GP Anicolor

Amateur, 3rd stage, 16th June 2024, Portugal

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Fernandez Ramon Padrones Cortizo 03:55:12
02 Eulalio Afonso ABTF Betão - Feirense + 00
03 Martingil Cesar Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 10
04 Martin Muñoz Jose Maria CCL Matdiver + 10
05 Rey Martin Padrones Cortizo + 10
06 Gomes Luís Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 10
07 Grigorev Aleksandr Efapel Cycling + 10
08 Campos Francisco AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 10
09 Pinheiro Ivo ABTF Betão - Feirense + 10
10 Fonte Cesar Radio Popular - Paredes - Boavista + 10
11 Viegas Daniel Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 10
12 Simao Ruben AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 10
13 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 10
14 Guerreiro Francisco Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 10
15 Rota Rus Raul Radio Popular - Paredes - Boavista + 10
16 Johansen Julius Sabgal - Anicolor Cycling Team + 10
17 André Andrey Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 10
18 Nych Artem Sabgal - Anicolor Cycling Team + 10
19 Moreira Mauricio Sabgal - Anicolor Cycling Team + 10
20 Montez Alexandre Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 10
21 Valls Alemany Miquel CCL Matdiver + 10
22 Silva Joaquim Efapel Cycling + 10
23 Reis Rafael Sabgal - Anicolor Cycling Team + 10
24 Antunes Tiago Efapel Cycling + 10
25 Gonçalves Diogo ABTF Betão - Feirense + 10
26 Del Pino Jesus Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 10
27 Nunes Hugo Radio Popular - Paredes - Boavista + 03:06
28 Morais Francisco Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 03:19
29 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 03:19
30 Leaça Gonçalo Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 03:19
31 Dias Daniel Radio Popular - Paredes - Boavista + 03:19
32 Crause Pedri Brocar-Ale + 03:19
33 Oyarzun Carlos Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 03:55
34 Mena Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 04:08
35 Bregnhøj Mathias Sabgal - Anicolor Cycling Team + 05:54
36 Bicho Jose AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 10:19
37 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 10:19
38 Gonzalez Segurado Jorge Padrones Cortizo + 10:19
39 Caixas Rodrigo Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 10:19
40 Pereira Diogo Porminho Team U23 + 12:00
41 Oliveira Goncalo Maia / Earth Consulters + 13:14
42 Matias João Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 13:14
43 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 13:37
44 Taboada Andres Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 13:37
45 Cardenas Juan David Portos Windmob + 13:37
46 Oliveira João Nuno Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 13:37
47 Saleiro Sergio Obidos Cycling Team + 13:37
48 Chacon Franklin CCL Matdiver + 13:37
49 Garcia Sergio Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 13:37
50 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 13:37
51 Goncalves Gaspar Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 13:40
52 Ferreira Antonio Efapel Cycling + 20:22
53 Pinto Pedro Efapel Cycling + 20:22
54 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team + 24:01
55 Bloch Brayden Brocar-Ale + 29:33
56 Macedo João Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 29:33
57 Feliz Miguel Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 29:33
58 Rondon Edwar Portos Windmob + 29:33
59 Amaral Goncalo Technosylva Maglia Bembibre + 29:33
60 Mesquita Guilherme Maia / Earth Consulters + 29:33
61 Martins João Maia / Earth Consulters + 29:33
62 Silva Pedro ABTF Betão - Feirense + 31:14
63 Costa Fabio ABTF Betão - Feirense + 31:14
64 Pereira Francisco ABTF Betão - Feirense + 31:14
65 Carvalho André Sabgal - Anicolor Cycling Team + 31:14
66 Pou Algaba Joan Antoni Illes Balears-Arabay Team + 32:57
67 Mesa Santiago Efapel Cycling + 32:57
68 Ugarte Daniel Illes Balears-Arabay Team + 32:57
69 Crispim Pedro Porminho Team U23 + 32:57
70 Rodrigues André Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 32:57
71 Camanho Costa Gustavo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 32:57
72 Andrade Pedro ABTF Betão - Feirense + 32:57
73 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 32:57
74 Echavarria Bustamante Alonso CCL Matdiver + 32:57
75 Cordeiro Francisco CCL Matdiver + 32:57
