Olympia's Tour - 2022

Stage GC Youth Points Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Gibson Matthew WiV SunGod 7 01:33:02
2 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 3 + 00
3 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski 1 + 00
4 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 00
5 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 00
6 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 00
7 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 00
8 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 00
9 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
10 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team + 00
11 Boos Benjamin Leopard Pro Cycling + 00
12 Pluto Martins À Bloc CT + 00
13 Kerckhaert Jochem BEAT Cycling + 00
14 Peters Arne Allinq Continental Cyclingteam + 00
15 Bloem Joren À Bloc CT + 00
16 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 00
17 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 00
18 Kopecky Tomas À Bloc CT + 00
19 Burger Sven BEAT Cycling + 00
20 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
21 Budding Martijn Riwal Cycling Team + 00
22 Lindeman Bert-Jan VolkerWessels Cycling Team + 00
23 Stockman Abram Saris Rouvy Sauerland Team + 00
24 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 00
25 De Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
26 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 00
27 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 00
28 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
29 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 00
30 Vinjebo Emil Riwal Cycling Team + 00
31 Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam + 00
32 Juntunen Antti-Jussi À Bloc CT + 00
33 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 00
34 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 14
35 Reuvers Kevin Willebrord Wil Vooruit + 59
36 Büchli Matthijs BEAT Cycling + 01:52
37 Kers Koos Jeroen Team TWC De Kempen Valkenswaard + 01:52
38 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 01:52
39 Willems Senne EFC - L&R - AGS + 01:52
40 Knolle Jon Saris Rouvy Sauerland Team + 01:52
41 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 01:52
42 De Laat Jasper Team TWC De Kempen Valkenswaard + 01:52
43 Maas Marijn Jegg-DJR Academy + 01:52
44 Kovar Stefan Austria + 01:52
45 Dissel Bram BEAT Cycling + 01:52
46 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 01:52
47 Buck-Gramcko Tobias Germany + 01:52
48 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 01:52
49 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 01:52
50 De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy + 01:52
51 Van Kappel Geert Dutch Food Valley Cycling Team + 01:52
52 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 01:52
53 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:52
54 Daemen Stijn BEAT Cycling + 01:52
55 Stockman Michiel Saris Rouvy Sauerland Team + 01:52
56 Kadota Yusuke EF Education-NIPPO Development Team + 01:52
57 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 01:52
58 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:52
59 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 01:52
60 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 01:52
61 Wood Reece WiV SunGod + 01:52
62 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 01:52
63 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 01:52
64 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development Team + 01:52
65 Maschke Malte Germany + 01:52
66 Dijkman Redmar John Deere Cycling Team - NWVG + 01:52
67 Van Lingen Gerrie Jegg-DJR Academy + 01:52
68 Celi Harm Jegg-DJR Academy + 01:52
69 Hodapp Johannes Leopard Pro Cycling + 01:52
70 Schouten Jasper Allinq Continental Cyclingteam + 01:52
71 Schulten Chiel Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:52
72 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 01:52
73 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 01:52
74 Larsen Richard Motala AIF Serneke Allebike + 01:52
75 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 01:52
76 Gathemann Albert Team Dauner | AKKON + 01:52
77 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 01:52
78 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 01:52
79 Egberink Roderik Dutch Food Valley Cycling Team + 01:52
80 Bos Patrick Dutch Food Valley Cycling Team + 01:52
81 Krul Stef John Deere Cycling Team - NWVG + 01:52
82 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 01:52
83 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 01:52
84 Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus + 01:52
85 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team + 01:52
86 Clayton Damien WiV SunGod + 01:52
87 Lemmen Bart VolkerWessels Cycling Team + 01:52
88 Eefting Roy Allinq Continental Cyclingteam + 01:52
89 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 01:52
90 Schulting Peter VolkerWessels Cycling Team + 01:52
91 Rasch Jasper À Bloc CT + 01:52
92 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 01:52
