Clásico RCN - 2020

Stage Overall Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Oscar Sevilla Team Medellin 31:59
02 Fabio Duarte Team Medellin + 05
03 Jose Hernandez Team Medellin + 18
04 Didier Merchan Colombia Tierra de Atletas + 23
05 Wilson Pena Colombia Tierra de Atletas + 33
06 Brayan Sanchez Team Medellin + 46
07 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 01:02
08 Rafael Pineda UAE Team Colombia + 01:12
09 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 01:12
10 Germán Dario Gómez UAE Team Colombia + 01:15
11 Cesar Paredes Team Medellin + 01:15
12 Adrián Bustamante UAE Team Colombia + 01:17
13 Jair Antonio Aparicio Manzur Cycling Design + 01:18
14 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas + 01:58
15 Coulton Hartrich Manzur Cycling Design + 01:59
16 Javier Jamaica Colnago CM Team + 02:03
17 Robigzon Oyola Team Medellin + 02:05
18 Esteban Toro UAE Team Colombia + 02:05
19 Michael Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 02:20
20 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas + 02:20
21 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 02:31
22 Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 02:38
23 Roosbelth Rojas UAE Team Colombia + 02:43
24 Santiago Ramirez Avinal GW El Carmen Viboral + 02:45
25 Javier Montoya Colombia Tierra de Atletas + 02:47
26 Walter Vargas Team Medellin + 02:55
27 Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 02:58
28 Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 02:59
29 Juan Diego Guerrero Avinal GW El Carmen Viboral + 03:00
30 Daniel Hoyos Avinal GW El Carmen Viboral + 03:03
31 Wilson Cardona Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 03:03
32 Eli Saul Burgos Colnago CM Team + 03:07
33 Edison Muñoz Orgullo Paisa + 03:11
34 Carlos Andres Parra EBSA-Indeportes Boyacá + 03:19
35 Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 03:26
36 Edwin Alexander Sandoval Manzur Cycling Design + 03:33
37 Julian Cardona Colnago CM Team + 03:33
38 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 03:39
39 Hector Javier Delgado Manzur Cycling Design + 03:47
40 Jerson Eduardo Sanchez Tolima es pasión-Sheffy + 03:49
41 Jeferson Mantilla Team Neiva-Huila-Hyfsport + 03:56
42 Roberto Estrada Manzur Cycling Design + 03:56
43 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas + 03:58
44 Juan Pablo Restrepo Herrera UAE Team Colombia + 03:58
45 Juan Manuel Suarez Team Neiva-Huila-Hyfsport + 04:05
46 Esneider Arley Baez Avinal GW El Carmen Viboral + 04:06
47 Jose Vega Aguirre Avinal GW El Carmen Viboral + 04:11
48 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 04:15
49 Jorge Andres Rodriguez Team Neiva-Huila-Hyfsport + 04:29
50 Juan David Echavarria Tolima es pasión-Sheffy + 04:29
51 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 04:30
52 Octavio Segundo Otero Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 04:33
53 Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 04:37
54 Brayan Borda Colnago CM Team + 04:38
55 Daniel Fernando Cadavid Fuerzas Armadas + 04:38
56 Banzer Tomas Bernal Team Neiva-Huila-Hyfsport + 04:39
57 Yeison Lopez Alc.La Vega-Atopecycling + 04:40
58 Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 04:51
59 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 04:52
60 William Antonio Cerquera Manzur Cycling Design + 04:55
61 Leison Damian Maca Viveros Equipo Continental Supergiros + 04:56
62 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas + 04:57
63 Miguel Angel Mogollon Alc.La Vega-Atopecycling + 04:57
64 John Ricardo Iguavita Parra Alc.La Vega-Atopecycling + 05:06
65 Jonathan Gonzalez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 05:12
66 Andres Camilo Pedroza Colombia Tierra de Atletas + 05:12
67 Camilo Zapata Morales Orgullo Paisa + 05:17
68 Stiven Alexander Herrera Tolima es pasión-Sheffy + 05:17
69 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 05:18
