Volta a Valencia - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Kogut Oded Israel Cycling Academy 02:42:02
02 Darder Sergi Drone Hopper-Gsport + 00
03 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 00
04 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 00
05 Álvarez Rodrigo Gomur-Cantabria Infinita + 00
06 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 00
07 Etxeberria Haimar Caja Rural-Alea + 00
08 Martinez Garcia Victor Drone Hopper-Gsport + 00
09 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 00
10 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco + 00
11 Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport + 00
12 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 00
13 Sutton Louis Brocar-Ale + 00
14 Sorarrain Gorka Baqué Cycling Team + 00
15 Polanco Steven Manuel Ulevel-Safir Fruits + 00
16 Arcangeli Romain AVC Aix-en-Provence + 00
17 Raisberg Nadav Israel Cycling Academy + 00
18 Moscardó Hernandez Oscar Essax + 00
19 Suarez Fernandez Alain Gomur-Cantabria Infinita + 00
20 Breuillard Nicolas AVC Aix-en-Provence + 00
21 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 00
22 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
23 Sancho Lamiel Jonas Huesca la Magia-Renault + 00
24 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
25 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 00
26 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 00
27 Mellado Tamayo Daniel Aluminios Cortizo + 00
28 Miralles Sendra Tomas Essax + 00
29 Bilyi Maksym U.C.Monaco + 00
30 Delgado Higueruelo David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
31 Garzon Santiago AVC Aix-en-Provence + 00
32 Granero Mario Drone Hopper-Gsport + 00
33 Cabedo Hernandez Marc Ulevel-Safir Fruits + 00
34 Weinberg Roi Israel Cycling Academy + 00
35 Sedzielewski Michal U.C.Monaco + 00
36 Domínguez David EOLO-KOMETA U23 + 00
37 Fernandez Sinuhé Lizarte + 00
38 Dols Marc Brocar-Ale + 00
39 Gutierrez Sanchez Carlos Aluminios Cortizo + 00
40 Campoy Ferrer Carles Arabay Team + 00
41 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 00
42 Armengol Gonzalo Eduardo Lasal Cocinas-Louriña + 00
43 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 00
44 Sagiv Guy Israel Cycling Academy + 00
45 Luna Del Cerro Alejandro Previley-Coforma + 00
46 Morante Lopez Javier Previley-Coforma + 00
47 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 00
48 Echavarria Bustamante Alonso Aluminios Cortizo + 00
49 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 00
50 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 00
51 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 00
52 Maire Adrien AVC Aix-en-Provence + 00
53 Peretz Aviv Israel Cycling Academy + 00
54 Gomez Cazorla David Team MP Group + 00
55 Sanchez Moliné Guillem Team MP Group + 00
56 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 00
57 Villarino Sanchez Mario Lasal Cocinas-Louriña + 00
58 Curto Pellicer Edgar Arabay Team + 00
59 Jimenez Durán Sergio Brocar-Ale + 00
60 Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport + 00
61 Albiach Melado Adrian Ulevel-Safir Fruits + 15
62 González Correa Raul Valverde Team-Ricardo Fuentes + 17
63 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 00
64 Tomas Josep Brocar-Ale + 18
65 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 26
66 Lartitegi Lander Baqué Cycling Team + 47
67 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 55
68 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:34
69 Bennassar Francesc Drone Hopper-Gsport + 01:39
70 Uria Pablo EOLO-KOMETA U23 + 01:39
71 Tessiore Tommaso U.C.Monaco + 03:10
72 Fernandez Ramon EOLO-KOMETA U23 + 03:10
73 Casillas Martin Angel Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 03:10
74 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 03:10
75 Shichkin Vlas Team MP Group + 03:10
76 Pallares Marcel Baqué Cycling Team + 03:21
77 Aznar Unai Lizarte + 03:23
78 Gonzalez Marquez Ruben Arabay Team + 03:32
79 Lopez Franco Raul Caja Rural-Alea + 03:32
80 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:32
81 Aguilera Cano Abraham Arabay Team + 03:32
82 Garcia Vedri Antonio Huesca la Magia-Renault + 03:32
83 Goñi Ismael Lizarte + 04:26
84 Martin Tom Brocar-Ale + 04:36
85 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 04:36
DNS Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita
DNF Romero Alvarez Francisco de Bo Essax
DNF Cano Perez Juan Diego Caja Rural-Alea
DNF Haug Kieran Lasal Cocinas-Louriña
DNF Garcia Rus Francisco Aluminios Cortizo
DNF Lopez Llorente Alvaro Previley-Coforma
DNF Bugarin Ledo Aitor Lasal Cocinas-Louriña
DNF Llaneras Pau Arabay Team
DNF White Alexander Lasal Cocinas-Louriña
DNF Castellano Victor Arabay Team
DNF Nieto Sanchez Antonio Lizarte

Information