93 Sanders Tim Jegg-DJR Academy + 01:52
94 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 01:52
95 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:52
96 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 02:08
97 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:33
98 De Vries Hartthijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:35
99 Kerschbaumer Leo Austria + 02:41
100 Lange Wessel John Deere Cycling Team - NWVG + 02:45
101 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 02:48
102 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 02:48
103 Voogel Jaap John Deere Cycling Team - NWVG + 03:26
104 Lamberink Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:46
105 van Schipstal Guus Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:46
106 Bakker Bjorn John Deere Cycling Team - NWVG + 05:46
107 Van Loon Nol Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:49
108 Van Krimpen Arno Willebrord Wil Vooruit + 05:49
109 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:49
110 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:49
111 Van den Bosch Joost Dutch Food Valley Cycling Team + 05:49
112 Kvist Linus Motala AIF Serneke Allebike + 05:49
113 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 05:49
114 Münstermann Per Saris Rouvy Sauerland Team + 05:49
115 Kabas Maximilian Austria + 05:49
116 Stehli Felix EF Education-NIPPO Development Team + 05:49
117 Kroeze Danny Dutch Food Valley Cycling Team + 05:49
118 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 05:49
119 De Vos Yanick Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:49
120 Drescher Laurin Germany + 05:49
121 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike + 05:49
122 Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 05:49
123 Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike + 05:49
124 Vermeulen Jordy Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:49
125 Perry Ben WiV SunGod + 05:49
126 Brown Jim WiV SunGod + 05:49
127 Wood Oliver WiV SunGod + 05:49
128 Greenberg Cory Team Dauner | AKKON + 05:49
129 Heinrich Nicolas Germany + 05:49
130 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 05:49
131 Götzinger Valentin Austria + 05:49
132 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 05:49
133 Mård Filip Motala AIF Serneke Allebike + 05:49
134 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 05:49
135 Nørtoft Morten Riwal Cycling Team + 05:49
136 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 05:49
137 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 12:19
138 Buschek Paul Austria + 12:19
139 Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike + 12:19
140 Gross Franz Germany + 12:19
141 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 12:19
DNS Dogterom Mike John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Bootsveld Jelle Allinq Continental Cyclingteam
DNF Van Ekeren Niels Metec-Solarwatt p/b Mantel
DNF Luijk Andre Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Boons Jente BEAT Cycling
DNF Duckert Roman Team Dauner | AKKON
DNF Zangerle Emanuel Austria
Pos Rider Team Time
1 Peters Arne Allinq Continental Cyclingteam 01:41:34
2 3 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team + 04
3 5 Lindeman Bert-Jan VolkerWessels Cycling Team + 04
4 2 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 04
5 16 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 05
6 7 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 07
7 5 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel + 07
8 2 De Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 07
9 5 Kerckhaert Jochem BEAT Cycling + 08
10 9 Budding Martijn Riwal Cycling Team + 09
11 9 Vinjebo Emil Riwal Cycling Team + 09
12 10 Burger Sven BEAT Cycling + 10
13 13 Bloem Joren À Bloc CT + 11
14 9 Kopecky Tomas À Bloc CT + 11
15 9 Juntunen Antti-Jussi À Bloc CT + 11
16 12 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 13
17 13 Boos Benjamin Leopard Pro Cycling + 13
18 22 Gibson Matthew WiV SunGod + 14
19 17 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 16
20 12 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 18
21 12 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 18
22 21 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 20
23 19 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 20
24 31 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 21
25 22 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 21
26 32 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 22
27 46 Stockman Abram Saris Rouvy Sauerland Team + 32
28 20 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 35
29 82 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 46
30 80 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 46
31 93 Pluto Martins À Bloc CT + 56
32 93 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 01:00
33 106 Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam + 01:18
34 109 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 01:25
35 44 Reuvers Kevin Willebrord Wil Vooruit + 01:35
