01 |
Le Bon Johan
| 1990 | Dinan Sport Cycling |
10:10 |
02 |
Van Hemelen Vincent
| 2000 | Urbano CT |
+ 09 |
03 |
Bezza Quentin
| 1998 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 11 |
04 |
Vliek Mike
| 2000 | T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro |
+ 16 |
05 |
Guichard Mickaël
| 1993 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 21 |
06 |
Guenneugues Erwann
| 1999 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 22 |
07 |
Le Berre Mathis
| 2001 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 24 |
08 |
Jegat Jordan
| 1999 | Team UC Nantes - Atlantique |
+ 25 |
09 |
Gachignard Thomas
| 2000 | Dinan Sport Cycling |
+ 28 |
10 |
Pijourlet Louis
| 1995 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 30 |
11 |
Pasturel Maxime
| 1999 | Laval Cyclisme 53 |
+ 31 |
12 |
Jolibert Clément
| 1995 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 31 |
13 |
Kasperkiewicz Przemyslaw
| 1994 | Team UC Nantes - Atlantique |
+ 31 |
14 |
Marais Benjamin
| 2002 | Vendée U |
+ 32 |
15 |
Barré Louis
| 2000 | Team UC Nantes - Atlantique |
+ 32 |
16 |
Boulo Matthieu
| 1989 | Dinan Sport Cycling |
+ 32 |
17 |
Devanne Antoine
| 2000 | Vendée U |
+ 35 |
18 |
De Laat Jasper
| 1994 | T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro |
+ 40 |
19 |
Devaux Thomas
| 1997 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 41 |
20 |
Bennett Stefan
| 1992 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 41 |
21 |
Dransart Maxime
| 1998 | Laval Cyclisme 53 |
+ 41 |
22 |
Feint Camden
| 2002 | Grenoble Metropole Cyclisme 38 |
+ 42 |
23 |
Pol Gaëtan
| 1997 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 42 |
24 |
Larmet Ilan
| 2001 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
+ 43 |
25 |
Mainguenaud Tom
| 2000 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 44 |
26 |
Corvaisier Antonin
| 2001 | Vendée U |
+ 45 |
27 |
Dubois Pierre-Emmanuel
| 2000 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 46 |
28 |
Peyencet Gabriel
| 1995 | Team U Cube 17 |
+ 46 |
29 |
Constantin Baptiste
| 1994 | Team UC Nantes - Atlantique |
+ 46 |
30 |
Jouanjan Lilian
| 2002 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 47 |
31 |
Le Piouffe Nathan
| 2001 | Dinan Sport Cycling |
+ 48 |
32 |
Lesne Robin
| 2002 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
+ 49 |
33 |
Souchon Antonin
| 2002 | Océane Top 16 |
+ 50 |
34 |
Provost Maximillien
| 2000 | Team UC Nantes - Atlantique |
+ 50 |
35 |
Craps Lars
| 2001 | Urbano CT |
+ 51 |
36 |
Paige Charlie
| 2001 | Team U Cube 17 |
+ 51 |
37 |
Boutville David
| 1988 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 51 |
38 |
Danès Léo
| 1996 | Dinan Sport Cycling |
+ 52 |
39 |
Rapiteau Florian
| 1998 | Laval Cyclisme 53 |
+ 53 |
40 |
Jolly Maxime
| 2000 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 53 |
41 |
Modell Theo
| 2000 | WB-Fybolia Locminé |
+ 54 |
42 |
Lacheny Rayann
| 2001 | Océane Top 16 |
+ 54 |
43 |
Lagnet Gari
| 1998 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 54 |
44 |
Grolier Lucas
| 2000 | Vendée U |
+ 55 |
45 |
Pacouret Amaury
| 1997 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 55 |
46 |
Rondeau Fabien
| 1997 | Laval Cyclisme 53 |
+ 56 |
47 |
Jacobs Arne
| 1997 | T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro |
+ 56 |
48 |
Alleno Clément
| 2000 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 56 |
49 |
Kelly Adam
| 2000 | Urbano CT |
+ 57 |
50 |
Romé Axel
| 2001 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 57 |
51 |
Lewis Adam
| 1995 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 57 |
52 |
Dujardin Sandy
| 1997 | Vendée U |
+ 59 |
53 |
Tardivel Théo
| 1998 | Hennebont Cyclisme |
+ 59 |
54 |
Pouget Tommy
| 1994 | Laval Cyclisme 53 |
+ 01:00 |
55 |
Stevant Malo
| 2002 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 01:00 |
56 |
Millet Hugo
