GP Mortágua - Pedro Silva - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados 03:45:30
02 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 52
03 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:24
04 Carvalho Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:24
05 Miller Barry Almodovar-Delta Cafes + 01:33
06 Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor + 03:37
07 Silva Afonso Kelly-Simoldes-UDO + 03:37
08 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 04:41
09 Gonçalves Bernardo XSpeed United Continental + 04:57
10 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 05:12
11 Matias Joao Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 05:22
12 Medeiros João L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:25
13 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:35
14 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 06:34
15 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 06:35
16 Bustamante Adrián Kelly-Simoldes-UDO + 11:20
17 Andrade Pedro Efapel Cycling + 11:20
18 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 11:20
19 Martinez Garcia Victor Drone Hopper-Gsport + 11:20
20 Campos Francisco Efapel Cycling + 11:20
21 Oliveira Fabio ABTF Betão-FEIRENSE + 11:20
22 Rodrigues Rui Emanuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 11:20
23 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 11:20
24 Gutierrez Sanchez Carlos Aluminios Cortizo + 11:23
25 Silva Rafael Efapel Cycling + 11:26
26 Carvalho Miguel ABTF Betão-FEIRENSE + 11:30
27 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 11:34
OOT Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE
OOT Lobo da Costa Marcos ACDC Trofa
OOT Marques Marco ACDC Trofa
OOT Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes
OOT Calderon Sebastian Aluminios Cortizo
OOT Jimenez Retana John Aluminios Cortizo
OOT Rojas Valdez Santiago Carlos Aluminios Cortizo
OOT Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
OOT Granero Mario Drone Hopper-Gsport
OOT Cordeiro Marques Damien Fortunna-Maia
OOT Crispim Pedro Fortunna-Maia
OOT Martins Gonçalo Fortunna-Maia
OOT Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob
OOT Silva Diogo JV Perfis Windmob
OOT Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO
OOT Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO
OOT Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
OOT Bugarin Ledo Aitor Lasal Cocinas-Louriña
OOT Silva Rui Porminho Team U23
OOT Cunha Antonio Santa Maria da Feira
DNF Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE
DNF Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE
DNF Leme Pedro ACDC Trofa
DNF Moreira Alexandre ACDC Trofa
DNF Quadri Renan ACDC Trofa
DNF Saleiro Diogo ACDC Trofa
DNF Saleiro Sergio ACDC Trofa
DNF Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Clemente Tiago Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Antorena Nicolas Gabriel Almodovar-Delta Cafes
DNF Cruz André Almodovar-Delta Cafes
DNF Dias Miguel Almodovar-Delta Cafes
DNF Santos Andre Almodovar-Delta Cafes
DNF Errazquin Inaki Aluminios Cortizo
DNF Martinez Huerta Jorge Aluminios Cortizo
DNF Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Evangelista Andre Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport
DNF Gomez Josue Drone Hopper-Gsport
DNF Torrella Teruel Alvaro Drone Hopper-Gsport
DNF Benta João Efapel Cycling
DNF Fernandes Fabio Efapel Cycling
DNF Goncalves Gaspar Efapel Cycling
DNF Silva Joaquim Efapel Cycling
DNF Costa Diogo Fortunna-Maia
DNF Rana Fuentes Ivan Fortunna-Maia
DNF Eulalio Afonso Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF Silva Pedro Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF Jooste Jacobus JV Perfis Windmob
DNF Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob
DNF Silva Mickael JV Perfis Windmob
DNF Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO
DNF Petiz Carlos Kelly-Simoldes-UDO
DNF Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
DNF Montez Alexandre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
DNF Teixeira Sandro L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
DNF Dias Fernandez Ivan Lasal Cocinas-Louriña
DNF Lopes Fernando Lasal Cocinas-Louriña
DNF Marques Miguel Lasal Cocinas-Louriña
DNF Rodriguez Llorca Javier Lasal Cocinas-Louriña
DNF Villarino Sanchez Mario Lasal Cocinas-Louriña
DNF Dias Jose Porminho Team U23
DNF Pinto Diogo Porminho Team U23
DNF Rocha Joao Porminho Team U23
DNF Silva Henrique Porminho Team U23
DNF Brendler Blasco Alejandro Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Genner Charlie Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Resende Fabio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Salmon Octavio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Tanfield Toby Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Valente Leandro Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Camanho Costa Gustavo Santa Maria da Feira
DNF De Almeida Thiago Santa Maria da Feira
DNF Pires Samuel Santa Maria da Feira
DNF Rodrigues André Santa Maria da Feira
DNF Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira
DNF Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados
DNF Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados

Information