Tr. S. Vendemiano (U23) - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior 30 04:22:23
2 Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD 25 + 07
3 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 20 + 07
4 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic 15 + 22
5 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan 10 + 24
6 Foldager Anders Biesse-Carrera 5 + 24
7 Meris Sergio Team Colpack Ballan 3 + 24
8 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè 1 + 24
9 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia 1 + 24
10 Baroni Alessandro Team Colpack Ballan 1 + 24
11 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 24
12 De Carlo Giovanni Carnovali-Rime + 24
13 Del Toro Isaac A.R. Monex Pro Cycling Team + 24
14 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 24
15 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 24
16 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 24
17 Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD + 24
18 Guasco Mattia Team Qhubeka + 24
19 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 24
20 Guerra Andrea Zalf Euromobil Désirée Fior + 24
21 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 + 24
22 Nessler Martin G.C.Sissio Team + 24
23 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna Cycling Team + 24
24 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 24
25 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 24
26 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 24
27 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 24
28 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 24
29 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 24
30 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 24
31 Granados Sergio Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 24
32 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 01:05
33 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 01:20
34 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 01:20
35 Tarolla Matteo S.C.Valle Seriana-Cene + 01:20
36 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 01:20
37 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 01:30
38 Roda Lorenzo Biesse-Carrera + 01:56
DNS Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè
DNS Ghirardi Lorenzo G.C.Sissio Team
DNS Comin Maicol So.L.Me - Olmo
DNS Parisini Nicolo Team Qhubeka
DNS Houillier Louis U.C.Monaco
DNS Solonnikov Bohdan Ukraine U23
DNF Arreola Diego A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Escarcega Luis Fernando A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Garcia Carlos Alfonso A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Ruvalcaba Reyes David A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Ceroli Umberto Aran Cucine Vejus
DNF Di Nella Giannicola Aran Cucine Vejus
DNF Laloni Matteo Aran Cucine Vejus
DNF Nobetti Alessandro Aran Cucine Vejus
DNF Palumbo Riccardo Aran Cucine Vejus
DNF Garofoli Gianmarco Astana Qazaqstan Development Team
DNF Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team
DNF Sanchez Pablo Astana Qazaqstan Development Team
DNF Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team
DNF Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè
DNF Bonelli Alessio Biesse-Carrera
DNF Svrcek Martin Biesse-Carrera
DNF Bagatin Christian Carnovali-Rime
DNF Motti Alessandro Carnovali-Rime
DNF Raimondi Alex Carnovali-Rime
DNF Tovazzi Elia Carnovali-Rime
DNF Ramírez Johan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Rico Cristian Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Vargas Brayan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD
DNF Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia
DNF Lovison Jacopo Cycling Team Valcavasia
DNF Presti Andreas Cycling Team Valcavasia
DNF Simeoni Stefano Cycling Team Valcavasia
DNF Spada Antonio Cycling Team Valcavasia
DNF Pellegrini Lorenzo D'Amico UM Tools
DNF Roberti Luca D'Amico UM Tools
DNF Roganti Simone D'Amico UM Tools
DNF Sbabo Nathan D'Amico UM Tools
DNF Dominguez David EOLO-KOMETA U23
DNF Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23
DNF Bortolotto Davide G.C.Sissio Team
DNF Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team
DNF Lucca Simone G.C.Sissio Team
DNF Arzilli Gabriele G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Butteroni Gregorio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Giordani Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Tedeschi Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Barriviera Diego Gaiaplast Bibanese
DNF Bonanni Christian Gaiaplast Bibanese
DNF Cao Mario Gaiaplast Bibanese
DNF Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese
DNF Polese Ivano Gaiaplast Bibanese
DNF Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Shchypak Oleksandr Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF D'Aiuto Filippo General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF De Angeli Marco In Emilia Romagna Cycling Team
DNF Masoni Stefano In Emilia Romagna Cycling Team
DNF Pinardi Davide In Emilia Romagna Cycling Team
DNF Riva Paolo In Emilia Romagna Cycling Team
DNF Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic
DNF Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic
DNF Macek Matic Ljubljana Gusto Santic
DNF Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic
DNF Bergagna Tommaso Pedale Scaligero
DNF Casasola Thomas Pedale Scaligero
DNF Gazzola Giovanni Pedale Scaligero
DNF Marin Matteo Pedale Scaligero
DNF Mattaloni Alex Pedale Scaligero
DNF Falconi Matteo S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Gervasoni Federico S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Rabba Andrea S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Vedovello Luca S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Canale Marco Pasquale So.L.Me - Olmo
DNF Lava Matteo So.L.Me - Olmo
DNF Tolomio Nicolo So.L.Me - Olmo
DNF Gomez Nicolas Team Colpack Ballan
DNF Umbri Gidas Team Colpack Ballan
DNF Barnett Ben Team Novo Nordisk Development
DNF Ceurens Robbe Team Novo Nordisk Development
DNF Colladon Jacopo Team Novo Nordisk Development
DNF Evans Louis Team Novo Nordisk Development
DNF Godts Kobe Team Novo Nordisk Development
DNF Bonaldo Kevin Team Qhubeka
DNF Menegotto Jacopo Team Qhubeka
DNF Stedman Travis Team Qhubeka
DNF Griesser Lukas Tirol KTM Cycling Team
DNF Hörandtner Moritz Tirol KTM Cycling Team
DNF Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team
DNF Chemelli Eric Trentino CT U-23
DNF Coser Davide Trentino CT U-23
DNF Cristoforetti Stefano Trentino CT U-23
DNF De Totto Andrea Trentino CT U-23
DNF Ress Yuri Trentino CT U-23
DNF Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Furlan Francesco U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Grendene Marco U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Belohvosciks Kristians U.C.Monaco
DNF Bilyi Maksym U.C.Monaco
DNF Tessiore Tommaso U.C.Monaco
DNF Vainio Veeti U.C.Monaco
DNF Malinnikov Maksym Ukraine U23
DNF Rudyi Dmytro Ukraine U23
DNF Susol Oles Ukraine U23
DNF Yudenko Volodyimer Ukraine U23
DNF Botta Matteo V.C.Mendrisio
DNF D'Amore Domenico V.C.Mendrisio
DNF Imboden Simon V.C.Mendrisio
DNF Saligari Giacomo V.C.Mendrisio
DNF Vanoni Filippo V.C.Mendrisio
DNF Aliano Pietro Velo Racing Palazzago
DNF Buonauro Michele Velo Racing Palazzago
DNF D'Aniello Immanuel Velo Racing Palazzago
DNF Manenti Marco Velo Racing Palazzago
DNF Sekkak Imad Velo Racing Palazzago
DNF Berzi Andrea Viris Vigevano
DNF Caranza Alessandro Viris Vigevano
DNF Galimberti Lorenzo Viris Vigevano
DNF Rubino Samuele Viris Vigevano
DNF Cattelan Davide Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Baker Joe Zappi Racing Team
DNF Ball Alexander Zappi Racing Team
DNF Candy Nicholas Zappi Racing Team
DNF Granger Ben Zappi Racing Team
DNF Kingston Matthew Zappi Racing Team

Information