Tr. S. Vendemiano (U23) - 2018

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Alberto Dainese Zalf Euromobil Désirée Fior 4:01:2330
02 Francesco Romano Team Colpack + 0025
03 Francesco Di Felice Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0020
04 Robert Stannard Mitchelton - BikeExchange + 0015
05 Mattia Bevilacqua Petroli Firenze-Hopplá + 0010
06 Samuele Battistella Zalf Euromobil Désirée Fior + 005
07 Mattia Bais Cycling Team Friuli + 003
08 Samuele Rivi Viris L&L-Sisal-Matchpoint + 001
09 Davide Bais Cycling Team Friuli + 001
10 Paul Double Zappi Racing Team + 001
11 Davide Baldaccini Team Colpack + 00
12 Daniel Smarzaro General Store Bottoli Zardini + 00
13 Tim James Zappi Racing Team + 00
14 Raul Colombo Biesse Carrera Gavardo + 00
15 Fabio Mazzucco Trevigiani - Phonix - Hemus + 00
16 Mattia Taborra General Store Bottoli Zardini + 00
17 Mario Gamper Austria + 00
18 Alexandr Kulikovskiy Gazprom-Rusvelo U23 + 00
19 Omar El Gouzi Viris L&L-Sisal-Matchpoint + 00
20 Alessandro Fedeli Trevigiani - Phonix - Hemus + 00
21 Sebastian Castano U.C.Monaco + 00
22 Jaka Primozic KK Kranj + 00
23 Filippo Bedeschi Work Service Videa Coppi Gazzera + 00
24 Samuel Jenner Mitchelton - BikeExchange + 00
25 Flavio Peli Delio Gallina Colosio Eurofeed + 00
26 Cristian Scaroni Petroli Firenze-Hopplá + 00
27 Cezary Grodzicki Team Palazzago + 00
28 Lorenzo Fortunato Petroli Firenze-Hopplá + 00
29 Nik Cemazar KK Kranj + 00
30 Matteo Donega Cycling Team Friuli + 00
31 Alessandro Covi Team Colpack + 00
32 Marcel Neuhauser Austria + 00
33 Giacomo Garavaglia Petroli Firenze-Hopplá + 00
34 Emanuele Barison Work Service Videa Coppi Gazzera + 00
35 Fred Wright Great Britain + 00
36 Marco Negrente Team Colpack + 00
37 Andrea Bagioli Team Colpack + 00
38 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
39 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 00
40 Aldo Caiati Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
41 Edoardo Francesco Faresin Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
42 Davide Casarotto General Store Bottoli Zardini + 00
43 Rasmus Iversen General Store Bottoli Zardini + 00
44 Davide Botta Team Colpack + 00
45 Marco Borgo General Store Bottoli Zardini + 00
46 Alessandro Monaco Petroli Firenze-Hopplá + 04
47 Robert Scott Great Britain + 1:14
48 Reece Wood Great Britain + 1:14
49 Jake Stewart Great Britain + 1:25
50 Vladislav Taranenko Gazprom-Rusvelo U23 + 3:04
51 Martin Lavric KK Kranj + 3:04
52 Gerd Fidler Austria + 3:04
53 Nicola Genuin Gaiaplast Bibanese + 3:04
54 Matteo Zandomeneghi Cyberteam ASD + 3:04
55 Michael Morandi V.C.Mendrisio-PL Valli + 3:04
56 Andrea Pietrobon Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:04
57 Andrea Cervellera Team Palazzago + 3:04
58 Andrea Colnaghi Team Palazzago + 3:04
59 Felix Ritzinger Austria + 3:04
60 Ben Gerrits U.C.Monaco + 3:04
61 Manuel Vecchiato Work Service Videa Coppi Gazzera + 3:04
62 Gabriele Gianelli Petroli Firenze-Hopplá + 3:04
63 Konstantin Nekrasov Gazprom-Rusvelo U23 + 3:04
64 Vladyslav Soltasiuk V.C.Cremonese-Guerciotti + 3:04
65 Calum Johnston Zappi Racing Team + 3:04
66 Massimo Orlandi Cycling Team Friuli + 3:04
DNS Michele Bassani Cycling Team Valcavasia
DNS Tommaso Bonaldo Cycling Team Valcavasia
DNS Elia Menegale Cycling Team Valcavasia
DNS Matteo Gino Pegoraro Cycling Team Valcavasia
DNS Filippo Stocco Cycling Team Valcavasia
DNF Tobias Bayer Austria
DNF Florian Gamper Austria
DNF Florian Kierner Austria
DNF Joe Nally Great Britain
DNF Nicolo Gozzi Biesse Carrera Gavardo
DNF Stefano Moro Biesse Carrera Gavardo
DNF Federico Orlandi Biesse Carrera Gavardo
DNF Michel Piccot Biesse Carrera Gavardo
DNF Stefano Taglietti Biesse Carrera Gavardo
DNF Gabriele Bussolaro Cyberteam ASD
DNF Stefano Cerisara Cyberteam ASD
DNF Mark O´Callaghan Cyberteam ASD
DNF Nicola Rizzo Cyberteam ASD
DNF Alberto Giuriato Cycling Team Friuli
DNF Nicola Venchiarutti Cycling Team Friuli