70 Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas + 05:18
71 Jordan Parra EBSA-Indeportes Boyacá + 05:20
72 Edwin Stiven Avella Rico Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:22
73 German David Sanchez Ruiz Fundación Depormundo + 05:24
74 Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 05:27
75 Wilfredo Moreno Manzur Cycling Design + 05:29
76 Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:32
77 Hollman Steven Arevalo Tolima es pasión-Sheffy + 05:33
78 Steven Calderon EBSA-Indeportes Boyacá + 05:33
79 Jose Manuel Ausique Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 05:35
80 Johan Stiven Vargas Tolima es pasión-Sheffy + 05:37
81 Alex Zapata Alc.La Vega-Atopecycling + 05:39
82 Carlos Alberto Alvarez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 05:53
83 Fabian Arciniegas Fundación Depormundo + 05:56
84 Juan Esteban Guerrero Avinal GW El Carmen Viboral + 05:56
85 Cristhian Montoya Team Medellin + 05:56
86 Diego Fernando Cano Colombia Tierra de Atletas + 05:57
87 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 05:59
88 Oscar Mauricio Pachon Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 06:00
89 Robert Leonardo Acosta Alc.La Vega-Atopecycling + 06:02
90 Edward Stiver Ortiz Caro Orgullo Paisa + 06:10
91 Felipe Morales Team Neiva-Huila-Hyfsport + 06:18
92 Andres Helian Henao Team Neiva-Huila-Hyfsport + 06:22
93 Jose Duarte Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 06:25
94 Juan Esteban Villada Orgullo Paisa + 06:30
95 Robinson Chalapud Team Medellin + 06:31
96 Oscar Mauricio Rico Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 06:32
97 Agustin Blanco Avinal GW El Carmen Viboral + 06:35
98 Heberth Gutierrez Equipo Continental Supergiros + 06:40
99 Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 06:46
100 Camilo Antonio Torres Perez Fundación Depormundo + 06:47
101 Jorge Eduardo Ortiz Tolima es pasión-Sheffy + 06:54
102 Juan Camilo Arbelaez Manzur Cycling Design + 06:55
103 Cristian Camilo Torres Calderón Fundación Depormundo + 06:58
104 Juan David Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 07:00
105 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 07:04
106 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 07:12
107 Miguel Velandia Fuerzas Armadas + 07:26
108 Salomon Usuga Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 07:38
109 Cesar Medina Avinal GW El Carmen Viboral + 07:39
110 Edgar Adolfo Tique Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 07:43
111 Edgar Julian Torres Alc.La Vega-Atopecycling + 08:01
112 Weimar Roldan Team Medellin + 08:14
113 John Arnold Cocunubo Team Neiva-Huila-Hyfsport + 08:14
114 Alejandro Villada Colnago CM Team + 08:18
115 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 08:39
116 Fabian Steven Cifuentes Fundación Depormundo + 08:43
117 Jeison Quetama Fuerzas Armadas + 08:54
118 Daniel Felipe Gomez Fundación Depormundo + 09:02
119 Juan Sebastian Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 09:13
120 Kevin Nazario Arango Tolima es pasión-Sheffy + 09:17
121 Ferney de Jesus Restrepo Colnago CM Team + 10:09
122 Juan Pablo Rodriguez Tolima es pasión-Sheffy + 10:11
123 Victor Andres Torres Team Neiva-Huila-Hyfsport + 11:07
124 Pedro Velandia Tolima es pasión-Sheffy + 11:18
125 Raul Andres Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 11:55
DNS Duvan Atapuma Edimar-Quilci-Carn-Pollo
DNS Walter Pedraza Equipo Continental Supergiros
DNS Ruben Acosta Equipo Continental Supergiros
Pos Rider Team Time
01 1 Jose Hernandez Team Medellin 12:58:09
02 3 Oscar Sevilla Team Medellin + 00
03 - Didier Merchan Colombia Tierra de Atletas + 06
04 3 Rafael Pineda UAE Team Colombia + 40
05 1 Wilson Pena Colombia Tierra de Atletas + 44
06 7 Fabio Duarte Team Medellin + 01:02
07 2 Brayan Sanchez Team Medellin + 01:26
08 1 Cesar Paredes Team Medellin + 01:39
09 2 Adrián Bustamante UAE Team Colombia + 02:13
10 5 Didier Chaparro Orgullo Paisa + 02:14