36 32 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 01:52
37 35 Schouten Jasper Allinq Continental Cyclingteam + 01:52
38 29 Lemmen Bart VolkerWessels Cycling Team + 01:56
39 32 Schulting Peter VolkerWessels Cycling Team + 01:56
40 25 Dissel Bram BEAT Cycling + 02:00
41 25 Daemen Stijn BEAT Cycling + 02:00
42 13 Hodapp Johannes Leopard Pro Cycling + 02:05
43 16 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 02:05
44 10 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 02:10
45 8 Wood Reece WiV SunGod + 02:12
46 1 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 02:12
47 6 Clayton Damien WiV SunGod + 02:12
48 4 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 02:13
49 1 Willems Senne EFC - L&R - AGS + 02:13
50 4 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 02:13
51 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 02:13
52 1 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 02:13
53 7 Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus + 02:13
54 5 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 02:13
55 9 Kadota Yusuke EF Education-NIPPO Development Team + 02:14
56 7 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 02:14
57 3 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development Team + 02:14
58 1 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 02:14
59 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team + 02:14
60 4 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 02:14
61 5 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 02:17
62 37 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 02:19
63 4 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 02:22
64 6 Larsen Richard Motala AIF Serneke Allebike + 02:23
65 9 Knolle Jon Saris Rouvy Sauerland Team + 02:24
66 10 Stockman Michiel Saris Rouvy Sauerland Team + 02:24
67 10 Eefting Roy Allinq Continental Cyclingteam + 02:25
68 10 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 02:28
69 11 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 02:28
70 14 Kers Koos Jeroen Team TWC De Kempen Valkenswaard + 02:29
71 14 De Laat Jasper Team TWC De Kempen Valkenswaard + 02:29
72 17 Buck-Gramcko Tobias Germany + 02:30
73 13 Maschke Malte Germany + 02:30
74 24 Dijkman Redmar John Deere Cycling Team - NWVG + 02:32
75 21 Krul Stef John Deere Cycling Team - NWVG + 02:32
76 24 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:34
77 24 Schulten Chiel Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:34
78 27 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:34
79 27 Van Kappel Geert Dutch Food Valley Cycling Team + 02:37
80 28 Egberink Roderik Dutch Food Valley Cycling Team + 02:37
81 28 Bos Patrick Dutch Food Valley Cycling Team + 02:37
82 30 Rasch Jasper À Bloc CT + 02:39
83 72 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:40
84 34 Maas Marijn Jegg-DJR Academy + 02:43
85 34 De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy + 02:43
86 29 Van Lingen Gerrie Jegg-DJR Academy + 02:43
87 33 Celi Harm Jegg-DJR Academy + 02:43
88 28 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 02:43
89 28 Sanders Tim Jegg-DJR Academy + 02:43
90 33 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 02:48
91 60 De Vries Hartthijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:50
92 38 Kovar Stefan Austria + 02:52
93 34 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 02:52
94 32 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 02:52
95 33 Gathemann Albert Team Dauner | AKKON + 02:52
96 37 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 03:00
97 41 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 03:10
98 7 Kerschbaumer Leo Austria + 03:19
99 46 Büchli Matthijs BEAT Cycling + 03:21
100 5 Lange Wessel John Deere Cycling Team - NWVG + 03:25
101 47 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 03:57
102 34 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 04:24
103 29 Voogel Jaap John Deere Cycling Team - NWVG + 04:34
104 86 Nørtoft Morten Riwal Cycling Team + 05:58
105 70 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 06:07
106 62 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 06:09
107 68 Perry Ben WiV SunGod + 06:09
108 70 Wood Oliver WiV SunGod + 06:09
109 48 Stehli Felix EF Education-NIPPO Development Team + 06:11
110 48 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 06:11
111 46 Brown Jim WiV SunGod + 06:12
112 41 Kvist Linus Motala AIF Serneke Allebike + 06:20
113 44 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike + 06:20
114 46 Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike + 06:20
115 40 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 06:21
116 34 van Schipstal Guus Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:23
117 18 Bakker Bjorn John Deere Cycling Team - NWVG + 06:26
118 35 Van Loon Nol Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:26
119 27 Kabas Maximilian Austria + 06:27
120 33 Heinrich Nicolas Germany + 06:27
121 28 Götzinger Valentin Austria + 06:27
122 19 Lamberink Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:28
