Clasica a Alcobendas - 2007

GC Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Pérez Rodríguez Luis Andalucia - Cajasur 06:12:30
02 Moreno Daniel Relax - GAM + 13
03 Fernandez Alberto Saunier Duval - Prodir + 19
04 Plaza Rubén Caisse d'Epargne + 44
05 Gomez José Saunier Duval - Prodir + 44
06 Augustyn John-Lee Barloworld + 50
07 Petrov Danail Benfica + 56
08 Valverde Alejandro Caisse d'Epargne + 01:00
09 Gonzalo Ramirez Eduardo Agritubel + 01:22
10 Lobato Elvira Ruben Saunier Duval - Prodir + 01:24
11 Cheula Giampaolo Barloworld + 01:27
12 Serpa José Serramenti - Selle Italia + 01:32
13 Salmon Benoît Agritubel + 01:35
14 Herrero David Karpin-Galicia + 01:48
15 Muñoz David Fuerteventura - Canarias + 01:51
16 Pérez Francisco Caisse d'Epargne + 01:54
17 Cobo Juan José Saunier Duval - Prodir + 02:01
18 Lloret Manuel Fuerteventura - Canarias + 02:06
19 Pérez Moreno Rubén Euskaltel-Euskadi + 02:40
20 Vallejo Dominquez Angel Relax - GAM + 02:50
21 Hernández Jesús Relax - GAM + 03:15
22 Nozal Vega Isidro Karpin-Galicia + 03:32
23 Arreitunandia Pedro Barloworld + 03:42
24 Mejias Javier Saunier Duval - Prodir + 04:09
25 Costa Rui Benfica + 04:21
26 Zaballa Constantino Caisse d'Epargne + 04:31
27 Portal Nicolas Caisse d'Epargne + 04:48
28 Olmo Antonio Andalucia - Cajasur + 04:49
29 Martínez Francisco José Andalucia - Cajasur + 05:12
30 Rodriguez Segarra Rafael - + 05:21
31 Ferrio Luque Jorge Andalucia - Cajasur + 05:27
32 Leonet Iza Iker Fuerteventura - Canarias + 05:41
33 Perez Fernandez Jorge Relax - GAM + 05:41
34 Zumeta Etxabe Joseba Orbea - Laukiz F.T. + 05:48
35 Nieve Mikel - + 06:02
36 Martinez José Alberto Agritubel + 06:12
37 Salgueiro Enrique Karpin-Galicia + 06:54
38 Calvente Manuel Agritubel + 07:09
39 Bertolini Alessandro Serramenti - Selle Italia + 07:36
40 Intxausti Benat Grupo Nicolas Mateos + 07:59
41 Hruska Jan Relax - GAM + 08:05
42 Martin David Orbea - Laukiz F.T. + 08:08
43 Palomares Adrian Fuerteventura - Canarias + 08:18
44 Benitez Jose Alberto Saunier Duval - Prodir + 08:20
45 Diaz Armas Dailos Manuel Fuerteventura - Canarias + 08:28
46 Burgos Rojo Nacor Relax - GAM + 08:34
47 Ballester Martinez Vicente Fuerteventura - Canarias + 08:45
48 Durán Arkaitz Saunier Duval - Prodir + 09:55
49 Turrina Mattia Serramenti - Selle Italia + 10:03
50 Teruel Eloy Grupo Nicolas Mateos + 10:06
51 Hunter Robert Barloworld + 10:22
52 Goncalves Pedro Benfica + 10:31
53 Oroz Juan José Orbea - Laukiz F.T. + 10:54
54 Ochotorena Xabat Orbea - Laukiz F.T. + 10:57
55 Perry James Lewis Barloworld + 10:58
56 Cox Ryan Barloworld + 11:23
57 García José Vicente Caisse d'Epargne + 11:29
58 Trentin Guido Saunier Duval - Prodir + 11:30
59 Bru Jon Euskaltel-Euskadi + 11:35
60 Cárdenas Félix Barloworld + 11:59
61 Serrano Fernandez Rafael Saunier Duval - Prodir + 12:38
62 Aperribay Aranda Lander Euskaltel-Euskadi + 12:48
63 Escobar Roure Sergio Grupo Nicolas Mateos + 12:49
64 Dueñas Moisés Agritubel + 12:52
65 Murgoitio Rekalde Egoitz Grupo Nicolas Mateos + 13:07
66 Lara Francisco José Andalucia - Cajasur + 14:33
67 Martinez Serafín Karpin-Galicia + 14:53
68 Garcia de Mateos Raul Relax - GAM + 15:42
69 Garcia-Casarrubios Oscar Relax - GAM + 16:09
70 De Pedro Garcia Pablo Grupo Nicolas Mateos + 16:30
71 Uribarri Unai Euskaltel-Euskadi + 16:34
72 Castanheira Bruno Miguel Benfica + 16:41
73 Miranda Hélder Benfica + 16:43
74 Rabuñal Gonzalo Karpin-Galicia + 17:03
75 Degasperi Ivan Serramenti - Selle Italia + 20:14
76 Vorganov Eduard Karpin-Galicia + 20:17
77 Gonzalez Santos Karpin-Galicia + 21:53
78 Ballesta Jose Manuel - + 22:08
79 Piedra Antonio Fuerteventura - Canarias + 22:20
80 Martinez Hernandez Ruben - + 22:29
81 Olmo Juan Andalucia - Cajasur + 22:43
82 Agirre Asegniloaza Josu Orbea - Laukiz F.T. + 22:56
83 Ruiz Sanchez Jose Andalucia - Cajasur + 23:02
84 Plouhinec Samuel Agritubel + 23:06
85 Ortega Gascon Joaquin Fuerteventura - Canarias + 23:13
86 Aramendia Vicuna Iker - + 23:15
87 Duenas Hector - + 23:22
88 Rienda Juan Carlos - + 26:31
DNF Mercado Juan Miguel Agritubel
DNF Sinner Benoit Agritubel
DNF Rosendo Prado Jesus Andalucia - Cajasur
DNF Sabido Hugo Barloworld
DNF Benitez Javier Benfica
DNF Ortega Orts Didac Benfica
DNF Portal Sebastian Caisse d'Epargne
DNF Aranaga Akzune Andoni Euskaltel-Euskadi
DNF Iriondo Uranga Iban Euskaltel-Euskadi
DNF Lafuente Andoni Euskaltel-Euskadi
DNF Mayoz Iban Euskaltel-Euskadi
DNF Etxarri Javier Grupo Nicolas Mateos
DNF Milan Diego Grupo Nicolas Mateos
DNF Peiro Marqueno Vicente Grupo Nicolas Mateos
DNF Abal Diego David Karpin-Galicia
DNF Barrientos Fernandez Roberto Orbea - Laukiz F.T.
DNF Romero Etxebarria Igor Orbea - Laukiz F.T.
DNF Villegas Trapaga Aaron Orbea - Laukiz F.T.
DNF Borghesi Fabio Serramenti - Selle Italia
DNF Loddo Alberto Serramenti - Selle Italia
DNF Simon Edgardo Serramenti - Selle Italia

Information