DNF Thomas Calzaferri Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Fabrizio Capodicasa Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Ahmed Galdoune Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Raffaele Radice Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Francesco Zandri Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Alessandro Araldi Fly Cycling Team
DNF Fabio Carrara Fly Cycling Team
DNF Nicola Mennuni Fly Cycling Team
DNF Antonio Polga Fly Cycling Team
DNF Davide Pozzi Fly Cycling Team
DNF Diego Sartorello Fly Cycling Team
DNF Andrea Calabrese Gaiaplast Bibanese
DNF Simone Casule Gaiaplast Bibanese
DNF Nicola Da Fies Gaiaplast Bibanese
DNF Antonio Ramiro Matos Soares Gaiaplast Bibanese
DNF Stanislav Konyaev Gazprom-Rusvelo U23
DNF Nikita Martynov Gazprom-Rusvelo U23
DNF Anton Popov Gazprom-Rusvelo U23
DNF Vladislav Stepanov Gazprom-Rusvelo U23
DNF Jakob Dorigoni General Store Bottoli Zardini
DNF Lorenzo Giopp General Store Bottoli Zardini
DNF Luka Cotar KK Kranj
DNF Luka Kavsek KK Kranj
DNF Filip Kvasina KK Kranj
DNF Luka Lakota KK Kranj
DNF Brayan Chaves Mitchelton - BikeExchange
DNF Callum Scotson Mitchelton - BikeExchange
DNF Harry Sweeny Mitchelton - BikeExchange
DNF Gabriele Baggio Northwave - Cofiloc
DNF Tommasso D'Eredita' Northwave - Cofiloc
DNF Enrico Franceschino Northwave - Cofiloc
DNF Simone Moro Northwave - Cofiloc
DNF Alex Pavan Northwave - Cofiloc
DNF Matteo Rosalen Northwave - Cofiloc
DNF Filippo Simeoni Northwave - Cofiloc
DNF Marco Landi Petroli Firenze-Hopplá
DNF Enrico Bergamin S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Luca Biffi S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Federico Boffelli S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Nicolas Demicheli S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Pietro Serra S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Filippo Rocchetti Team Colpack
DNF Franco Cianci Team Palazzago
DNF Filippo Conca Team Palazzago
DNF Gabriele Maria Denaro Team Palazzago
DNF Jacopo Pesenti Team Palazzago
DNF Floryan Arnoult Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Manuel Peñalver Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Adrian Vargas Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Daire Feeley U.C.Monaco
DNF Adam Kristof Karl U.C.Monaco
DNF Daniil Nikulin U.C.Monaco
DNF Juan Jose Pazos Fernandez U.C.Monaco
DNF Brandon Rivera U.C.Monaco
DNF Luca Cibrario V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Dario Gargantini V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Alessio Gasparini V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Sergei Rostovcev V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Filippo Sanvito V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Mattia Soprana V.C.Cremonese-Guerciotti
DNF Giacomo Conti V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Yuri Marsico V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Alessandro Piffaretti V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Stefano Sala V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Michael Belleri Viris L&L-Sisal-Matchpoint
DNF Daniele Donesana Viris L&L-Sisal-Matchpoint
DNF Davide Ferrari Viris L&L-Sisal-Matchpoint
DNF Sebastiano Mantovani Viris L&L-Sisal-Matchpoint
DNF Antonio Puppio Viris L&L-Sisal-Matchpoint
DNF Stefano Gandin Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Mattia Pellizzer Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Paolino Priconi Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Mattia Saccon Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Nicola Breda Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Charlie Beake Zappi Racing Team
DNF Jonathan Bridge Zappi Racing Team
DNF Ben Hardy Zappi Racing Team
DNF Kotaro Ono Zappi Racing Team
Information
Nation Italy
Date 22nd April
Distance 171.8 km
CAT 1.2U
Other
Embed Results