Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Tour de Moselle - 2021

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Maris Elias Basso Team Flanders 03:18:37
02 Paret-Peintre Valentin AG2R Citroën U23 Team + 00
03 Trastour Loris AG2R Citroën U23 Team + 00
04 Delcros Clément A.V.C. Aix-en-Provence + 00
05 Bowden Scott Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 00
06 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 00
07 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 04
08 Van Hemelen Vincent Urbano CT + 24
09 Pierre Eliott C.C.Etupes + 01:08
10 Morichon Thomas A.C.Bisontine + 01:08
11 Brenans Emile Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 01:08
12 Pauchard Eliot A.V.C. Aix-en-Provence + 01:08
13 De Groef Felix Urbano CT + 01:08
14 Thomas Nicolas A.V.C. Aix-en-Provence + 01:08
15 Valvasori Larry Luxembourg + 01:08
16 Saint-Guilhem Thibaud A.V.C. Aix-en-Provence + 01:51
17 Bero Sean Carbonbike Cycling Academy + 01:56
18 Bonneu Kamiel Basso Team Flanders + 01:56
19 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:56
20 Allard Mateo AG2R Citroën U23 Team + 01:56
21 Joalland Yaël C.C.Etupes + 01:56
22 Chatelet Nicolas V.C.Unité Schwenheim + 01:56
23 Chaussinand Joris AG2R Citroën U23 Team + 01:56
24 Heiderscheid Colin Luxembourg + 02:32
25 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 02:32
26 De Pauw Len Urbano CT + 02:35
27 Kaesemans Jasper Urbano CT + 02:35
28 Van Asbroeck Maarten Carbonbike Cycling Academy + 02:36
29 Buller John A.C.Bisontine + 02:36
30 De Weert Robbe Urbano CT + 02:36
31 Tasset Marvin Carbonbike Cycling Academy + 02:39
32 Van Tricht Floris Basso Team Flanders + 06:53
33 Van der Tuin Joeri WV West Frisia + 07:00
34 Stopa Guillaume Team Macadam's Cowboys + 07:00
35 Arnould Flavien V.C.Unité Schwenheim + 07:00
36 Piron Mathias Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 07:02
37 Cloux Antoine Carbonbike Cycling Academy + 07:02
38 Gabriel Timothé V.C.Unité Schwenheim + 07:02
39 Copus Nathan Carbonbike Cycling Academy + 07:04
40 Pereira Marques Rafael Luxembourg + 07:04
41 Pahoffer Theo V.C.Unité Schwenheim + 07:04
42 Kes Jim WV West Frisia + 07:04
43 Rollée Thibault A.C.Bisontine + 07:04
44 Kneisky Morgan A.C.Bisontine + 07:04
45 Chaplet Aymeric Team Macadam's Cowboys + 07:04
46 Dekker Tijs WV West Frisia + 07:04
47 Semon Loïc V.C.Unité Schwenheim + 07:04
48 Lacroix Baptiste AG2R Citroën U23 Team + 07:04
49 Braz Afonso Clément C.C.Etupes + 07:04
50 Gloesener Jacques Luxembourg + 07:04
51 Vollmer Andrew Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 07:04
52 Richard Maxime C.C.Etupes + 07:09
53 Roger Gabriel A.V.C. Aix-en-Provence + 07:09
54 Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team + 07:09
55 Lecerf William Junior C.C.Etupes + 07:09
56 Heynderick Melvin Team Macadam's Cowboys + 07:23
57 Breuillard Nicolas A.V.C. Aix-en-Provence + 08:00
58 Craps Lars Urbano CT + 08:00
59 Verloo Rémi C.C.Etupes + 14:11
60 Schmit Philippe Regional Luxembourg + 14:11
61 Campioni Mateo A.C.Bisontine + 14:11
62 Meyers Charel Regional Luxembourg + 14:11
63 Moreaux Clément Team Macadam's Cowboys + 14:11
64 Schmit Sven Regional Luxembourg + 14:11
65 Karier Rik Luxembourg + 16:49
66 Elain Kilyan Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 16:49
67 Marasco Lorenzo Team Macadam's Cowboys + 16:53
68 Fournier Nicolas A.C.Bisontine + 16:53
69 Van Honschoten Max WV West Frisia + 16:53
70 Kes Mike WV West Frisia + 17:03
71 Grimard Antoine Team Macadam's Cowboys + 20:01
72 Demarque Thibault V.C.Unité Schwenheim + 25:17
DNS Bathiard Remy SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNS Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNS Navarro Gauthier SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNS Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNS Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNS Conter Ken Luxembourg
DNS Karier Tim Regional Luxembourg
DNF Van Bruggen Armando WV West Frisia
DNF Hamelryckx Tom Carbonbike Cycling Academy
DNF Larry Max Regional Luxembourg

Information