Petrus Jiri ATT Investments + 09:29
28 Cemazar Nik Adria Mobil + 09:45
29 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 10:48
30 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 11:15
31 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 11:33
32 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 12:20
33 Fiala Petr Team Dukla Praha + 12:47
34 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 12:59
35 Schuurmans Luuk DIFTAR - De Volharding + 13:31
36 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 13:35
37 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 13:57
38 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 14:02
39 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 14:10
40 Tyrpekl Karel ATT Investments + 14:14
41 Klevgård Kristian Team Region Sør + 14:25
42 Koren Kristjan Adria Mobil + 14:25
43 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 14:39
44 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 14:43
45 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 15:10
46 Klabouch Petr ATT Investments + 15:24
47 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 15:33
48 Per David Adria Mobil + 15:36
49 Homrighausen Heiko Team Embrace The World Cycling + 15:38
50 Haugen Ole Jakob Team Region Sør + 16:03
51 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 16:15
52 Finkst Tilen Adria Mobil + 16:54
53 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 17:02
54 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 17:19
55 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 17:31
56 Jarc Aljaz Adria Mobil + 18:22
57 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 18:31
58 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 18:49
59 Peltonen Ukko Global 6 Cycling + 18:52
60 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 18:55
61 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 19:04
62 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 19:16
63 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 19:24
64 Hessel Kristian Team CO Play - Giant + 19:44
65 Kaspar Jan ATT Investments + 19:58
66 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 20:27
67 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 20:27
68 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 20:31
69 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 20:43
70 Stosz Patryk Voster ATS Team + 20:47
71 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 20:56
72 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 21:01
73 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 21:57
74 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 22:29
75 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 22:59
76 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 23:16
77 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 23:30
78 Mitri James Global 6 Cycling + 23:32
79 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 23:49
80 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 23:57
81 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 24:19
82 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 24:20
83 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 24:22
84 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 25:07
85 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 26:13
86 Babor Daniel Elkov-Kasper + 26:25
87 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 26:26
88 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 26:28
89 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 26:43
90 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 26:46
91 Kohout Martin Team Dukla Praha + 27:00
92 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 27:01
93 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 27:16
94 Den Braber Tim DIFTAR - De Volharding + 27:24
95 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 27:36
96 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 27:45
97 Solymosi Marton Epronex-Hungary Cycling Team + 28:16
98 Fejes Gabor MKB Bank CT + 28:44
99 Zaal Maurice DIFTAR - De Volharding + 30:53
100 Bodker Jakob Team Give Elementer + 31:15
101 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 32:05
102 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 32:13
103 Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer + 32:17
104 Yang Boxuan Team Give Elementer + 32:27
105 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 32:36
106 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 32:49
107 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 33:54
108 Wermeser Zsombor MKB Bank CT + 34:26
109 Holla Sander Team Region Sør + 34:34
110 Beyer Sebastian Team Embrace The World Cycling + 35:16
111 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 35:25
112 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 35:35
113 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 36:25
114 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 36:28
115 Forro Lajos MKB Bank CT + 36:37
116 Plattner Matthias Team Embrace The World Cycling + 36:59
117 Frafjord Joakim Team Region Sør + 37:18
118 Skår Emil Team Region Sør + 37:28
119 Vones Jan Team Dukla Praha + 37:41
120 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 39:40
121 Papai Adam MKB Bank CT + 40:14
122 Peschges Marcel Team Embrace The World Cycling + 41:13
123 Boll Mario Team Embrace The World Cycling + 41:36
124 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 41:55
DNF Schmalgemeier Fabian Cycling Crew Szostak
DNF Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Young Xeno Global 6 Cycling
DNF Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Bochenek Karol KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Trzesowski Konrad KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno
DNF Fabian Csongor MKB Bank CT
DNF Goher Mihaly MKB Bank CT
DNF Proc Bartlomiej Santic-Wibatech
DNF Rudyk Bartosz Santic-Wibatech
DNF Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow
DNF Bakhtiyorov Umidjon Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Grue Victor Team CO Play - Giant
DNF Snuparek Vaclav Team Dukla Praha
DNF Brugger Luca Team Embrace The World Cycling
DNF Szokody Martin Team Give Elementer
DNF Petersen Sebastian Theodor Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Danmark Aalborg
Pos Rider Team Time
1 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 10:08:18
2 Camrda Karel ATT Investments + 12
3 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 03:38
4 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 04:18
5 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 06:39
6 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 10:13
7 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 11:57
8 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 13:41
9 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 14:08
10 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 16:00
11 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 16:17
12 Ruhe Robin Cycling Crew Szostak + 16:29
13 Trimborn Sebastian Cycling Crew Szostak + 17:29
14 Kaspar Jan ATT Investments + 18:56
15 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 19:25
16 Plambeck Moritz Cycling Crew Szostak + 20:55
17 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 21:27
18 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 21:57
19 Watts Kiaan Global 6 Cycling + 22:14
20 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 22:28
21 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 22:47
22 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 22:55
23 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 23:17
24 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 25:11
25 Elli Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team + 25:44
26 Harter Luca Cycling Crew Szostak + 25:59
27 Delden Bart DIFTAR - De Volharding + 26:43
28 Bodker Jakob Team Give Elementer + 30:13
29 Lundtoft Lindbjerg Rasmus Team Give Elementer + 31:11
30 Yang Boxuan Team Give Elementer + 31:25
31 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 31:34
32 Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy + 32:52
33 Holla Sander Team Region Sør + 33:32
34 Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling Team + 34:33
35 Stadler Ludwig Santic-Wibatech + 35:23
36 Forro Lajos MKB Bank CT + 35:35
37 Frafjord Joakim Team Region Sør + 36:16
38 Skår Emil Team Region Sør + 36:26
39 Vones Jan Team Dukla Praha + 36:39
40 Halvorsen Tobias Team Region Sør + 38:38

Information