Saint-Brieuc Agglo Tour - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 02:22:02
02 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 10
03 Alleno Clément Dinan Sport Cycling + 10
04 Schmidt Fabien UC Briochine-Bleu Mercure + 10
05 Verschuren Killian VC Pays de Loudéac + 10
06 Bezza Quentin Charvieu-Chavagneux IC + 10
07 Guichard Mickaël WB - Fybolia Morbihan + 10
08 Larmet Ilan VC Pays de Loudéac + 10
09 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC + 10
10 Chassagne Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
11 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 10
12 Le Pennec Guerand VC Pays de Loudéac + 01:11
13 Silliau Nicolas UC Briochine-Bleu Mercure + 01:16
14 Jolly Maxime WB - Fybolia Morbihan + 01:16
15 Millet Hugo Sojasun Espoir-ACNC + 01:16
16 Hernot Guirec La Crêpe de Brocéliande-BLC + 01:16
17 Provost Maximillien VC Pays de Loudéac + 01:16
18 Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC + 01:16
19 David Nicolas Bretagne Sud Cyclisme + 01:16
20 Millon Simon Guidon Chalettois + 01:16
21 Baguelin Jocelyn WB - Fybolia Morbihan + 01:16
22 Carreau Lukas Dinan Sport Cycling + 01:16
23 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:16
24 Glot Raphaël VC Avranches + 01:16
25 Arhie Kévin Team U Cube 17 + 01:16
26 Voss Arnaud Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme + 01:16
27 Huyet Baptiste CC Etupes + 01:16
28 Gloux Swann Côtes d'Armor - Marie Morin + 01:16
29 Rondel Mathys VC Pays de Loudéac + 01:16
30 Souchon Antonin Océane Top 16 + 01:16
31 Feint Camden Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 01:16
32 Aebi Antoine Charvieu-Chavagneux IC + 01:16
33 Fillion Erwann Moyon Percy Manche Normandie + 01:26
34 Reyboz Vincent Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 01:26
35 Prod'Homme Axel Laval Cyclisme 53 + 01:26
36 Arhie Vincent Team U Cube 17 + 01:36
37 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling + 03:33
38 Bridron Thibaud Guidon Chalettois + 03:33
39 Cornu Benjamin Team Bricquebec Cotentin + 03:33
40 Le Lay Aurélien VC Avranches + 03:33
41 Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 03:46
42 Pendery Léo GSC Blagnac Velo Sport 31 + 05:57
43 Clouaire Raphaël Team Bricquebec Cotentin + 06:11
44 Verger Simon Team Bricquebec Cotentin + 06:11
45 Corkery Dillon CC Etupes + 07:28
46 Stevant Malo VC Pays de Loudéac + 07:28
47 Plusquellec Quentin La Crêpe de Brocéliande-BLC + 07:28
48 Guillé Lucas WB - Fybolia Morbihan + 07:28
49 Baran Simon CC Etupes + 08:00
50 Morris Jamie Team U Cube 17 + 08:00
51 Rye-Johnsen Jon CC Etupes + 08:00
52 Vialade Thibault Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 08:00
53 Gappini Killian Guidon Chalettois + 08:00
54 Gesnouin Killian Laval Cyclisme 53 + 08:00
55 Laurans Theo WB - Fybolia Morbihan + 08:00
56 Morice Ludovic Bretagne Sud Cyclisme + 08:00
57 Bertrand Corentin GSC Blagnac Velo Sport 31 + 08:00
58 Meal Théo Team Bricquebec Cotentin + 13:22
59 Tanguy Hugo Bretagne Sud Cyclisme + 13:22
60 Noël Cédric Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 13:22
DNF Batista Camille Guidon Chalettois
DNF Poletto Antoine Guidon Chalettois
DNF Azile Lozach Julien Océane Top 16
DNF Bellicaud Jérémy Océane Top 16
DNF Demeautis Matthieu Océane Top 16
DNF Lacheny Rayann Océane Top 16
DNF Arzel Maxime La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Cariou Julian La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Guern Ilan La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Malgorn Adrien La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Bricard Alexis Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Molle Nathan Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Ratichaux Théo Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Thomas Gabriel Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Boulet Enzo Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Briand Killian Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Le Clec'h Lomig Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Rouxel Maxime Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Horny Sloan VC Avranches
DNF Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC
DNF Jouanjan Lilian Sojasun Espoir-ACNC
DNF Le Piouffe Nathan Sojasun Espoir-ACNC
DNF Haines Alex GSC Blagnac Velo Sport 31
DNF Adam Guillaume Team Bricquebec Cotentin
DNF Renault Maxime Team Bricquebec Cotentin
DNF Bessaguet Cedric Team U Cube 17
DNF Peyencet Gabriel Team U Cube 17
DNF Burlot Samuel UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Moulin Alan UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Rivallain Hugo UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Chevallereau Florian Grenoble Metropole Cyclisme 38
DNF Janodet Maxence Grenoble Metropole Cyclisme 38
DNF Le Fur Mathéo CC Etupes
DNF Verloo Rémi CC Etupes
DNF Husni Thomas Charvieu-Chavagneux IC
DNF Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC
DNF Glon Gaëlig WB - Fybolia Morbihan
DNF Fremont Lucas Bretagne Sud Cyclisme
DNF Tardivel Théo Bretagne Sud Cyclisme
DNF Brohan Nolan VC Pays de Lorient
DNF Danieau Clement VC Pays de Lorient
DNF Mosin Baptiste VC Pays de Lorient
DNF Perrin Attila VC Pays de Lorient
DNF Boutville David Laval Cyclisme 53
DNF Ribeiro da Cruz Mathias Laval Cyclisme 53
DNF Ridel Damien Laval Cyclisme 53
DNF Verrier Tristan Laval Cyclisme 53
DNF Bramoullé Benjamin Moyon Percy Manche Normandie

Information