11 7 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas + 02:19
12 4 Darwin Atapuma Colombia Tierra de Atletas + 02:30
13 1 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 03:29
14 4 Javier Jamaica Colnago CM Team + 03:30
15 6 Esteban Toro UAE Team Colombia + 03:44
16 10 Jair Antonio Aparicio Manzur Cycling Design + 03:50
17 5 Wilson Cardona Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 03:59
18 6 Robigzon Oyola Team Medellin + 04:08
19 - Yeison Rincon Equipo Continental Supergiros + 04:29
20 3 Javier Montoya Colombia Tierra de Atletas + 04:33
21 11 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas + 04:50
22 5 Michael Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 04:55
23 6 Juan Pablo Restrepo Herrera UAE Team Colombia + 05:02
24 2 Yecid Arturo Sierra Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 05:08
25 - Eli Saul Burgos Colnago CM Team + 05:17
26 3 Camilo Castiblanco Alc.La Vega-Atopecycling + 06:12
27 6 Daniel Hoyos Avinal GW El Carmen Viboral + 07:05
28 7 Roosbelth Rojas UAE Team Colombia + 07:36
29 9 Oscar Mauricio Pachon Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 07:39
30 - Jose Vega Aguirre Avinal GW El Carmen Viboral + 07:45
31 5 Santiago Ramirez Avinal GW El Carmen Viboral + 07:56
32 1 Esneider Arley Baez Avinal GW El Carmen Viboral + 07:57
33 17 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 08:15
34 2 William Antonio Cerquera Manzur Cycling Design + 08:50
35 6 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá + 08:59
36 8 Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas + 10:14
37 - Miguel Angel Rubiano Colombia Tierra de Atletas + 11:01
38 1 Diyer Rincon Gomez Alc.La Vega-Atopecycling + 12:10
39 3 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 13:08
40 2 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros + 13:17
41 1 Diego Fernando Cano Colombia Tierra de Atletas + 13:54
42 1 Brayan Borda Colnago CM Team + 14:11
43 1 Rafael Hernandez Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 16:56
44 6 Juan Diego Guerrero Avinal GW El Carmen Viboral + 21:06
45 4 Edison Muñoz Orgullo Paisa + 21:07
46 - John Ricardo Iguavita Parra Alc.La Vega-Atopecycling + 22:08
47 - Javier Steven González Equipo Continental Supergiros + 22:35
48 3 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas + 23:33
49 10 Germán Dario Gómez UAE Team Colombia + 23:52
50 2 Heberth Gutierrez Equipo Continental Supergiros + 24:33
51 1 Cristhian Montoya Team Medellin + 24:59
52 2 Jahir Perez EBSA-Indeportes Boyacá + 25:15
53 - Edwin Carvajal Equipo Continental Supergiros + 25:23
54 2 Jeferson Mantilla Team Neiva-Huila-Hyfsport + 25:48
55 - Leison Damian Maca Viveros Equipo Continental Supergiros + 25:49
56 1 Miguel Angel Mogollon Alc.La Vega-Atopecycling + 26:54
57 1 Andres Camilo Pedroza Colombia Tierra de Atletas + 27:34
58 9 Wilson Rodriguez EBSA-Indeportes Boyacá + 28:12
59 4 Juan David Echavarria Tolima es pasión-Sheffy + 28:54
60 6 Hector Javier Delgado Manzur Cycling Design + 28:55
61 1 Jose Manuel Ausique Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 28:56
62 1 Edward Stiver Ortiz Caro Orgullo Paisa + 29:30
63 3 Robinson Chalapud Team Medellin + 29:31
64 - Banzer Tomas Bernal Team Neiva-Huila-Hyfsport + 29:41
65 6 Jerson Eduardo Sanchez Tolima es pasión-Sheffy + 30:39
66 1 Fabian Arciniegas Fundación Depormundo + 31:00
67 5 Carlos Andres Parra EBSA-Indeportes Boyacá + 31:18
68 1 Alex Zapata Alc.La Vega-Atopecycling + 31:22
69 1 Jonathan Gonzalez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 31:56
70 2 Sebastian Orlando Caro Alc.La Vega-Atopecycling + 32:36
71 3 Octavio Segundo Otero Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 33:17
72 4 Juan Manuel Suarez Team Neiva-Huila-Hyfsport + 34:43
73 - Juan Esteban Villada Orgullo Paisa + 35:00
74 3 Julian Cardona Colnago CM Team + 35:10
75 3 Edwin Alexander Sandoval Manzur Cycling Design + 35:16
76 1 Juan Esteban Guerrero Avinal GW El Carmen Viboral + 36:07
