Tr. S. Vendemiano (U23) - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Lapeira Paul AG2R Citroën U23 Team 30 04:09:20
2 Menegotto Jacopo General Store-F.Ili Curia-Essegibi 25 + 00
3 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan 20 + 00
4 Benedetti Gabriele Zalf Euromobil Désirée Fior 15 + 00
5 Hocevar Kristijan Slovenia 10 + 00
6 Maire Adrien A.V.C. Aix-en-Provence 5 + 00
7 Retailleau Valentin AG2R Citroën U23 Team 3 + 20
8 Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior 1 + 20
9 Tolio Alex Zalf Euromobil Désirée Fior 1 + 20
10 Baudin Alex AG2R Citroën U23 Team 1 + 20
11 Agostini Nicholas General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 20
12 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD + 20
13 Ayuso Juan Team Colpack Ballan + 20
14 Boucek Jakub Israel Cycling Academy + 20
15 Syritsa Gleb Russia + 02:09
16 Smirnov Ivan Russia + 02:09
17 Hoeks Daan Amsterdam Racing Academy + 02:09
18 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 02:09
19 El Gouzi Omar Iseo - Rime - Carnovali + 02:09
20 Gonov Lev Russia + 02:09
21 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 02:09
22 Paladin Luca Gallina-Ekotek-Colosio + 02:09
23 Watson Sam Great Britain + 02:09
24 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 02:09
25 Plamondon Robin Israel Cycling Academy + 02:09
26 Keup Pierre-Pascal Team Lotto - Kern Haus + 02:09
27 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 02:09
28 Tarlton Alexander Team Lotto - Kern Haus + 02:09
29 Cemazar Nik Slovenia + 02:09
30 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 02:09
31 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 02:09
32 Vinokourov Nicolas U.C.Monaco + 02:09
33 Bagatin Christian Iseo - Rime - Carnovali + 02:09
34 Van Gestel Luuk Amsterdam Racing Academy + 02:09
35 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 02:09
36 Habets Jordan Amsterdam Racing Academy + 02:09
37 Parisini Nicolo Beltrami TSA Tre Colli + 02:09
38 Delcros Clément A.V.C. Aix-en-Provence + 02:09
39 Gaffuri Mattia V.C.Mendrisio + 02:09
40 Jarc Aljaz Slovenia + 02:09
41 Colnar Aljaz Slovenia + 02:09
42 Zecchin Michael Work Service-Marchiol-Dynatek + 02:09
43 Mehagnoul Marc U.C.Monaco + 02:09
44 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 02:09
45 Carpene Samuele General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 02:09
46 Quartucci Lorenzo Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:09
47 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 02:09
48 Gazzoli Michele Team Colpack Ballan + 02:09
49 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 02:09
50 Konijn Alexander A.V.C. Aix-en-Provence + 02:09
51 Hollyman Mason Israel Cycling Academy + 02:09
52 Berasi Michele Iseo - Rime - Carnovali + 02:09
53 Pesenti Thomas Beltrami TSA Tre Colli + 02:09
54 Juel Skivild Robin Uno-X DARE Development Team + 02:09
55 Baroni Alessandro Gallina-Ekotek-Colosio + 02:09
56 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 02:09
57 Heiduk Kim Team Lotto - Kern Haus + 02:09
DNS Bilyi Maksym D'Amico UM Tools
DNS Nastasi Daniel D'Amico UM Tools
DNS Pavan Marco D'Amico UM Tools
DNS Peric Vojislav D'Amico UM Tools
DNS Motta Alessandro Gallina-Ekotek-Colosio
DNS Marchuk Dzianis Minsk CC U23
DNF Arroyo Miguel A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Cadena Edgar A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Mier y Teran Carlos A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Valles Jorge A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Zavala Leonardo A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Roger Gabriel A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team
DNF Trastour Loris AG2R Citroën U23 Team
DNF Loman Mathijs Amsterdam Racing Academy
DNF Spenkelink Ian Amsterdam Racing Academy
DNF Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy
