Memorial Manuel Sanroma

Amateur, 17th -18th February 2024, Spain

GC Youth Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Zurita Ricardo High Level-GSport 06:38:55
02 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 04
03 Garcia Rus Francisco Vigo-Rias Baixas + 05
04 Sanchez Ruben Caja Rural-Alea + 05
05 Bessega Tommaso Polti-KOMETA U23 + 05
06 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 05
07 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 05
08 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 05
09 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 11
10 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 11
11 Molina Miguel Angel El Bicho - Prime Numbers + 13
12 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 13
13 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team Elite + 13
14 Viladrich Ivan PC Baix Ebre + 13
15 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13
16 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 13
17 Warren Ewan Brocar-Ale + 13
18 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 13
19 Soriano Iker Brocar-Ale + 13
20 Mäeuibo Markus Equipo Essax + 21
21 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 21
22 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 23
23 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 23
24 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 23
25 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 23
26 Igoshev Egor PC Baix Ebre + 23
27 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 23
28 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 23
29 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 23
30 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 23
31 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 23
32 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 31
33 Smirnov Ivan PC Baix Ebre + 33
34 Novolodskii Ivan PC Baix Ebre + 33
35 Anguela Mario El Bicho - Prime Numbers + 35
36 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 35
37 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 35
38 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 37
39 Rey Martin Padrones Cortizo + 41
40 Hernandez Martin Javier El Bicho - Prime Numbers + 41
41 Redondo Jose Antonio Avimosa-Chozas Team + 43
42 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 49
43 Gomez Naranjo Alejandro Lasal Cocinas-Craega + 49
44 Castellano Victor Esetec-Ricardo Fuentes + 53
45 Juan Castellano Miguel Esetec-Ricardo Fuentes + 53
46 Fernandez Ramos Kevin Ulevel-Frutamine + 55
47 Martin Infante Noel Lasal Cocinas-Craega + 59
48 Pollan David Lasal Cocinas-Craega + 01:01
49 Gonov Lev PC Baix Ebre + 01:01
50 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 01:01
51 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 01:10
52 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 01:13
53 Martinez Bayan Alejandro Avimosa-Chozas Team + 01:19
54 Bersenev Nikita PC Baix Ebre + 01:55
55 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 01:56
56 Garcia Guell Victor El Bicho - Prime Numbers + 02:11
57 Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre + 02:12
58 Gonzalez Algarra Yeray Lasal Cocinas-Craega + 02:12
59 Izquierdo Soriano Vicent Ulevel-Frutamine + 02:12
60 Kreikemeier Kade Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 02:13
61 Munoz Jaume Illes Balears-Arabay Team Elite + 02:20
62 Navas Alvaro Supermercados Froiz + 02:26
63 Sanroma Manuel Polti-KOMETA U23 + 02:26
64 Zafra Arenas David Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 02:26
65 Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 02:38
66 del Ojo Joel Extremadura-Pebetero + 02:49
67 Hervas Garcia Pol Brocar-Ale + 02:56
68 Paz Albores Alejandro Padrones Cortizo + 03:18
69 Martorell Haga Erik El Bicho - Prime Numbers + 04:06
70 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 07:17
71 Torrella Teruel Alvaro High Level-GSport + 12:06
72 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 12:13
73 Perez Martinez Jose Vigo-Rias Baixas + 12:14
74 Llopis Emilio High Level-GSport + 12:16
75 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 12:18
76 Cardew Tristan EBS-Ciclos Oleka + 13:00
77 Ramos Miguel El Bicho - Prime Numbers + 14:37
DNF Abeijon Priegue Adrian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Cornado Gonazlez Ivan A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Fernandez Yago Tomas A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Gonzalez Rodriguez Justo A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Hernandez Brito Elvis A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Pol Rey A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Rodriguez Miguel Rodrigo A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Galan Ruben Avimosa-Chozas Team
DNF Lei Diego Avimosa-Chozas Team
DNF Osuna Manuel Avimosa-Chozas Team
DNF Pindado Hector Avimosa-Chozas Team
DNF Sanchez Aranzueque Diego Avimosa-Chozas Team
DNF Morante Lopez Javier Brocar-Ale
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Hector Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Herrera Juan Angel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Mulero Ruiz Francisco Daniel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Peñaranda Sirvent Raul Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Castillo Alfonso EBS-Ciclos Oleka
DNF Medina Oriol EBS-Ciclos Oleka
DNF Parra González Ruben EBS-Ciclos Oleka
DNF Prunera Macias Jofre EBS-Ciclos Oleka
DNF Surroca Biel EBS-Ciclos Oleka
DNF Tomas Campoy Axel EBS-Ciclos Oleka
DNF Martinez Sanz Neo El Bicho - Prime Numbers
DNF Ramos Miguel El Bicho - Prime Numbers
DNF Boso Brunet Victor Equipo Essax
DNF Campoy Medina Alfonso Equipo Essax
DNF Domens Alberto Equipo Essax
DNF Fajardo Alex Equipo Essax
DNF Torrella Teruel Roman Equipo Essax
DNF Verdu Gorka Equipo Essax
DNF Bortolazzi Adan Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Merenciano Lopez Alejandro Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Olivares Abel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero
DNF Ceballos Javier Extremadura-Pebetero
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero
DNF Antequera Javier Farmaquisur-Cafes Barante
DNF De la Hera Nuñez Jose Manuel Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Hernandez Raul Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Hurtado Diego Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Molinero Gonzalez Jose Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Ramirez Munoz Carlos Farmaquisur-Cafes Barante
DNF Artigues Jordi High Level-GSport
DNF Amir Shahar Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Crespi Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Llul Ruiz Sergio Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Plana Lluc Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Villatorio Herrera Jose Francisco Illes Balears-Arabay Team Elite
DNF Carou Moledo Iago Lasal Cocinas-Craega
DNF Diez Lopez Unai Lasal Cocinas-Craega
DNF Rego Rui Lasal Cocinas-Craega
DNF Bennassar Francesc Padrones Cortizo
DNF Chavarria Mario PC Baix Ebre
DNF Calvo Sergio Polti-KOMETA U23
DNF Fandino Ruben Supermercados Froiz
DNF García Gozalves Pablo Supermercados Froiz
DNF Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz
DNF Gil Jon Supermercados Froiz
DNF Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz
DNF Barros Arturo Technosylva Maglia Bembibre
DNF Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre
DNF Lewis-Follows Charlie Technosylva Maglia Bembibre
DNF Polo Iván Technosylva Maglia Bembibre
DNF Vidales Ivan Technosylva Maglia Bembibre
DNF Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Gonzalez Mesa Adrian Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Ruiz Pino Rodrigo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Soler Lopez Antonio Luis Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine
DNF Hervas Jorge Ulevel-Frutamine
DNF Kuznetsov Ruslan Ulevel-Frutamine
DNF Mestre Marc Ulevel-Frutamine
DNF Aparicio Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Lozano Juan Pedro Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Pujalte Martinez Juan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Garcia Villegas Alvaro Vigo-Rias Baixas
DNF Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas

Information