| 2002 | Dinan Sport Cycling |
+ 01:01 |
57 |
Gilbert Aurélien
| 2000 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 01:01 |
58 |
Molinaro Benjamin
| 2000 | WB-Fybolia Locminé |
+ 01:02 |
59 |
Verbeeck Dag
| 2002 | Urbano CT |
+ 01:02 |
60 |
Terrien Valentin
| 1994 | Laval Cyclisme 53 |
+ 01:03 |
61 |
Cotard Théo
| 1999 | WB-Fybolia Locminé |
+ 01:03 |
62 |
Fiefvez Rudy
| 1993 | Océane Top 16 |
+ 01:03 |
63 |
Artus Willy
| 1994 | Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme |
+ 01:04 |
64 |
Dauphin Florian
| 1999 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 01:05 |
65 |
Le Rigoleur Baptiste
| 2003 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
+ 01:06 |
66 |
Boyer Kevin
| 1998 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 01:07 |
67 |
Poirier Clément
| 2000 | WB-Fybolia Locminé |
+ 01:07 |
68 |
David Nicolas
| 1988 | V.C.Pays de Lorient |
+ 01:08 |
69 |
Guern Ilan
| 2002 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
+ 01:09 |
70 |
Arzel Maxime
| 2001 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
+ 01:12 |
71 |
Favennec Titouan
| 1998 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
+ 01:12 |
72 |
Lauseille Théo
| 2001 | Team U Cube 17 |
+ 01:13 |
73 |
De Marans Alexandre
| 1996 | Grenoble Metropole Cyclisme 38 |
+ 01:13 |
74 |
Malle Nicolas
| 1998 | V.C.Pays de Loudéac |
+ 01:14 |
75 |
Holbach Fabian
| 1993 | Grenoble Metropole Cyclisme 38 |
+ 01:15 |
76 |
Arhie Vincent
| 1998 | Team U Cube 17 |
+ 01:17 |
77 |
Demeautis Matthieu
| 1997 | Océane Top 16 |
+ 01:18 |
78 |
Chaillan Emanuel
| 2000 | Grenoble Metropole Cyclisme 38 |
+ 01:18 |
79 |
Dewachter Lucas
| 2002 | Urbano CT |
+ 01:19 |
80 |
Le Lay Aurélien
| 1994 | Côtes d'Armor - Marie Morin |
+ 01:20 |
81 |
Chauvin Scott
| 1999 | ES Torigni |
+ 01:21 |
82 |
Ladeiro Benoit
| 1997 | Team U Cube 17 |
+ 01:22 |
83 |
Stijger Frank
| 2000 | T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro |
+ 01:22 |
84 |
Baudis Anthony
| 2000 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 01:24 |
85 |
Gullickson Finn
| 2000 | Sojasun espoir-ACNC |
+ 01:25 |
86 |
Guérin Camille
| 1994 | ES Torigni |
+ 01:25 |
87 |
Bareille Bastien
| 1999 | Océane Top 16 |
+ 01:26 |
88 |
Soler Victor
| 2002 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 01:27 |
89 |
Voss Arnaud
| 1992 | Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme |
+ 01:28 |
90 |
Janvier Julien
| 1988 | Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme |
+ 01:30 |
91 |
Aidel Andreas Brandt
| 1996 | Urbano CT |
+ 01:31 |
92 |
Philippe William
| 2002 | Hennebont Cyclisme |
+ 01:32 |
93 |
Chuzeville Volodia
| 2002 | WB-Fybolia Locminé |
+ 01:32 |
94 |
Latour Florian
| 1998 | Team U Cube 17 |
+ 01:34 |
95 |
Terry Kevin
| 1998 | ES Torigni |
+ 01:37 |
96 |
Tessier Maxime
| 2002 | Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme |
+ 01:39 |
97 |
Chassagne Thomas
| 1994 | Team Pro Immo Nicolas Roux |
+ 01:40 |
98 |
Zielinski Piotr
| 1984 | V.C.Pays de Lorient |
+ 01:41 |
99 |
Allaire Dorian
| 1996 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
+ 01:47 |
100 |
Corbel Erwann
| 1991 | ES Torigni |
+ 01:47 |
101 |
Poulizac Ronan
| 1988 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
+ 01:49 |
102 |
Léard Jean
| 1998 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
+ 01:49 |
103 |
Burlot Samuel
| 2000 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
+ 01:52 |
105 |
Soler Arthur
| 1998 | Charvieu-Chavagneux IC |
+ 01:56 |
106 |
Merlet Quentin
| 2000 | V.C.Pays de Lorient |
+ 02:00 |
OOT |
Morvan Lucas
| 2001 | U.C.Briochine-Bleu Mercure |
|
OOT |
De Groof Pieter
| 2001 | T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro |
|
OOT |
Raud Guillaume
| 1986 | V.C.Pays de Lorient |
|
DNS |
Le Pennec Guerand
| 1999 | Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme |
|
DNF |
Vignes Cédric
| 1998 | Hennebont Cyclisme |
|