Memorial Manuel Sanroma

Amateur, 1st stage, 17th February 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Zurita Ricardo High Level-GSport 02:46:07
02 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 04
03 Garcia Rus Francisco Vigo-Rias Baixas + 05
04 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 05
05 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 05
06 Bessega Tommaso Polti-KOMETA U23 + 05
07 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 05
08 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 05
09 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 11
10 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 11
11 Molina Miguel Angel El Bicho - Prime Numbers + 13
12 Viladrich Ivan PC Baix Ebre + 13
13 Warren Ewan Brocar-Ale + 13
14 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 13
15 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 13
16 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 13
17 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 13
18 Soriano Iker Brocar-Ale + 13
19 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 13
20 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13
21 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 13
22 Mäeuibo Markus Equipo Essax + 21
23 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 21
24 Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz + 23
25 Igoshev Egor PC Baix Ebre + 23
26 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 23
27 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 23
28 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 23
29 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 23
30 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 23
31 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 23
32 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 23
33 Artigues Jordi High Level-GSport + 23
34 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 23
35 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 23
36 Novolodskii Ivan PC Baix Ebre + 33
37 Smirnov Ivan PC Baix Ebre + 33
38 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 33
39 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 35
40 Anguela Mario El Bicho - Prime Numbers + 35
41 Redondo Jose Antonio Avimosa-Chozas Team + 35
42 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 35
43 Perez Martinez Jose Vigo-Rias Baixas + 37
44 Kreikemeier Kade Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 37
45 Gonzalez Mesa Adrian Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 37
46 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 37
47 Diez Lopez Unai Lasal Cocinas-Craega + 37
48 Gil Jon Supermercados Froiz + 37
49 Rego Rui Lasal Cocinas-Craega + 37
50 Crespi Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite + 41
51 Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre + 41
52 Rey Martin Padrones Cortizo + 41
53 Hernandez Martin Javier El Bicho - Prime Numbers + 41
54 Gonzalez Algarra Yeray Lasal Cocinas-Craega + 41
55 Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes + 41
56 Mestre Marc Ulevel-Frutamine + 41
57 Izquierdo Soriano Vicent Ulevel-Frutamine + 41
58 Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes + 41
59 Juan Castellano Miguel Esetec-Ricardo Fuentes + 41
60 Fandino Ruben Supermercados Froiz + 41
61 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 41
62 Polo Iván Technosylva Maglia Bembibre + 41
63 Pindado Hector Avimosa-Chozas Team + 41
64 Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 41
65 Torrella Teruel Alvaro High Level-GSport + 49
66 Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero + 49
67 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 49
68 Gonov Lev PC Baix Ebre + 49
69 Domens Alberto Equipo Essax + 49
70 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 49
71 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 49
72 Munoz Jaume Illes Balears-Arabay Team Elite + 49
73 Gomez Naranjo Alejandro Lasal Cocinas-Craega + 49
74 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 55
75 Garcia Guell Victor El Bicho - Prime Numbers + 55
76 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 55
77 Navas Alvaro Supermercados Froiz + 55
78 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 55
79 Sanroma Manuel Polti-KOMETA U23 + 55
80 Zafra Arenas David Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 55