123 21 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:31
124 20 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:31
125 18 Kroeze Danny Dutch Food Valley Cycling Team + 06:34
126 13 Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 06:37
127 6 Mård Filip Motala AIF Serneke Allebike + 06:44
128 6 Van Krimpen Arno Willebrord Wil Vooruit + 06:45
129 6 De Vos Yanick Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:58
130 4 Vermeulen Jordy Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:58
131 6 Münstermann Per Saris Rouvy Sauerland Team + 06:59
132 8 Greenberg Cory Team Dauner | AKKON + 07:09
133 8 Drescher Laurin Germany + 07:10
134 8 Van den Bosch Joost Dutch Food Valley Cycling Team + 07:12
135 9 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 07:14
136 11 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 07:25
137 65 Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike + 12:50
138 57 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 12:55
139 45 Buschek Paul Austria + 12:57
140 52 Gross Franz Germany + 12:57
141 10 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 13:22
Pos Rider Team Time
1 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team 01:41:38
2 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03
3 Kerckhaert Jochem BEAT Cycling + 04
4 Kopecky Tomas À Bloc CT + 07
5 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 09
6 Boos Benjamin Leopard Pro Cycling + 09
7 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 16
8 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 16
9 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 17
10 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 17
11 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 18
12 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 42
13 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 56
14 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 02:08
15 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 02:09
16 Willems Senne EFC - L&R - AGS + 02:09
17 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 02:09
18 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 02:09
19 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 02:09
20 Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus + 02:09
21 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 02:10
22 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team + 02:10
23 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 02:10
24 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 02:13
25 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 02:15
26 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 02:18
27 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 02:24
28 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 02:24
29 Buck-Gramcko Tobias Germany + 02:26
30 Maschke Malte Germany + 02:26
31 Dijkman Redmar John Deere Cycling Team - NWVG + 02:28
32 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:30
33 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:30
34 Van Kappel Geert Dutch Food Valley Cycling Team + 02:33
35 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:36
36 Maas Marijn Jegg-DJR Academy + 02:39
37 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 02:39
38 Sanders Tim Jegg-DJR Academy + 02:39
39 Kovar Stefan Austria + 02:48
40 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 02:48
41 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 02:48
42 Gathemann Albert Team Dauner | AKKON + 02:48
43 Kerschbaumer Leo Austria + 03:15
44 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 04:20
45 Voogel Jaap John Deere Cycling Team - NWVG + 04:30
46 Nørtoft Morten Riwal Cycling Team + 05:54
47 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 06:05
48 Stehli Felix EF Education-NIPPO Development Team + 06:07
49 Brown Jim WiV SunGod + 06:08
50 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike + 06:16
51 Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike + 06:16
52 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 06:17
53 van Schipstal Guus Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:19
54 Kabas Maximilian Austria + 06:23
55 Heinrich Nicolas Germany + 06:23
56 Götzinger Valentin Austria + 06:23
57 Lamberink Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:24
58 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:27
59 Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 06:33
60 Mård Filip Motala AIF Serneke Allebike + 06:40
61 Van Krimpen Arno Willebrord Wil Vooruit + 06:41
62 De Vos Yanick Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:54
63 Vermeulen Jordy Team TWC De Kempen Valkenswaard + 06:54
64 Drescher Laurin Germany + 07:06
65 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 07:10
66 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 07:21
67 Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike + 12:46
68 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 12:51
69 Buschek Paul Austria + 12:53
70 Gross Franz Germany + 12:53
71 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 13:18

Information