Memorial Danny Jonckheere - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Seye Guillaume Team Metalced 03:39:10
02 Dahlslett Hans Mysenlan-PXL Carpets + 01
03 Dejaegher Jasper Mini Discar Cycling Team + 27
04 Kuypers Gerben Team Metalced + 27
05 Dorenbos Yanne GRC Jan Van Arckel + 27
06 De Pestel Thomas Mysenlan-PXL Carpets + 27
07 Verraes Benjamin CT Projectbow Borgonjon + 28
08 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution-Soenens + 48
09 Swenne Delano GRC Jan Van Arckel + 01:34
10 Verwilt Mauro Team Metalced + 01:34
11 Oreel Lars Regioteam Zuid-Nederland + 01:34
12 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:34
13 Hoogendoorn Roy Willerbrord Wil Vooruit + 01:34
14 De Maere Alessio Houtland westkust - dovy keuke + 48
15 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 01:34
16 Vergote Diel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:34
17 Drijkoningen Jorne Sport en Moedig Genk + 01:34
18 Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team + 01:34
19 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 01:34
20 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:34
21 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 01:34
22 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:34
23 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 01:34
24 Romers Boris Willerbrord Wil Vooruit + 01:34
25 Expeels Tjorven Houtland westkust - dovy keuke + 01:34
26 Torney Artuur Mysenlan-PXL Carpets + 01:34
27 Van Randeraat Ruben Willerbrord Wil Vooruit + 01:34
28 Snip Paul WV West Frisia + 01:34
29 Bernard Baptiste ESEG Douai + 01:34
30 Senrame Arthur KDM-Pack Cycling Team + 01:34
31 Goossens Simon Sport en Moedig Genk + 01:34
32 Jonkmans Tom Amsterdam Racing Academy + 01:34
33 Velle Glenn KVC Noordzeemeeuw + 01:34
34 Verwaest Kevin Team Metalced + 01:34
35 Cloux Antoine Mini Discar Cycling Team + 01:34
36 Van Raepenbusch Ruben CT Projectbow Borgonjon + 01:39
37 Huck Léandre ESEG Douai + 01:39
38 Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:53
39 Schurgers Stef Sport en Moedig Genk + 02:11
40 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 03:54
41 Kes Jim WV West Frisia + 03:54
42 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 03:58
43 Hulsmans Senne Elevate p/b Home Solution-Soenens + 04:02
44 Beirlaen Jakov Basso Team Flanders + 04:02
45 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 04:02
46 Wilshaus Serginho GRC Jan Van Arckel + 04:02
47 Mercier Ward Houtland westkust - dovy keuke + 04:02
48 Baars Igor Amsterdam Racing Academy + 04:02
49 Rush Christian Regioteam Zuid-Nederland + 04:02
50 Van Gils Yannick Basso Team Flanders + 04:02
51 Botterberg Dylan Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 04:02
52 Verfaillie Arne Asfra Racing Team + 04:02
53 De Jaeger Luca Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 04:02
54 Van Diepen Gert-Jan WV West Frisia + 04:02
55 Teekens Ofke Willerbrord Wil Vooruit + 04:02
56 Sandrie Brent KDM-Pack Cycling Team + 04:02
57 Hashikawa Jo EFC - L&R - AGS + 04:02
58 Rosseeuw Robin Houtland westkust - dovy keuke + 04:02
59 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team + 04:02
60 Deman Baptiste ESEG Douai + 04:02
61 Saintobyn Quinten CT Projectbow Borgonjon + 04:02
62 Hoveijn Frans UWTC De Volharding + 04:02
63 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team + 04:02
64 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 04:02