77 3 Juan Jose Carrero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 36:11
78 1 Jorge Andres Rodriguez Team Neiva-Huila-Hyfsport + 36:13
79 2 Stiven Alexander Herrera Tolima es pasión-Sheffy + 38:11
80 2 Andres Helian Henao Team Neiva-Huila-Hyfsport + 39:56
81 2 Steven Calderon EBSA-Indeportes Boyacá + 40:14
82 3 Roberto Estrada Manzur Cycling Design + 40:22
83 1 Edwin Sanchez Anzola Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 40:49
84 4 Walter Vargas Team Medellin + 41:08
85 5 Coulton Hartrich Manzur Cycling Design + 41:10
86 1 Jhon Fredy Avila Fuerzas Armadas + 42:04
87 1 Jose Duarte Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 43:41
88 1 Agustin Blanco Avinal GW El Carmen Viboral + 45:06
89 4 Hollman Steven Arevalo Tolima es pasión-Sheffy + 45:35
90 6 Camilo Zapata Morales Orgullo Paisa + 47:04
91 6 Jordan Parra EBSA-Indeportes Boyacá + 47:46
92 - Weimar Roldan Team Medellin + 48:14
93 2 Jeison Quetama Fuerzas Armadas + 48:38
94 - Edgar Julian Torres Alc.La Vega-Atopecycling + 48:46
95 - Fabian Steven Cifuentes Fundación Depormundo + 50:14
96 3 Robert Leonardo Acosta Alc.La Vega-Atopecycling + 55:32
97 4 Felipe Morales Team Neiva-Huila-Hyfsport + 55:59
98 4 Juan David Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 56:50
99 1 Edgar Adolfo Tique Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 57:13
100 3 John Arnold Cocunubo Team Neiva-Huila-Hyfsport + 59:35
101 3 Daniel Fernando Cadavid Fuerzas Armadas + 59:35
102 3 Oscar Mauricio Rico Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 01:01:32
103 3 Johan Stiven Vargas Tolima es pasión-Sheffy + 01:01:34
104 4 Juan Camilo Arbelaez Manzur Cycling Design + 01:04:57
105 4 Camilo Antonio Torres Perez Fundación Depormundo + 01:05:18
106 1 Ferney de Jesus Restrepo Colnago CM Team + 01:06:14
107 4 Jorge Eduardo Ortiz Tolima es pasión-Sheffy + 01:06:32
108 4 Carlos Alberto Alvarez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 01:06:52
109 6 Wilfredo Moreno Manzur Cycling Design + 01:07:16
110 7 Edwin Stiven Avella Rico Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:08:22
111 2 Cesar Medina Avinal GW El Carmen Viboral + 01:08:49
112 2 Kevin Nazario Arango Tolima es pasión-Sheffy + 01:08:55
113 1 Nicolas David Garcia Fuerzas Armadas + 01:10:22
114 7 Miguel Velandia Fuerzas Armadas + 01:11:06
115 3 Alejandro Villada Colnago CM Team + 01:11:38
116 10 German David Sanchez Ruiz Fundación Depormundo + 01:11:39
117 3 Juan Sebastian Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 01:12:43
118 7 Salomon Usuga Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 01:13:10
119 - Juan Pablo Rodriguez Tolima es pasión-Sheffy + 01:13:40
120 4 Victor Andres Torres Team Neiva-Huila-Hyfsport + 01:13:47
121 3 Daniel Felipe Gomez Fundación Depormundo + 01:14:22
122 - Pedro Velandia Tolima es pasión-Sheffy + 01:14:58
123 - Raul Andres Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 01:17:05
124 3 Cristian Camilo Torres Calderón Fundación Depormundo + 01:27:20
125 3 Yeison Lopez Alc.La Vega-Atopecycling + 01:28:00
Pos Rider Team Time
01 Didier Merchan Colombia Tierra de Atletas 12:58:15
02 Rafael Pineda UAE Team Colombia + 34
03 Wilson Pena Colombia Tierra de Atletas + 38
04 Adrián Bustamante UAE Team Colombia + 02:07
05 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia + 03:23
06 Esteban Toro UAE Team Colombia + 03:38
07 Juan Pablo Restrepo Herrera UAE Team Colombia + 04:56
08 Eli Saul Burgos Colnago CM Team + 05:11
09 Roosbelth Rojas UAE Team Colombia + 07:30
10 Jose Vega Aguirre Avinal GW El Carmen Viboral + 07:39
11 Santiago Ramirez Avinal GW El Carmen Viboral + 07:50
12 Esneider Arley Baez Avinal GW El Carmen Viboral + 07:51
13 Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia + 08:09
14 Daniel Arroyave UAE Team Colombia + 13:02
15 Brayan Borda Colnago CM Team + 14:05
16 John Ricardo Iguavita Parra Alc.La Vega-Atopecycling + 22:02
17 Germán Dario Gómez UAE Team Colombia + 23:46
