Giro live Race Centre here | Navarra live Race Centre here

Saint-Brieuc Agglo Tour - 2021

Overall

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 5:42:22
02 Van Hemelen Vincent Urbano CT + 09
03 Guichard Mickaël Team Pro Immo Nicolas Roux + 20
04 Jolibert Clément Team Pro Immo Nicolas Roux + 21
05 Jegat Jordan Team UC Nantes - Atlantique + 25
06 Pasturel Maxime Laval Cyclisme 53 + 30
07 Barré Louis Team UC Nantes - Atlantique + 32
08 Devanne Antoine Vendée U + 35
09 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 38
10 De Laat Jasper T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 40
11 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC + 41
12 Bennett Stefan Team Pro Immo Nicolas Roux + 41
13 Paige Charlie Team U Cube 17 + 51
14 Rondeau Fabien Laval Cyclisme 53 + 56
15 Alleno Clement V.C.Pays de Loudéac + 56
16 Lewis Adam Côtes d'Armor-Marie Morin + 57
17 Dujardin Sandy Vendée U + 58
18 Craps Lars Urbano CT + 58
19 Pol Gaëtan Team Pro Immo Nicolas Roux + 59
20 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 1:03
21 David Nicolas V.C.Pays de Lorient + 1:08
22 Rapiteau Florian Laval Cyclisme 53 + 1:09
23 Malle Nicolas V.C.Pays de Loudéac + 1:14
24 Arhie Vincent Team U Cube 17 + 1:16
25 Bareille Bastien Océane Top 16 + 1:26
26 Gilbert Aurélien V.C.Pays de Loudéac + 1:26
27 Cotard Théo WB-Fybolia Locminé + 1:27
28 Mainguenaud Tom Sojasun espoir-ACNC + 1:29
29 Jacobs Arne T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 1:29
30 Bezza Quentin Charvieu-Chavagneux IC + 1:30
31 Gullickson Finn Sojasun espoir-ACNC + 1:39
32 Chassagne Thomas Team Pro Immo Nicolas Roux + 1:39
33 Guenneugues Erwann Côtes d'Armor-Marie Morin + 1:42
34 Demeautis Matthieu Océane Top 16 + 1:44
35 Poirier Clément WB-Fybolia Locminé + 2:00
36 Kasperkiewicz Przemyslaw Team UC Nantes - Atlantique + 2:02
37 Danès Léo Dinan Sport Cycling + 2:11
38 Feint Camden Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 2:17
39 Marais Benjamin Vendée U + 2:39
40 Terrien Valentin Laval Cyclisme 53 + 3:16
41 Le Lay Aurélien Côtes d'Armor-Marie Morin + 3:38
42 Vliek Mike T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 4:37
43 Gachignard Thomas Dinan Sport Cycling + 4:52
44 Lesne Robin Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme + 4:52
45 Larmet Ilan Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme + 5:06
46 Constantin Baptiste Team UC Nantes - Atlantique + 5:10
47 Dransart Maxime Laval Cyclisme 53 + 5:11
48 Le Piouffe Nathan Dinan Sport Cycling + 5:11
49 Kelly Adam Urbano CT + 5:21
50 Millet Hugo Dinan Sport Cycling + 5:25
51 Pouget Tommy Laval Cyclisme 53 + 5:30
52 De Marans Alexandre Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 5:34
53 Guern Ilan Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme + 5:43
54 Ladeiro Benoit Team U Cube 17 + 5:46
55 Stijger Frank T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 5:46
56 Baudis Anthony Charvieu-Chavagneux IC + 5:48
57 Chauvin Scott E.S.Torigni + 5:51
58 Voss Arnaud Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme + 5:51
59 Soler Victor Charvieu-Chavagneux IC + 6:07
60 Arzel Maxime Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme + 6:13
61 Guérin Camille E.S.Torigni + 6:19
62 Holbach Fabian Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 6:20
63 Poulizac Ronan U.C.Briochine-Bleu Mercure + 6:26
64 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 6:41
65 Jolly Maxime V.C.Pays de Loudéac + 7:36
66 Tardivel Théo Hennebont Cyclisme + 7:41
67 Boutville David Côtes d'Armor-Marie Morin + 7:46
68 Verbeeck Dag Urbano CT + 7:57
69 Provost Maximillien Team UC Nantes - Atlantique + 8:08
70 Rome Axel Sojasun espoir-ACNC + 8:59
71 Pijourlet Louis Team Pro Immo Nicolas Roux + 9:59
72 Grolier Lucas Vendée U + 10:24
73 Tessier Maxime Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme + 11:04
74 Jouanjan Lilian Sojasun espoir-ACNC + 13:11
75 Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC + 14:03
76 Burlot Samuel U.C.Briochine-Bleu Mercure + 14:24
77 Stevant Malo V.C.Pays de Loudéac + 15:28
78 Tessier Maxime Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme + 18:21
79 Philippe William Hennebont Cyclisme + 18:44
80 Aidel Andreas Brandt Urbano CT + 19:09
81 Le Rigoleur Baptiste U.C.Briochine-Bleu Mercure + 20:06
82 Lauseille Theo Team U Cube 17 + 25:32
DNF Soler Arthur Charvieu-Chavagneux IC
DNF Boyer Kevin Côtes d'Armor-Marie Morin
DNF Boulo Matthieu Dinan Sport Cycling
DNF Corbel Erwann E.S.Torigni
DNF Terry Kevin E.S.Torigni
DNF Chaillan Emanuel Grenoble Metropole Cyclisme 38
DNF Vignes Cédric Hennebont Cyclisme
DNF Lacheny Rayann Océane Top 16
DNF Souchon Antonin Océane Top 16
DNF Dubois Pierre-Emmanuel Sojasun espoir-ACNC
DNF De Groof Pieter T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Favennec Titouan Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
DNF Le Pennec Guerand Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
DNF Artus Willy Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Janvier Julien Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
DNF Latour Florian Team U Cube 17
DNF Peyencet Gabriel Team U Cube 17
DNF Allaire Dorian U.C.Briochine-Bleu Mercure
DNF Léard Jean U.C.Briochine-Bleu Mercure
DNF Morvan Lucas U.C.Briochine-Bleu Mercure
DNF Dewachter Lucas Urbano CT
DNF Merlet Quentin V.C.Pays de Lorient
DNF Raud Guillaume V.C.Pays de Lorient
DNF Zielinski Piotr V.C.Pays de Lorient
DNF Dauphin Florian V.C.Pays de Loudéac
DNF Corvaisier Antonin Vendée U
DNF Chuzeville Volodia WB-Fybolia Locminé
DNF Modell Theo WB-Fybolia Locminé
DNF Molinaro Benjamin WB-Fybolia Locminé

Information