Clasica a Alcobendas - 2007

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Pérez Rodríguez Luis Andalucia - Cajasur 04:17:10
02 Moreno Daniel Relax - GAM + 11
03 Fernandez Alberto Saunier Duval - Prodir + 11
04 Augustyn John-Lee Barloworld + 19
05 Gomez José Saunier Duval - Prodir + 21
06 Petrov Danail Benfica + 26
07 Plaza Rubén Caisse d'Epargne + 36
08 Lobato Elvira Ruben Saunier Duval - Prodir + 39
09 Salmon Benoît Agritubel + 45
10 Gonzalo Ramirez Eduardo Agritubel + 50
11 Valverde Alejandro Caisse d'Epargne + 56
12 Serpa José Serramenti - Selle Italia + 01:08
13 Cheula Giampaolo Barloworld + 01:08
14 Herrero David Karpin-Galicia + 01:20
15 Muñoz David Fuerteventura - Canarias + 01:27
16 Pérez Francisco Caisse d'Epargne + 01:47
17 Cobo Juan José Saunier Duval - Prodir + 01:49
18 Lloret Manuel Fuerteventura - Canarias + 01:52
19 Hernández Jesús Relax - GAM + 02:00
20 Pérez Moreno Rubén Euskaltel-Euskadi + 02:05
21 Vallejo Dominquez Angel Relax - GAM + 02:14
22 Arreitunandia Pedro Barloworld + 03:02
23 Mejias Javier Saunier Duval - Prodir + 03:15
24 Nozal Vega Isidro Karpin-Galicia + 03:21
25 Costa Rui Benfica + 03:39
26 Olmo Antonio Andalucia - Cajasur + 03:51
27 Zaballa Constantino Caisse d'Epargne + 03:56
28 Portal Nicolas Caisse d'Epargne + 04:10
29 Leonet Iza Iker Fuerteventura - Canarias + 04:31
30 Rodriguez Segarra Rafael - + 04:39
31 Martínez Francisco José Andalucia - Cajasur + 04:39
32 Ferrio Luque Jorge Andalucia - Cajasur + 04:39
33 Perez Fernandez Jorge Relax - GAM + 04:43
34 Zumeta Etxabe Joseba Orbea - Laukiz F.T. + 04:47
35 Nieve Mikel - + 05:00
36 Bertolini Alessandro Serramenti - Selle Italia + 05:38
37 Martinez José Alberto Agritubel + 05:57
38 Calvente Manuel Agritubel + 05:57
39 Salgueiro Enrique Karpin-Galicia + 06:31
40 Benitez Jose Alberto Saunier Duval - Prodir + 07:13
41 Diaz Armas Dailos Manuel Fuerteventura - Canarias + 07:13
42 Martin David Orbea - Laukiz F.T. + 07:15
43 Intxausti Benat Grupo Nicolas Mateos + 07:15
44 Hruska Jan Relax - GAM + 07:36
45 Palomares Adrian Fuerteventura - Canarias + 07:36
46 Burgos Rojo Nacor Relax - GAM + 07:37
47 Ballester Martinez Vicente Fuerteventura - Canarias + 07:58
48 Turrina Mattia Serramenti - Selle Italia + 08:03
49 Teruel Eloy Grupo Nicolas Mateos + 08:43
50 Durán Arkaitz Saunier Duval - Prodir + 09:29
51 Goncalves Pedro Benfica + 09:46
52 Hunter Robert Barloworld + 10:14
53 Cox Ryan Barloworld + 10:14
54 Perry James Lewis Barloworld + 10:14
55 Oroz Juan José Orbea - Laukiz F.T. + 10:14
56 García José Vicente Caisse d'Epargne + 10:14
57 Bru Jon Euskaltel-Euskadi + 10:14
58 Cárdenas Félix Barloworld + 10:14
59 Ochotorena Xabat Orbea - Laukiz F.T. + 10:14
60 Trentin Guido Saunier Duval - Prodir + 10:14
61 Murgoitio Rekalde Egoitz Grupo Nicolas Mateos + 11:56
62 Milan Diego Grupo Nicolas Mateos + 11:56
63 Aperribay Aranda Lander Euskaltel-Euskadi + 11:56
64 Dueñas Moisés Agritubel + 11:56
65 Serrano Fernandez Rafael Saunier Duval - Prodir + 11:56
66 Escobar Roure Sergio Grupo Nicolas Mateos + 12:17
67 Lara Francisco José Andalucia - Cajasur + 13:49
68 Martinez Serafín Karpin-Galicia + 13:56
69 Garcia-Casarrubios Oscar Relax - GAM + 14:37
70 Garcia de Mateos Raul Relax - GAM + 14:41
71 De Pedro Garcia Pablo Grupo Nicolas Mateos + 15:33
72 Uribarri Unai Euskaltel-Euskadi + 15:33
73 Castanheira Bruno Miguel Benfica + 15:59
74 Miranda Hélder Benfica + 15:59
75 Plouhinec Samuel Agritubel + 16:03
76 Rabuñal Gonzalo Karpin-Galicia + 16:17
77 Degasperi Ivan Serramenti - Selle Italia + 16:58
78 Vorganov Eduard Karpin-Galicia + 19:55
79 Gonzalez Santos Karpin-Galicia + 21:33
80 Ballesta Jose Manuel - + 21:33
81 Martinez Hernandez Ruben - + 21:37
82 Piedra Antonio Fuerteventura - Canarias + 21:37
83 Ortega Gascon Joaquin Fuerteventura - Canarias + 21:44
84 Duenas Hector - + 21:44
85 Rienda Juan Carlos - + 21:46
86 Aramendia Vicuna Iker - + 21:46
87 Olmo Juan Andalucia - Cajasur + 21:46
88 Ruiz Sanchez Jose Andalucia - Cajasur + 21:49
89 Agirre Asegniloaza Josu Orbea - Laukiz F.T. + 22:11
DNF Mercado Juan Miguel Agritubel
DNF Sinner Benoit Agritubel
DNF Rosendo Prado Jesus Andalucia - Cajasur
DNF Sabido Hugo Barloworld
DNF Ortega Orts Didac Benfica
DNF Benitez Javier Benfica
DNF Portal Sebastian Caisse d'Epargne
DNF Aranaga Akzune Andoni Euskaltel-Euskadi
DNF Iriondo Uranga Iban Euskaltel-Euskadi
DNF Lafuente Andoni Euskaltel-Euskadi
DNF Mayoz Iban Euskaltel-Euskadi
DNF Etxarri Javier Grupo Nicolas Mateos
DNF Peiro Marqueno Vicente Grupo Nicolas Mateos
DNF Abal Diego David Karpin-Galicia
DNF Villegas Trapaga Aaron Orbea - Laukiz F.T.
DNF Barrientos Fernandez Roberto Orbea - Laukiz F.T.
DNF Romero Etxebarria Igor Orbea - Laukiz F.T.
DNF Loddo Alberto Serramenti - Selle Italia
DNF Borghesi Fabio Serramenti - Selle Italia
DNF Simon Edgardo Serramenti - Selle Italia

Information