65 Toortelboom Frederik KVC Noordzeemeeuw + 04:02
66 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets + 04:02
67 Koops Thijs Regioteam Zuid-Nederland + 04:10
68 Vercruysse Tjorven Mysenlan-PXL Carpets + 04:10
69 Vasseur Aubin ESEG Douai + 04:10
70 Callebaut Lenny Team Metalced + 04:10
71 Pronk Jens WV West Frisia + 04:11
72 Luiten Niels Mini Discar Cycling Team + 04:11
73 Dubois Foeke Asfra Racing Team + 04:11
74 Timmer Maiko WV West Frisia + 04:14
75 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:15
76 Kino Jan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 04:15
77 De Vos Vincent VP Consulting-Prorace CT + 04:15
78 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:18
79 Hamelryckx Tom Mini Discar Cycling Team + 04:18
80 Vanassche Thomas Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 04:25
81 Mesu Jurgen Regioteam Zuid-Nederland + 04:25
82 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 04:55
83 Dias Niels Kon.Vc.t Meetjesland + 05:10
84 Notebaert Kamiel Kon.Vc.t Meetjesland + 05:10
85 Maeyaert Baptiste VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 05:10
86 Delannoy Pieter CT Projectbow Borgonjon + 05:10
87 Den Braber Tim UWTC De Volharding + 05:10
88 Omachi Kento KDM-Pack Cycling Team + 05:10
89 Richard Valentin ESEG Douai + 05:10
90 Luitjen Noel GRC Jan Van Arckel + 05:10
91 Balcaen Manolito CT Projectbow Borgonjon + 05:10
92 Verzijl Sten Willerbrord Wil Vooruit + 05:10
93 Deceuninck Andreas Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 06:00
94 Declercq Mathias KDM-Pack Cycling Team + 06:00
95 Goris Max Willerbrord Wil Vooruit + 06:00
96 Cornelis Jonas VP Consulting-Prorace CT + 06:00
97 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 06:00
98 Muylle Aiko Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 06:00
99 De Weerd Lars Amsterdam Racing Academy + 06:00
100 Leeflang Yoël Amsterdam Racing Academy + 06:00
101 De Doncker Léo ESEG Douai + 06:00
102 Swanenvleugel Gebre Sport en Moedig Genk + 06:00
103 van Esterik Mart UWTC De Volharding + 06:00
104 Penders Joppe Sport en Moedig Genk + 06:00
105 Vos Casper Regioteam Zuid-Nederland + 06:00
106 Sytema Jesse UWTC De Volharding + 06:00
107 Vermandele Jules KVC Noordzeemeeuw + 06:00
108 Liveyns Bjarne Kon.Vc.t Meetjesland + 06:00
DNF Lambrecht Martijn Houtland westkust - dovy keuke
DNF Rosseeuw Birger Houtland westkust - dovy keuke
DNF Vleirick Warre Houtland westkust - dovy keuke
DNF Bassa Jens Amsterdam Racing Academy
DNF Reemeijer Niels Amsterdam Racing Academy
DNF Van Hemert Lucas Amsterdam Racing Academy
DNF Ranson Nourdine Asfra Racing Team
DNF Roelandt Jelle Asfra Racing Team
DNF Vanmeerhaeghe Dante Asfra Racing Team
DNF Delrue Maxim Basso Team Flanders
DNF Dutombois Matheo ESEG Douai
DNF Bode Hermen GRC Jan Van Arckel
DNF Debruyne Lennert KDM-Pack Cycling Team
DNF Van De Walle Brent Kon.Vc.t Meetjesland
DNF Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets
DNF Van Der Looij Simon Sport en Moedig Genk
DNF De Roeck Mathis Team Metalced
DNF Delden Bart UWTC De Volharding
DNF Es Menno UWTC De Volharding
DNF Van Weele Jannes UWTC De Volharding
DNF Boels Senne VP Consulting-Prorace CT
DNF Greenwood Josh VP Consulting-Prorace CT
DNF Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT
DNF Vogels Aaron VP Consulting-Prorace CT
DNF Rigole Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Hamers Rutger Willerbrord Wil Vooruit
DNF Feenstra Bas WV West Frisia

Information