Clásico RCN - 2021

Overall Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Fabio Duarte Team Medellin - EPM 22:53:19
02 Oscar Sevilla Team Medellin - EPM + 40
03 Wilson Pena Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 48
04 Aldemar Reyes EPM Scott + 1:34
05 Juan Pablo Suarez EPM Scott + 3:53
06 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 4:24
07 Duban Bobadilla Team Herrera H y F + 5:50
08 Cristian Cubides Team Herrera H y F + 6:40
09 Robinson Chalapud Team Medellin - EPM + 7:26
10 Yeison Reyes EPM Scott + 8:41
11 Robinson Lopez Sundark Arawak Eca Team + 12:00
12 George Tibaquira EBSA + 13:26
13 Mateo Garcia Castañeda Sistecredito-GW + 13:28
14 Yeisson Casallas Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 14:56
15 German Chaves EPM Scott + 15:52
16 Carlos Andres Parra EBSA + 21:24
17 Esneider Arley Baez Tolima es pasión-Sheffy + 23:46
18 Adrián Bustamante EPM Scott + 24:26
19 Luis Felipe Lopez Escobar Orgullo Paisa + 26:42
20 Juan Mardoqueo Vasquez Team Herrera H y F + 27:48
21 Robinson Ortega Sundark Arawak Eca Team + 28:24
22 Oscar Hernan Fernandez Boyaca Avanza + 38:35
23 Jose Hernandez Team Medellin - EPM + 39:59
24 Luis Daniel Zea Construcciones Zea-Faro Electrico + 43:11
25 Rodolfo Villalobos 7C-CBZ-Economy + 47:28
26 Diego Soraca EBSA + 47:36
27 Oscar Javier Rivera Sundark Arawak Eca Team + 48:05
28 Edgar Andres Pinzon Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 49:55
29 Cristian Rico Strongman-Relojes G-Fort + 50:10
30 José Urian Boyaca Avanza + 50:17
31 Didier Merchan Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 53:23
32 Kevin Cano Orgullo Paisa + 55:05
33 Edinson Alejandro Callejas Team Fundecom-Calzad Goci + 55:10
34 Santiago Escudero Sistecredito-GW + 55:12
35 Brayan Hernandez Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 57:13
36 Robigzon Oyola Team Medellin - EPM + 58:41
37 Brayan Sanchez Team Medellin - EPM + 1:01:17
38 Berardo Hernandez Sistecredito-GW + 1:04:06
39 Pedro Herrera Moreno EBSA + 1:05:43
40 Carlos Herney Soler EPM Scott + 1:08:36
41 Jimmi Briceno JB-Arrozzulia-Flowerpack + 1:11:02
42 Gabriel Rojas 7C-CBZ-Economy + 1:11:39
43 Bryan Salas 7C-CBZ-Economy + 1:11:49
44 Manuel Ignacio Diaz Team Fundecom-Calzad Goci + 1:12:09
45 Juan Sebastian Forero Sundark Arawak Eca Team + 1:12:39
46 Brayan Ramirez EBSA + 1:12:40
47 Camilo Zapata Morales Sistecredito-GW + 1:13:37
48 Jair Antonio Aparicio Team Camacho Premiun + 1:13:38
49 Omar Mendoza Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 1:15:16
50 Pedro Antonio Ruiz Boyaca Avanza + 1:17:01
51 Jonathan Stiven Muñoz Team Camacho Premiun + 1:17:49
52 Edison Muñoz Orgullo Paisa + 1:18:41
53 Jahir Perez Team Camacho Premiun + 1:19:03
54 Leison Damian Maca Viveros Equipo Continental Supergiros + 1:19:26
55 Juan Carlos Castaño Team Camacho Premiun + 1:21:40
56 Marco Tulio Suesca Orgullo Paisa + 1:21:58
57 William Antonio Cerquera Team Inderhuila + 1:22:15
