Wingene Koers - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Verhofstadt Thibau Tarteletto-Isorex 03:14:08
02 Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team + 01
03 Marchand Gianni Tarteletto-Isorex + 06
04 Teugels Lennert Tarteletto-Isorex + 24
05 Lemmens Sander Tarteletto-Isorex + 46
06 Geens Jonas Ind-Belgie + 51
07 Van der Lijke Nick Regio Zuid Nederland + 51
08 Vanoverschelde Kobe Tarteletto-Isorex + 51
09 Den Braber Tim UWTC De Volharding + 51
10 De Poorter Maxime Tarteletto-Isorex + 55
11 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 55
12 Demolder Thomas Van Mossel Heist Cycling Team + 57
13 Gerits Vince Stageco Cycling Team + 02:06
14 Van der Eycken Brent VP Consulting Cycling Team + 02:06
15 Mertens Joran Van Mossel Heist Cycling Team + 02:06
16 De Rooze Niels Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 02:06
17 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 02:06
18 Robinson Oliver CT Projectbow Borgonjon + 02:06
19 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 02:06
20 De Kinder Axel Stageco Cycling Team + 02:06
21 Breser Pol CT Atertdaul + 02:06
22 Van de Kerkhove Brent Tarteletto-Isorex + 02:06
23 Farazijn Maxime Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 02:06
24 Meerbeek Markus Westland Wil Vooruit + 02:06
25 Cornelis Jonas VP Consulting Cycling Team + 02:06
26 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 02:06
27 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke CT + 02:06
28 Verfaillie Arne Asfra Racing Team + 02:06
29 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 02:06
30 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team + 02:11
31 Baeten Wiebe Urbano-Vulsteke CT + 02:11
32 Van Der Drift Twan Westland Wil Vooruit + 02:11
33 Bloemen Tristan Van Mossel Heist Cycling Team + 02:11
34 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08:11
35 Cloux Antoine Mini Discar Cycling Team + 08:11
36 Six Franklin Ago - Aquaservice + 08:11
37 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 08:11
38 Claeys Timothy Campe Cycling Team + 08:11
39 Marshall Zachary - + 08:11
40 Duijvesteijn Roy Westland Wil Vooruit + 08:11
41 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 08:11
42 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 08:11
43 Van Rymenant Gillian CT Projectbow Borgonjon + 08:11
44 Decoster Michael Stageco Cycling Team + 08:30
45 Reunis Rowdy Regioteam Zuid-Nederland + 08:30
46 Hoveijn Frans UWTC De Volharding + 08:30
47 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08:30
48 Navez Tristan E.C.Wallonie + 08:30
49 Stijleman Tom Alfasun Alfacool Cycling Team + 08:30
50 Merveillie Jari Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08:30
51 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team + 08:30
52 De Graeve Quinten Campe Cycling Team + 08:30
53 Schmit Philippe Velo Woolz + 08:30
54 Dewulf Wannes EFC - L&R - AGS + 08:30
55 Mesu Jurgen Regioteam Zuid-Nederland + 08:30
56 Balcaen Manolito CT Projectbow Borgonjon + 08:30
57 Five Trystan CT Projectbow Borgonjon + 08:30
58 Forrier Gianni - + 08:30
59 Put Lars Stageco Cycling Team + 08:30
60 Deceuninck Andreas Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08:30
61 Botterberg Dylan Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08:30
62 Handgraaf Sjors AW Groep - Swabo CT + 08:30
63 Nijs Viktor Stageco Cycling Team + 08:30
64 Corijn Gianni Dovy Keukens- FCC + 08:30
65 Slieker Wilfred Westland Wil Vooruit + 08:30
66 Verbracke Austin - + 08:30
67 Koemans Daaf WV Breda + 08:30
68 Pieters Bjarne Campe Cycling Team + 08:30
69 De Rijk Sim VP Consulting Cycling Team + 08:30
70 Van Dyck Ward VP Consulting Cycling Team + 08:30
71 Vanacker Emiel Urbano-Vulsteke CT + 08:30
