Clasica a Alcobendas - 2007

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Valverde Alejandro Caisse d'Epargne 09:37
02 Pérez Francisco Caisse d'Epargne + 03
03 Plaza Rubén Caisse d'Epargne + 04
04 Pérez Rodríguez Luis Andalucia - Cajasur + 06
05 Nozal Vega Isidro Karpin-Galicia + 07
06 Cobo Juan José Saunier Duval - Prodir + 08
07 Fernandez Alberto Saunier Duval - Prodir + 08
08 Lloret Manuel Fuerteventura - Canarias + 10
09 Martinez José Alberto Agritubel + 11
10 Hunter Robert Barloworld + 14
11 Moreno Daniel Relax - GAM + 15
12 Cheula Giampaolo Barloworld + 15
13 Gonzalez Santos Karpin-Galicia + 16
14 Vorganov Eduard Karpin-Galicia + 18
15 Salgueiro Enrique Karpin-Galicia + 19
16 Gomez José Saunier Duval - Prodir + 19
17 Serpa José Serramenti - Selle Italia + 20
18 Muñoz David Fuerteventura - Canarias + 20
19 Durán Arkaitz Saunier Duval - Prodir + 22
20 Herrero David Karpin-Galicia + 24
21 Hruska Jan Relax - GAM + 25
22 Petrov Danail Benfica + 26
23 Augustyn John-Lee Barloworld + 27
24 Gonzalo Ramirez Eduardo Agritubel + 28
25 Escobar Roure Sergio Grupo Nicolas Mateos + 28
26 Pérez Moreno Rubén Euskaltel-Euskadi + 31
27 Ballesta Jose Manuel - + 31
28 Martínez Francisco José Andalucia - Cajasur + 32
29 Vallejo Dominquez Angel Relax - GAM + 33
30 Portal Nicolas Caisse d'Epargne + 34
31 Zaballa Constantino Caisse d'Epargne + 34
32 Martinez Serafín Karpin-Galicia + 35
33 Oroz Juan José Orbea - Laukiz F.T. + 36
34 Arreitunandia Pedro Barloworld + 36
35 Palomares Adrian Fuerteventura - Canarias + 38
36 Rodriguez Segarra Rafael - + 38
37 Castanheira Bruno Miguel Benfica + 38
38 Costa Rui Benfica + 38
39 Serrano Fernandez Rafael Saunier Duval - Prodir + 38
40 Piedra Antonio Fuerteventura - Canarias + 39
41 Ochotorena Xabat Orbea - Laukiz F.T. + 39
42 Perry James Lewis Barloworld + 40
43 Lara Francisco José Andalucia - Cajasur + 40
44 Miranda Hélder Benfica + 40
45 Intxausti Benat Grupo Nicolas Mateos + 40
46 Lobato Elvira Ruben Saunier Duval - Prodir + 41
47 Goncalves Pedro Benfica + 41
48 Agirre Asegniloaza Josu Orbea - Laukiz F.T. + 41
49 Rabuñal Gonzalo Karpin-Galicia + 42
50 Ruiz Sanchez Jose Andalucia - Cajasur + 43
51 Plouhinec Samuel Agritubel + 43
52 Ballester Martinez Vicente Fuerteventura - Canarias + 43
53 Ferrio Luque Jorge Andalucia - Cajasur + 44
54 García José Vicente Caisse d'Epargne + 45
55 Salmon Benoît Agritubel + 46
56 Aperribay Aranda Lander Euskaltel-Euskadi + 48
57 Martinez Hernandez Ruben - + 48
58 Martin David Orbea - Laukiz F.T. + 49
59 Mejias Javier Saunier Duval - Prodir + 51
60 Dueñas Moisés Agritubel + 52
61 Burgos Rojo Nacor Relax - GAM + 53
62 Olmo Juan Andalucia - Cajasur + 53
63 De Pedro Garcia Pablo Grupo Nicolas Mateos + 53
64 Olmo Antonio Andalucia - Cajasur + 54
65 Perez Fernandez Jorge Relax - GAM + 54
66 Uribarri Unai Euskaltel-Euskadi + 57
67 Garcia de Mateos Raul Relax - GAM + 57
68 Zumeta Etxabe Joseba Orbea - Laukiz F.T. + 57
69 Nieve Mikel - + 58
70 Benitez Jose Alberto Saunier Duval - Prodir + 01:03
71 Leonet Iza Iker Fuerteventura - Canarias + 01:06
72 Cox Ryan Barloworld + 01:07
73 Murgoitio Rekalde Egoitz Grupo Nicolas Mateos + 01:07
74 Calvente Manuel Agritubel + 01:08
75 Diaz Armas Dailos Manuel Fuerteventura - Canarias + 01:11
76 Hernández Jesús Relax - GAM + 01:11
77 Trentin Guido Saunier Duval - Prodir + 01:12
78 Bru Jon Euskaltel-Euskadi + 01:17
79 Teruel Eloy Grupo Nicolas Mateos + 01:19
80 Aramendia Vicuna Iker - + 01:25
81 Rienda Juan Carlos - + 01:26
82 Ortega Gascon Joaquin Fuerteventura - Canarias + 01:28
83 Garcia-Casarrubios Oscar Relax - GAM + 01:28
84 Duenas Hector - + 01:34
85 Turrina Mattia Serramenti - Selle Italia + 01:38
86 Bertolini Alessandro Serramenti - Selle Italia + 01:39
87 Cárdenas Félix Barloworld + 01:41
88 Degasperi Ivan Serramenti - Selle Italia + 01:51
DNF Milan Diego Grupo Nicolas Mateos

Information