76 Chingui Euclides AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 32:57
77 Sousa Jose Sabgal - Anicolor Cycling Team + 32:57
78 Campos Noah Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 32:57
79 Nunes Tiago Radio Popular - Paredes - Boavista + 32:57
80 Boto Henrique Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 39:10
81 Tomásio João Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 40:59
82 Barbio Antonio Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 40:59
83 Mixão Duarte Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 43:08
84 Iban Baker Luis Illes Balears-Arabay Team + 43:08
85 Teixeira Jose Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 45:07
86 Lopes Bruno Porminho Team U23 + 45:07
87 Silva Gustavo Maia / Earth Consulters + 45:07
DNF Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre
DNF Fernandes Venceslau AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense
DNF Gutiérrez Carlos Padrones Cortizo
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Morales Christopher Technosylva Maglia Bembibre
DNF Contte Tomas Aviludo - Louletano - Loulé Concelho
DNF Cardenas Juan Pablo Portos Windmob
DNF Camara Murcia Pedro Brocar-Ale
DNF Mujika Mikel Obidos Cycling Team
DNF Silva Rui Porminho Team U23
DNF Pinto Pedro Efapel Cycling
DNF Pinto Diogo Obidos Cycling Team
DNF Peralta Gonçalo Maia / Earth Consulters
DNF Legua Alvaro Illes Balears-Arabay Team
DNF Munoz Jaume Illes Balears-Arabay Team
DNF Vie François Credibom - LA Alumínios - Marcos Car
DNF Gabriel Marcelo Gi Group Holding - Simoldes - UDO
DNF Cardoso Roberto Porminho Team U23
DNF Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre
Pos Rider Team Time
01 - Johansen Julius Sabgal - Anicolor Cycling Team 08:51:11
02 - Moreira Mauricio Sabgal - Anicolor Cycling Team + 00
03 - Reis Rafael Sabgal - Anicolor Cycling Team + 03
04 - Antunes Tiago Efapel Cycling + 29
05 - Nych Artem Sabgal - Anicolor Cycling Team + 37
06 - Grigorev Aleksandr Efapel Cycling + 38
07 2 Viegas Daniel Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 49
08 2 Silva Joaquim Efapel Cycling + 50
09 2 Pinheiro Ivo ABTF Betão - Feirense + 54
10 12 Eulalio Afonso ABTF Betão - Feirense + 01:08
11 7 Gomes Luís Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 01:11
12 12 Martingil Cesar Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 01:24
13 14 Rey Martin Padrones Cortizo + 01:31
14 14 Valls Alemany Miquel CCL Matdiver + 01:33
15 14 Gonçalves Diogo ABTF Betão - Feirense + 01:33
16 15 Rota Rus Raul Radio Popular - Paredes - Boavista + 01:44
17 15 Guerreiro Francisco Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 01:47
18 16 Montez Alexandre Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 01:48
19 26 Fernandez Ramon Padrones Cortizo + 02:01
20 21 André Andrey Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 02:05
21 21 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 02:05
22 21 Del Pino Jesus Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 02:07
23 21 Simao Ruben AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 02:09
24 22 Fonte Cesar Radio Popular - Paredes - Boavista + 02:12
25 23 Martin Muñoz Jose Maria CCL Matdiver + 02:22
26 30 Campos Francisco AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 02:39
27 1 Nunes Hugo Radio Popular - Paredes - Boavista + 04:21
28 9 Dias Daniel Radio Popular - Paredes - Boavista + 04:21
29 21 Oyarzun Carlos Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 04:32
30 6 Leaça Gonçalo Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 04:59
31 9 Morais Francisco Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 05:12
32 15 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 05:28
33 18 Crause Pedri Brocar-Ale + 05:40
34 23 Mena Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 06:39
35 14 Bregnhøj Mathias Sabgal - Anicolor Cycling Team + 06:59
36 19 Caixas Rodrigo Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 11:18
37 4 Gonzalez Segurado Jorge Padrones Cortizo + 11:57
38 - Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 12:09
39 22 Bicho Jose AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 13:12
40 28 Goncalves Gaspar Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 14:26
41 16 Matias João Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 14:28
42 26 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 14:35
43 13 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 15:03
44 9 Garcia Sergio Aviludo - Louletano - Loulé Concelho + 15:17