72 Seynaeve Robin Mini Discar Cycling Team + 08:30
73 Larry Max U.C.Dipach + 08:30
74 Budenaers Thomas Mini Discar Cycling Team + 08:30
75 Esser Mik CT Atertdaul + 08:30
76 Dhooge Thibau Urbano-Vulsteke CT + 08:30
77 Hamelryckx Tom Mini Discar Cycling Team + 08:30
78 Lauryssen Yorben EFC - L&R - AGS + 08:30
79 Es Menno UWTC De Volharding + 08:30
80 Vanderplasschen Thiemen Dovy Keukens- FCC + 08:30
81 Van Dijk Xander ZRTC Theo Middelkamp + 08:30
82 Nowakowski Nykai UWTC De Volharding + 08:30
83 Van Cutsem Senna Jonge Rakkers Vollezele + 08:30
84 Hristov Svetozar Van Mossel Heist Cycling Team + 08:30
85 Kerkhofs Jonathan Urbano-Vulsteke CT + 08:30
86 Hoekstra Christiaan AW Groep - Swabo CT + 08:30
87 Vandendriessche Jelte Alfasun Alfacool Cycling Team + 08:30
88 Van Den Berghe Nathan Alfasun Alfacool Cycling Team + 08:30
89 Greenwood Josh VP Consulting Cycling Team + 08:30
90 Veldeman Jarne Alfasun Alfacool Cycling Team + 08:30
91 Mortreux Axel Alfasun Alfacool Cycling Team + 08:30
92 Philips Jonas Urbano-Vulsteke CT + 08:30
93 Heijn Jorick AW Groep - Swabo CT + 08:30
94 Nikkels Eelke UWTC De Volharding + 08:30
95 De Craecker Gianni E.C.Wallonie + 08:30
96 Dockx Kristof Stageco Cycling Team + 08:30
97 Wallenborn Arno - + 08:30
98 Decherf Ward Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08:30
99 Dubois Foeke Asfra Racing Team + 08:30
100 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08:30
101 de Meersman Wout Jonge Rakkers Vollezele U19 + 08:30
102 Van Den Borre Dylan EFC - L&R - AGS + 08:30
103 Van Oorschot Robin Willerbrord Wil Vooruit + 08:30
104 Huybrechts Sander Van Mossel Heist Cycling Team + 08:30
105 Biemans Hein Willerbrord Wil Vooruit + 08:30
106 Luiten Niels Mini Discar Cycling Team + 08:30
107 Loenders Glenn VP Consulting Cycling Team + 08:30
108 Van de Wiele Thomas Jonge Rakkers Vollezele U19 + 08:30
109 Vos Casper ZRTC Theo Middelkamp + 08:30
110 Pemen Diederik Van Mossel Heist Cycling Team + 08:30
111 Hanne Milan Campe Cycling Team + 08:30
112 Van Der Taelen Glen Jonge Rakkers Vollezele U19 + 08:30
113 Geysegoms Tom Van Gorp Projects-CT Zandhoven + 08:30
114 Vanrenterghem Bram Campe Cycling Team + 08:30
115 Vandenbussche Jari CT Projectbow Borgonjon + 08:30
116 Pessemier Tom CT Projectbow Borgonjon + 08:30
117 Oreel Lars ZRTC Theo Middelkamp + 08:30
DNF Boonstra Douwe -
DNF Lumini Vincenzo -
DNF Bolle Andy Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Vanmol Arno Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Deleu Arnaud Asfra Racing Team
DNF Van Compernolle Jamie Asfra Racing Team
DNF Heemskerk Kees AW Groep - Swabo CT
DNF Dopchie Felix Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Schmitz Jo CT Atertdaul
DNF Coppens Daan CT Projectbow Borgonjon
DNF Adam Benjamin E.C.Wallonie
DNF De Maglie Maxime E.C.Wallonie
DNF Szlapa Pierre E.C.Wallonie
DNF Van Der Taelen Quinten Jonge Rakkers Vollezele
DNF Verhaegen Lennie Stageco Cycling Team
DNF Hilbers Daan UWTC De Volharding
DNF De Cock Matthieu Van Gorp Projects-CT Zandhoven
DNF Speetjens Raf Van Gorp Projects-CT Zandhoven
DNF Van Staay Iben Van Gorp Projects-CT Zandhoven
DNF Verstraelen Wannes Van Gorp Projects-CT Zandhoven
DNF Goosen Wouter VP Consulting Cycling Team
DNF Borra Victor VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Lannoo Koen VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Maeyaert Baptiste VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Buijs Quinten Westland Wil Vooruit
DNF Roes Siep Westland Wil Vooruit
DNF Lauwereys Jarne Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W.
DNF Goris Max Willerbrord Wil Vooruit
DNF Hamers Rutger Willerbrord Wil Vooruit
DNF Reuvers Kevin Willerbrord Wil Vooruit

Information