DNF De Pretto Davide Beltrami TSA Tre Colli
DNF Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli
DNF Grendene Marco Beltrami TSA Tre Colli
DNF Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli
DNF De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD
DNF Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD
DNF Nessler Martin Cycling Team Friuli ASD
DNF Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD
DNF Ceron Martin Gaiaplast Bibanese
DNF Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese
DNF Migotto Alessandro Gaiaplast Bibanese
DNF Polese Ivano Gaiaplast Bibanese
DNF Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese
DNF Arioli Federico Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Mignolli Gianluca General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Pozza Ettore General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Visintainer Lorenzo General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Donaldson Robert Great Britain
DNF George Alfie Great Britain
DNF Nilsson-Julien Oscar Great Britain
DNF Rushby Max Great Britain
DNF Stockwell Oliver Great Britain
DNF D'Amato Andrea Iseo - Rime - Carnovali
DNF Epis Giosue Iseo - Rime - Carnovali
DNF Masotto Leandro Iseo - Rime - Carnovali
DNF Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy
DNF Lahav Omer Israel Cycling Academy
DNF Barnhill Zac Ljubljana Gusto Santic
DNF Jurisevic Carlo Ljubljana Gusto Santic
DNF Grinkevich Mark Minsk CC U23
DNF Harbach Artsiom Minsk CC U23
DNF Kudravets Artsiom Minsk CC U23
DNF Cordioli Gianluca Northwave - Siatec-Olmo
DNF Portigliatti Fabio Northwave - Siatec-Olmo
DNF Saccon Mattia Northwave - Siatec-Olmo
DNF Trevisol Marco Northwave - Siatec-Olmo
DNF Vettorel Marco Northwave - Siatec-Olmo
DNF Bersenev Nikita Russia
DNF Mukhomediarov Dimitri Russia
DNF Omrzel Aljaz Slovenia
DNF Ziherl Luka Slovenia
DNF Meris Sergio Team Colpack Ballan
DNF Persico Davide Team Colpack Ballan
DNF Umbri Gidas Team Colpack Ballan
DNF Betzinger Klaus Team Lotto - Kern Haus
DNF Czasa Moritz Team Lotto - Kern Haus
DNF Guasco Mattia Team Qhubeka
DNF Mulubrhan Henok Team Qhubeka
DNF Buschek Paul Tirol KTM Cycling Team
DNF Gamper Florian Tirol KTM Cycling Team
DNF Kierner Florian Tirol KTM Cycling Team
DNF Kovar Stefan Tirol KTM Cycling Team
DNF Lührs Leslie Tirol KTM Cycling Team
DNF Colnaghi Luca U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Furlan Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Dias Daniel U.C.Monaco
DNF Karl Adam Kristof U.C.Monaco
DNF Sanchez Pablo U.C.Monaco
DNF Albrecht Jasper Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Gamper Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Lube Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Roth Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Aasheim Ludvig Fischer Uno-X DARE Development Team
DNF Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team
DNF Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team
DNF Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team
DNF Fumagalli Federico V.C.Mendrisio
DNF Hellemose Asbjørn V.C.Mendrisio
DNF Hochstrasser Loris V.C.Mendrisio
DNF Knudsen Oliver V.C.Mendrisio
DNF Vergobbi Francesco V.C.Mendrisio
DNF Chzhan Igor Vino - Astana Motors
DNF Khatpin Nurzhan Vino - Astana Motors
DNF Marukhin Daniil Vino - Astana Motors
DNF Nurlykhassym Nurbergen Vino - Astana Motors
DNF Pronskiy Daniil Vino - Astana Motors
DNF Shtein Iogan Vino - Astana Motors
DNF Bortoluzzi Giovanni Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Dignani Filippo Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Mentil Patrick Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Pase Christian Danilo Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Masotto Giulio Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Moro Manlio Zalf Euromobil Désirée Fior

Information