45 22 Oliveira Goncalo Maia / Earth Consulters + 16:31
46 17 Oliveira João Nuno Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 16:32
47 19 Saleiro Sergio Obidos Cycling Team + 16:54
48 21 Taboada Andres Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 17:26
49 24 Chacon Franklin CCL Matdiver + 18:35
50 27 Pinto Pedro Efapel Cycling + 21:31
51 9 Ferreira Antonio Efapel Cycling + 23:03
52 31 Pereira Diogo Porminho Team U23 + 25:13
53 1 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team + 26:29
54 33 Cardenas Juan David Portos Windmob + 27:36
55 6 Amaral Goncalo Technosylva Maglia Bembibre + 31:45
56 6 Mesquita Guilherme Maia / Earth Consulters + 31:47
57 43 Carvalho André Sabgal - Anicolor Cycling Team + 32:07
58 38 Costa Fabio ABTF Betão - Feirense + 32:18
59 6 Rondon Edwar Portos Windmob + 32:45
60 8 Bloch Brayden Brocar-Ale + 33:05
61 54 Sousa Jose Sabgal - Anicolor Cycling Team + 33:27
62 9 Silva Pedro ABTF Betão - Feirense + 33:42
63 50 Campos Noah Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 33:47
64 8 Macedo João Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 34:15
65 26 Mesa Santiago Efapel Cycling + 34:49
66 14 Chingui Euclides AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 35:20
67 9 Nunes Tiago Radio Popular - Paredes - Boavista + 35:29
68 4 Pou Algaba Joan Antoni Illes Balears-Arabay Team + 35:54
69 1 Echavarria Bustamante Alonso CCL Matdiver + 37:17
70 6 Camanho Costa Gustavo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 41:41
71 14 Martins João Maia / Earth Consulters + 43:11
72 7 Pereira Francisco ABTF Betão - Feirense + 43:19
73 7 Crispim Pedro Porminho Team U23 + 45:31
74 8 Rodrigues André Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 46:08
75 1 Barbio Antonio Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 46:41
76 10 Cordeiro Francisco CCL Matdiver + 46:50
77 16 Feliz Miguel Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 47:20
78 3 Mixão Duarte Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 51:37
79 23 Ugarte Daniel Illes Balears-Arabay Team + 51:55
80 25 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 52:03
81 25 Andrade Pedro ABTF Betão - Feirense + 52:04
82 6 Boto Henrique Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 53:09
83 1 Tomásio João Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 54:33
84 7 Lopes Bruno Porminho Team U23 + 59:17
85 16 Iban Baker Luis Illes Balears-Arabay Team + 01:01:43
86 11 Teixeira Jose Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 01:03:25
87 16 Silva Gustavo Maia / Earth Consulters + 01:04:08
Pos Rider Team Time
01 Rey Martin Padrones Cortizo 08:52:42
02 Montez Alexandre Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 17
03 André Andrey Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 34
04 Crause Pedri Brocar-Ale + 04:09
05 Mena Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 05:08
06 Bicho Jose AP Hotels & Resorts - Tavira - SC Farense + 11:41
07 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 13:04
08 Oliveira João Nuno Credibom - LA Alumínios - Marcos Car + 15:01
09 Saleiro Sergio Obidos Cycling Team + 15:23
10 Taboada Andres Tavfer - Ovos Matinados - Mortágua + 15:55
11 Pinto Pedro Efapel Cycling + 20:00
12 Pereira Diogo Porminho Team U23 + 23:42
13 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team + 24:58
14 Cardenas Juan David Portos Windmob + 26:05
15 Amaral Goncalo Technosylva Maglia Bembibre + 30:14
16 Mesquita Guilherme Maia / Earth Consulters + 30:16
17 Rondon Edwar Portos Windmob + 31:14
18 Bloch Brayden Brocar-Ale + 31:34
19 Campos Noah Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 32:16
20 Nunes Tiago Radio Popular - Paredes - Boavista + 33:58
21 Pou Algaba Joan Antoni Illes Balears-Arabay Team + 34:23
22 Camanho Costa Gustavo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 40:10
23 Martins João Maia / Earth Consulters + 41:40
24 Crispim Pedro Porminho Team U23 + 44:00
25 Cordeiro Francisco CCL Matdiver + 45:19
26 Feliz Miguel Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 45:49
27 Mixão Duarte Gi Group Holding - Simoldes - UDO + 50:06
28 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 50:32
29 Tomásio João Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 53:02
30 Lopes Bruno Porminho Team U23 + 57:46
31 Iban Baker Luis Illes Balears-Arabay Team + 01:00:12
32 Teixeira Jose Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 01:01:54
33 Silva Gustavo Maia / Earth Consulters + 01:02:37

Information