58 Daniel Hoyos Sistecredito-GW + 1:22:22
59 Hector Javier Delgado Team Fundecom-Calzad Goci + 1:23:06
60 Cesar David Guavita Strongman-Relojes G-Fort + 1:23:18
61 Samuel Herrera Sistecredito-GW + 1:24:18
62 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 1:27:05
63 Jeison Quetama Fundación Esteban Chaves + 1:28:37
64 Joseph Santiago Sandoval Boyaca Avanza + 1:29:58
65 Santiago Granados Fundación Esteban Chaves + 1:30:21
66 Frank Sebastian Flores Strongman-Relojes G-Fort + 1:32:23
67 Salvador Moreno Orgullo Paisa + 1:32:32
68 Jhon Anderson Rodriguez EPM Scott + 1:34:49
69 Juan Pablo Vallejo Sundark Arawak Eca Team + 1:35:05
70 Juan Manuel Suarez Equipo Continental Supergiros + 1:35:07
71 Johan Colon Orgullo Paisa + 1:36:08
72 Yonathan Miguel Eugenio EBSA + 1:36:16
73 Germán Dario Gómez Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 1:36:34
74 Jhon Jairo Vargas Construcciones Zea-Faro Electrico + 1:37:09
75 Wilson Rodriguez EBSA + 1:37:24
76 Walter Vargas Team Medellin - EPM + 1:39:37
77 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 1:39:39
78 Daniel Jaramillo Orgullo Paisa + 1:40:30
79 Fabian Steven Cifuentes Construcciones Zea-Faro Electrico + 1:41:24
80 Carlos Valentin Boyaca Avanza + 1:45:12
81 Hernando Bohorquez EPM Scott + 1:47:02
82 Brandon Rojas Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 1:47:40
83 Bernardo Suaza Team Medellin - EPM + 1:48:55
84 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas-GW Bicic + 1:50:46
85 Yerzon Sanchez Nativos Team + 1:51:05
86 Edison Osorio Orgullo Paisa + 1:52:17
87 Johnatan Sarmiento Team Fundecom-Calzad Goci + 1:53:53
88 Stiven Alexander Herrera JB-Arrozzulia-Flowerpack + 1:56:55
89 Joseph Chavarria 7C-CBZ-Economy + 1:58:49
90 Frank Osorio Orgullo Paisa + 1:58:52
91 Jonathan Camargo JB-Arrozzulia-Flowerpack + 2:01:43
92 Edwin Alejandro Patino Boyaca Avanza + 2:03:13
93 Andrés Mancipe Strongman-Relojes G-Fort + 2:06:00
94 Juan Jose Amador Equipo Continental Supergiros + 2:07:00
95 Eduardo Edwin Moyata Cruz EBSA + 2:07:27
96 Royner Navarro Team Herrera H y F + 2:07:57
97 Yeison Chaparro Sundark Arawak Eca Team + 2:09:15
98 Jhon Edison Soraca Cabezas Construcciones Zea-Faro Electrico + 2:10:12
99 Elkin Malaver Strongman-Relojes G-Fort + 2:11:33
100 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 2:12:17
101 Mateo Jaramillo Tolima es pasión-Sheffy + 2:12:54
102 Jose Manuel Ausique Team Inderhuila + 2:13:30
103 Oscar Leonardo Guzman Sundark Arawak Eca Team + 2:14:34
104 Jonathan Gonzalez Team Inderhuila + 2:14:39
105 Ivan Estiven Martinez Boyaca Avanza + 2:15:39
106 Davinson Castillo Construcciones Zea-Faro Electrico + 2:15:56
107 Johnny Semir Millan Strongman-Relojes G-Fort + 2:17:20
108 Dylan Jimenez 7C-CBZ-Economy + 2:17:27
109 Jose Duarte Tolima es pasión-Sheffy + 2:18:47
110 Segundo Omar Pira Construcciones Zea-Faro Electrico + 2:18:56
111 Alejandro Ruiz Equipo Continental Supergiros + 2:20:39
112 Jhonatan Maldonado Team Herrera H y F + 2:22:33