18 Heberth Gutierrez Equipo Continental Supergiros + 24:27
19 Jeferson Mantilla Team Neiva-Huila-Hyfsport + 25:42
20 Leison Damian Maca Viveros Equipo Continental Supergiros + 25:43
21 Miguel Angel Mogollon Alc.La Vega-Atopecycling + 26:48
22 Juan David Echavarria Tolima es pasión-Sheffy + 28:48
23 Fabian Arciniegas Fundación Depormundo + 30:54
24 Alex Zapata Alc.La Vega-Atopecycling + 31:16
25 Jonathan Gonzalez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 31:50
26 Juan Manuel Suarez Team Neiva-Huila-Hyfsport + 34:37
27 Juan Esteban Villada Orgullo Paisa + 34:54
28 Juan Esteban Guerrero Avinal GW El Carmen Viboral + 36:01
29 Andres Helian Henao Team Neiva-Huila-Hyfsport + 39:50
30 Roberto Estrada Manzur Cycling Design + 40:16
31 Jose Duarte Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 43:35
32 Agustin Blanco Avinal GW El Carmen Viboral + 45:00
33 Hollman Steven Arevalo Tolima es pasión-Sheffy + 45:29
34 Camilo Zapata Morales Orgullo Paisa + 46:58
35 Edgar Julian Torres Alc.La Vega-Atopecycling + 48:40
36 Fabian Steven Cifuentes Fundación Depormundo + 50:08
37 Robert Leonardo Acosta Alc.La Vega-Atopecycling + 55:26
38 Felipe Morales Team Neiva-Huila-Hyfsport + 55:53
39 Juan David Forero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 56:44
40 John Arnold Cocunubo Team Neiva-Huila-Hyfsport + 59:29
41 Oscar Mauricio Rico Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 01:01:26
42 Johan Stiven Vargas Tolima es pasión-Sheffy + 01:01:28
43 Juan Camilo Arbelaez Manzur Cycling Design + 01:04:51
44 Camilo Antonio Torres Perez Fundación Depormundo + 01:05:12
45 Carlos Alberto Alvarez Edimar-Quilci-Carn-Pollo + 01:06:46
46 Wilfredo Moreno Manzur Cycling Design + 01:07:10
47 Edwin Stiven Avella Rico Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 01:08:16
48 Cesar Medina Avinal GW El Carmen Viboral + 01:08:43
49 Kevin Nazario Arango Tolima es pasión-Sheffy + 01:08:49
50 Miguel Velandia Fuerzas Armadas + 01:11:00
51 Alejandro Villada Colnago CM Team + 01:11:32
52 German David Sanchez Ruiz Fundación Depormundo + 01:11:33
53 Juan Sebastian Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 01:12:37
54 Juan Pablo Rodriguez Tolima es pasión-Sheffy + 01:13:34
55 Daniel Felipe Gomez Fundación Depormundo + 01:14:16
56 Raul Andres Saavedra Team Neiva-Huila-Hyfsport + 01:16:59
57 Yeison Lopez Alc.La Vega-Atopecycling + 01:27:54
Pos Rider Team Points
01 Oscar Sevilla Team Medellin 31
02 Rafael Pineda UAE Team Colombia 26
03 Oscar Quiroz Colombia Tierra de Atletas 25
04 Nelson Soto Colombia Tierra de Atletas 20
05 Wilson Pena Colombia Tierra de Atletas 18
06 Robigzon Oyola Team Medellin 15
07 Edison Muñoz Orgullo Paisa 15
08 Jose Hernandez Team Medellin 15
09 Didier Merchan Colombia Tierra de Atletas 15
10 Wilson Cardona Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca 12
11 Oscar Mauricio Pachon Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca 12
12 Fabio Duarte Team Medellin 9
13 Salvador Moreno EBSA-Indeportes Boyacá 9
14 Brayan Sanchez Team Medellin 7
15 Adrián Bustamante UAE Team Colombia 7
16 Bernardo Suaza Equipo Continental Supergiros 7
17 Jordan Parra EBSA-Indeportes Boyacá 7
18 Cesar Paredes Team Medellin 6
19 Javier Jamaica Colnago CM Team 6
20 Javier Steven González Equipo Continental Supergiros 6
21 Didier Chaparro Orgullo Paisa 5
22 Santiago Ramirez Avinal GW El Carmen Viboral 5
23 Felipe Morales Team Neiva-Huila-Hyfsport 5
24 Juan Tito Rendon UAE Team Colombia 4
25 Hernan Aguirre Colombia Tierra de Atletas 4
26 Daniel Hoyos Avinal GW El Carmen Viboral 4
27 Weimar Roldan Team Medellin 4
28 Jaime Alberto Castaneda Fuerzas Armadas 3
29 Heberth Gutierrez Equipo Continental Supergiros 2
30 Edgar Adolfo Tique Edimar-Quilci-Carn-Pollo 2
31 Cristian Camilo Torres Calderón Fundación Depormundo 1
Information
Nation Colombia
Date 3rd December
Where Quimbaya -> Filandia
What 5th stage
Distance 16.7 km
Other
Embed Results