81 Molinero Gonzalez Jose Farmaquisur-Cafes Barante + 55
82 Barros Arturo Technosylva Maglia Bembibre + 59
83 Lewis-Follows Charlie Technosylva Maglia Bembibre + 59
84 Llopis Emilio High Level-GSport + 59
85 Martin Infante Noel Lasal Cocinas-Craega + 59
86 Lozano Juan Pedro Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:01
87 Pollan David Lasal Cocinas-Craega + 01:01
88 Hervas Jorge Ulevel-Frutamine + 01:03
89 Martinez Bayan Alejandro Avimosa-Chozas Team + 01:07
90 Amir Shahar Illes Balears-Arabay Team Elite + 01:07
91 Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 01:07
92 Hervas Garcia Pol Brocar-Ale + 01:10
93 Garcia Villegas Alvaro Vigo-Rias Baixas + 01:13
94 Boso Brunet Victor Equipo Essax + 01:15
95 Martinez Sanz Neo El Bicho - Prime Numbers + 01:15
96 Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:15
97 Prunera Macias Jofre EBS-Ciclos Oleka + 01:20
98 Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata + 01:23
99 Garcia Castillo Alfonso EBS-Ciclos Oleka + 01:23
100 Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 01:25
101 Peñaranda Sirvent Raul Brocoli Mecánico-Sakata + 01:27
102 Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes + 01:29
103 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 01:38
104 Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre + 01:38
105 Bersenev Nikita PC Baix Ebre + 01:40
106 Chavarria Mario PC Baix Ebre + 01:40
107 Sanchez Aranzueque Diego Avimosa-Chozas Team + 01:42
108 Olivares Abel Esetec-Ricardo Fuentes + 01:45
109 Surroca Biel EBS-Ciclos Oleka + 01:48
110 Mulero Ruiz Francisco Daniel Brocoli Mecánico-Sakata + 02:09
111 Hernandez Raul Farmaquisur-Cafes Barante + 02:12
112 Ramirez Munoz Carlos Farmaquisur-Cafes Barante + 02:18
113 Fajardo Alex Equipo Essax + 02:24
114 Torrella Teruel Roman Equipo Essax + 02:28
115 del Ojo Joel Extremadura-Pebetero + 02:49
116 Tomas Josep Brocar-Ale + 02:50
117 Martorell Haga Erik El Bicho - Prime Numbers + 02:50
118 Paz Albores Alejandro Padrones Cortizo + 03:18
119 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 03:25
120 Aparicio Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 04:00
121 Ceballos Javier Extremadura-Pebetero + 04:00
122 Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas + 04:43
123 Verdu Gorka Equipo Essax + 08:08
124 Garcia Hector Brocoli Mecánico-Sakata + 08:08
125 Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata + 08:08
126 Herrera Juan Angel Brocoli Mecánico-Sakata + 13:00
127 Carou Moledo Iago Lasal Cocinas-Craega + 13:00
128 Cardew Tristan EBS-Ciclos Oleka + 13:00
129 Kuznetsov Ruslan Ulevel-Frutamine + 13:00
130 Hurtado Diego Farmaquisur-Cafes Barante + 13:02
131 Garcia Galan Ruben Avimosa-Chozas Team + 13:03
132 Ramos Miguel El Bicho - Prime Numbers + 13:06
133 Tomas Campoy Axel EBS-Ciclos Oleka + 13:10
134 Pujalte Martinez Juan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13:14
135 Bortolazzi Adan Esetec-Ricardo Fuentes + 13:21
136 Medina Oriol EBS-Ciclos Oleka + 13:22
137 Osuna Manuel Avimosa-Chozas Team + 13:29
138 Plana Lluc Illes Balears-Arabay Team Elite + 13:49
139 Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine + 13:49
140 Lei Diego Avimosa-Chozas Team + 13:49
141 Calvo Sergio Polti-KOMETA U23 + 15:34
DNF Gonzalez Rodriguez Justo A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Parra González Ruben EBS-Ciclos Oleka
DNF Ruiz Pino Rodrigo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Morante Lopez Javier Brocar-Ale
DNF Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz
DNF García Gozalves Pablo Supermercados Froiz
DNF Cornado Gonazlez Ivan A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Pol Rey A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Hernandez Brito Elvis A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Fernandez Yago Tomas A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Rodriguez Miguel Rodrigo A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Abeijon Priegue Adrian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero
DNF Antequera Javier Farmaquisur-Cafes Barante
DNF De la Hera Nuñez Jose Manuel Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Vidales Ivan Technosylva Maglia Bembibre
DNF Campoy Medina Alfonso Equipo Essax
DNF Llul Ruiz Sergio Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Villatorio Herrera Jose Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite

Information