113 Wilmer Dario Rodriguez Construcciones Zea-Faro Electrico + 2:23:09
114 Weimar Roldan Team Medellin - EPM + 2:27:23
115 Juan Manuel Barbosa Nader Equipo Continental Supergiros + 2:28:13
116 Hernan Dario Gomez Joya Fundación Esteban Chaves + 2:32:22
117 Juan Jose Moreno Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 2:33:09
118 Adrian Alejandro Cuetocue Team Inderhuila + 2:34:46
119 John Jimenez Retana 7C-CBZ-Economy + 2:36:16
120 Banzer Tomas Bernal Team Inderhuila + 2:37:36
121 Wilmar Andres Castro Nativos Team + 2:38:35
DNF Duvan Atapuma JB-Arrozzulia-Flowerpack
DNF Fabio Nelson Avendano JB-Arrozzulia-Flowerpack
DNF Alcides Espinel JB-Arrozzulia-Flowerpack
DNF Jeferson Mantilla JB-Arrozzulia-Flowerpack
DNF Cesar Paredes JB-Arrozzulia-Flowerpack
DNF Miguel Alfredo Plazas Team Camacho Premiun
DNF Duvan Andres Villagran Team Camacho Premiun
DNF Juan Sebastian Contreras Team Fundecom-Calzad Goci
DNF Jeiner Gonzalez Team Fundecom-Calzad Goci
DNF Juan Romero Team Fundecom-Calzad Goci
DNF Rodolfo Torres Team Fundecom-Calzad Goci
DNF Luis Mora 7C-CBZ-Economy
DNF Diyer Rincon Gomez 7C-CBZ-Economy
DNF Joseph David Villalobos Quesada 7C-CBZ-Economy
DNF Anderson Bejarano Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
DNF Jhonatan Chaves Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
DNF Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
DNF Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
DNF Marlon Andres Ruiz Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca
DNF Wildy Sandoval Boyaca Avanza
DNF Juan Alejandro Umba Boyaca Avanza
DNF Adrian Vargas Boyaca Avanza
DNF Yeison Lopez Construcciones Zea-Faro Electrico
DNF Freddy Montana EPM Scott
DNF Diego Ochoa EPM Scott
DNF Didier Chaparro Equipo Continental Supergiros
DNF Jonathan Bustamante Fundación Esteban Chaves
DNF Jhon Alejandro Calderón Fundación Esteban Chaves
DNF Brayan Esteban Malaver Fundación Esteban Chaves
DNF Diomedes Velandia Fundación Esteban Chaves
DNF John Ricardo Iguavita Parra Nativos Team
DNF Julian Molano Nativos Team
DNF Cristian Valentin Nativos Team
DNF Santiago Ramirez Sistecredito-GW
DNF Jeison Rujano Sistecredito-GW
DNF Ruben Acosta Strongman-Relojes G-Fort
DNF Luis Carlos Chia Strongman-Relojes G-Fort
DNF Carlos Gutiérrez Sundark Arawak Eca Team
DNF Oscar Mauricio Pachon Sundark Arawak Eca Team
DNF Juan Pablo Sossa Sundark Arawak Eca Team
DNF Erick Sebastian Lavado Team Herrera H y F
DNF Javier Esteban Moreno Team Herrera H y F
DNF Cristian Talero Team Herrera H y F
DNF Felipe Morales Team Inderhuila
DNF Juan Pablo Rojas Team Inderhuila
DNF Cristhian Montoya Team Medellin - EPM
DNF Kevin Nazario Arango Tolima es pasión-Sheffy
DNF Anderson Marulanda Tolima es pasión-Sheffy
DNF David Santiago Mesa Tolima es pasión-Sheffy
DNF Juan Felipe Moreno Tolima es pasión-Sheffy
DNF Edisson Quintero Tolima es pasión-Sheffy
Information
Nation Colombia
Date 23rd - 31st October
CAT NE
Other
Embed Results