Memorial Manuel Sanroma

Amateur, 2nd stage, 18th February 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Molina Miguel Angel El Bicho - Prime Numbers 03:52:48
02 Anguela Mario El Bicho - Prime Numbers + 00
03 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 00
04 Smirnov Ivan PC Baix Ebre + 00
05 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 00
06 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 00
07 Garcia Rus Francisco Vigo-Rias Baixas + 00
08 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 00
09 Bessega Tommaso Polti-KOMETA U23 + 00
10 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 00
11 Pollan David Lasal Cocinas-Craega + 00
12 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 00
13 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
14 Martin Infante Noel Lasal Cocinas-Craega + 00
15 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 00
16 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 00
17 Mäeuibo Markus Equipo Essax + 00
18 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 00
19 Viladrich Ivan PC Baix Ebre + 00
20 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
21 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 00
22 Zurita Ricardo High Level-GSport + 00
23 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 00
24 Paz Albores Alejandro Padrones Cortizo + 00
25 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 00
26 Novolodskii Ivan PC Baix Ebre + 00
27 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 00
28 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
29 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 00
30 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 00
31 Igoshev Egor PC Baix Ebre + 00
32 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 00
33 del Ojo Joel Extremadura-Pebetero + 00
34 Rey Martin Padrones Cortizo + 00
35 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 00
36 Warren Ewan Brocar-Ale + 00
37 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 00
38 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 00
39 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 00
40 Gomez Naranjo Alejandro Lasal Cocinas-Craega + 00
41 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 00
42 Soriano Iker Brocar-Ale + 00
43 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 00
44 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 00
45 Cardew Tristan EBS-Ciclos Oleka + 00
46 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 00
47 Hernandez Martin Javier El Bicho - Prime Numbers + 00
48 Redondo Jose Antonio Avimosa-Chozas Team + 08
49 Juan Castellano Miguel Esetec-Ricardo Fuentes + 12
50 Martinez Bayan Alejandro Avimosa-Chozas Team + 12
51 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 12
52 Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes + 12
53 Gonov Lev PC Baix Ebre + 12
54 Bersenev Nikita PC Baix Ebre + 15
55 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 15
56 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 18
57 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 18
58 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 18
59 Garcia Guell Victor El Bicho - Prime Numbers + 01:16
60 Martorell Haga Erik El Bicho - Prime Numbers + 01:16
61 Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 01:31
62 Navas Alvaro Supermercados Froiz + 01:31
63 Munoz Jaume Illes Balears-Arabay Team Elite + 01:31
64 Sanroma Manuel Polti-KOMETA U23 + 01:31
65 Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre + 01:31
67 Zafra Arenas David Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 01:31
68 Gonzalez Algarra Yeray Lasal Cocinas-Craega + 01:31
69 Izquierdo Soriano Vicent Ulevel-Frutamine + 01:31
70 Kreikemeier Kade Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 01:36
71 Hervas Garcia Pol Brocar-Ale + 01:46
72 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 06:28
73 Llopis Emilio High Level-GSport + 11:17
74 Torrella Teruel Alvaro High Level-GSport + 11:17
75 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 11:37
76 Perez Martinez Jose Vigo-Rias Baixas + 11:37
77 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 11:40
DNF Bennassar Francesc Padrones Cortizo
DNF Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz
DNF Artigues Jordi High Level-GSport
DNF Gonzalez Mesa Adrian Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Diez Lopez Unai Lasal Cocinas-Craega
DNF Gil Jon Supermercados Froiz
DNF Rego Rui Lasal Cocinas-Craega
DNF Crespi Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Mestre Marc Ulevel-Frutamine
DNF Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Fandino Ruben Supermercados Froiz
DNF Polo Iván Technosylva Maglia Bembibre
DNF Pindado Hector Avimosa-Chozas Team
DNF Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Domens Alberto Equipo Essax
DNF Molinero Gonzalez Jose Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Barros Arturo Technosylva Maglia Bembibre
DNF Lewis-Follows Charlie Technosylva Maglia Bembibre
DNF Lozano Juan Pedro Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Hervas Jorge Ulevel-Frutamine
DNF Amir Shahar Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Garcia Villegas Alvaro Vigo-Rias Baixas
DNF Boso Brunet Victor Equipo Essax
DNF Martinez Sanz Neo El Bicho - Prime Numbers
DNF Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Prunera Macias Jofre EBS-Ciclos Oleka
DNF Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Castillo Alfonso EBS-Ciclos Oleka
DNF Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Peñaranda Sirvent Raul Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre
DNF Chavarria Mario PC Baix Ebre
DNF Sanchez Aranzueque Diego Avimosa-Chozas Team
DNF Olivares Abel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Surroca Biel EBS-Ciclos Oleka
DNF Mulero Ruiz Francisco Daniel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Hernandez Raul Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Ramirez Munoz Carlos Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Fajardo Alex Equipo Essax
DNF Torrella Teruel Roman Equipo Essax
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero
DNF Aparicio Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Ceballos Javier Extremadura-Pebetero
DNF Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas
DNF Verdu Gorka Equipo Essax
DNF Garcia Hector Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Herrera Juan Angel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Carou Moledo Iago Lasal Cocinas-Craega
DNF Kuznetsov Ruslan Ulevel-Frutamine
DNF Hurtado Diego Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Garcia Galan Ruben Avimosa-Chozas Team
DNF Ramos Miguel El Bicho - Prime Numbers
DNF Tomas Campoy Axel EBS-Ciclos Oleka
DNF Pujalte Martinez Juan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Bortolazzi Adan Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Medina Oriol EBS-Ciclos Oleka
DNF Osuna Manuel Avimosa-Chozas Team
DNF Plana Lluc Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine
DNF Lei Diego Avimosa-Chozas Team
DNF Calvo Sergio Polti-KOMETA U23

Information