Tour de la Namur - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Aerts Thijs Baloise Trek Lions 03:20:36
02 Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team + 00
03 Hillen Michiel RB Zelfbouw UCT + 00
04 Pattyn Steven Acrog - Tormans + 00
05 Michels Jente Alpecin-Deceuninck DT + 00
06 van den Broek Frank Jegg-DJR Academy + 00
07 Willems Jago Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
08 Craps Lars Urbano-Vulsteke CT + 00
09 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 00
10 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 00
11 De Vet Sander Basso Team Flanders + 00
12 De Neve Tomas VDM-Trawobo Cycling Team + 00
13 Gelders Gil Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
14 Belmans Lennert Alpecin-Deceuninck DT + 00
15 Dhooge Thomas Van Eyck Sport-Josan-TLD + 00
16 Bero Sean Urbano-Vulsteke CT + 00
17 Janssens Pieter RB Zelfbouw UCT + 00
18 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke CT + 00
19 Van Der Eycken Brent VP Consulting-Prorace CT + 00
20 Mellaerts Robbe Young Cycling Talent D & D + 00
21 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 00
22 Huyghe Stan Stageco Cycling Team + 00
23 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 06
24 Ronhaar Pim Baloise Trek Lions + 08
25 Fernandez Clement E.C.Wallonie + 08
26 Geerinckx Wout Stageco Cycling Team + 08
27 Devalckeneer Sieben VP Consulting-Prorace CT + 08
28 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 08
29 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 08
30 Cloux Antoine Mini Discar Cycling Team + 14
31 Van Hout Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15
32 Wyseure Joran Alpecin-Deceuninck DT + 18
33 Marien Daan Baloise Trek Lions + 21
34 Geens Jonas Van Mossel Heist Cycling Team + 01:09
35 Vandebosch Toon Alpecin-Deceuninck DT + 01:13
36 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:18
37 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 01:29
38 van der Haar Lars Baloise Trek Lions + 02:12
39 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 02:23
40 Maas Marijn Jegg-DJR Academy + 02:23
41 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:23
42 Dricot Nicolas Ser'velo Team/Pesant + 02:23
43 Van Cauter Jarne Van Eyck Sport-Josan-TLD + 02:23
44 Diederich Tim Regional Ekipp Lëtzebuerg + 02:56
45 Nonneman Maxim VDM-Trawobo Cycling Team + 03:13
46 Claus Benoit Mysenlan-PXL Carpets + 03:13
47 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 03:13
48 Dhaenens Jitse Alfasun Alfacool Cycling Team + 03:13
49 Vandendriessche Jelte Alfasun Alfacool Cycling Team + 03:13
50 De Sutter Stijn Alfasun Alfacool Cycling Team + 03:13
51 De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy + 03:13
52 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 03:13
53 Stankovic Marko Asfra Racing Team + 03:13
54 Heremans Joppe VDM-Trawobo Cycling Team + 03:19
55 Paulus Aaron Young Cycling Talent D & D + 03:19
56 Thys Joren Basso Team Flanders + 03:19
57 Bresseleers Jonas Van Mossel Heist Cycling Team + 03:19
58 Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS + 03:19
59 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team + 03:19
60 Vermeer Tom Acrog - Tormans + 03:19
61 Eeckhout Arthur VDM-Trawobo Cycling Team + 03:19
62 Hendrikx Mees Alpecin-Deceuninck DT + 03:19
63 Courtois Arthur E.C.Wallonie + 03:19
64 Conter Ken Regional Ekipp Lëtzebuerg + 03:19
65 Van Wynsberghe Maxime Ser'velo Team/Pesant + 03:19
66 De Lie Axel Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:19
67 Matthews Robert E.C.Wallonie + 03:19
68 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 03:19
69 Desmarets Julien Stageco Cycling Team + 03:19
70 Wauters Ward Van Eyck Sport-Josan-TLD + 03:19
71 Buitendijk Ruben Jegg-DJR Academy + 03:19
72 Verstrynge Emiel Alpecin-Deceuninck DT + 03:19
73 Cornelis Jonas VP Consulting-Prorace CT + 03:19
74 Sinoy Fabio Van Eyck Sport-Josan-TLD + 03:19
75 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 03:19
76 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 03:19
77 Van Den Put Ronan Stageco Cycling Team + 03:19
78 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution-Soenens + 03:19
79 Vrachten Arne Acrog - Tormans + 03:19
80 Bogna Alex Alpecin-Deceuninck DT + 03:19
81 Hashikawa Jo EFC - L&R - AGS + 03:47
82 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:47
83 Mulder Sven Jegg-DJR Academy + 03:47
84 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 03:47
85 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 03:47
86 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke CT + 03:47
87 Siemons Stijn E.C.Wallonie + 03:47
88 Jacques Lucas Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:47
89 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:47
90 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 04:16
91 Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT + 04:18
92 Ledegen Dietmar Baloise Trek Lions + 04:21
93 De Ost Jarne Van Eyck Sport-Josan-TLD + 04:27
94 Celi Harm Jegg-DJR Academy + 09:32
95 Brits Noah Young Cycling Talent D & D + 09:32
96 Mertens Thijs Van Mossel Heist Cycling Team + 09:32
97 Bloemen Tristan Van Mossel Heist Cycling Team + 09:36
98 De Meuleneire Laurenz Asfra Racing Team + 09:38
99 Boelaert Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny + 09:38
100 Van De Velde Senne RB Zelfbouw UCT + 09:38
101 Karier Rik Regional Ekipp Lëtzebuerg + 09:38
102 Thill Tom Regional Ekipp Lëtzebuerg + 09:38
103 Offermans Michiel Stageco Cycling Team + 09:38
104 Dubois Foeke Asfra Racing Team + 09:38
105 Vernier Pierrick Brussels CT + 09:38
106 De Sutter Quinten Alfasun Alfacool Cycling Team + 09:38
107 Berghmans Sid Young Cycling Talent D & D + 09:38
108 Schmitz Jo Regional Ekipp Lëtzebuerg + 09:38
109 Surahy Augustin Ser'velo Team/Pesant + 09:38
110 Put Lars Stageco Cycling Team + 09:38
111 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team + 09:38
112 De Neve Joerik VDM-Trawobo Cycling Team + 09:38
113 Lemaire Grégoire Brussels CT + 09:38
114 Torfs Rik Young Cycling Talent D & D + 09:38
115 Rogier Stef RB Zelfbouw UCT + 09:38
116 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 09:38
117 Pauwels Tijl RB Zelfbouw UCT + 09:38
118 Cossement Victor Brussels CT + 09:38
119 Criel Gianni Alfasun Alfacool Cycling Team + 10:05
120 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 10:10
121 Fries Noah Regional Ekipp Lëtzebuerg + 10:13
122 Hendrickx Jens Acrog - Tormans + 10:15
123 Laurent Giovanni Urbano-Vulsteke CT + 10:16
124 Janse Stef Young Cycling Talent D & D + 10:21
125 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 10:30
126 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 10:42
127 De Pestel Thomas Mysenlan-PXL Carpets + 10:42
DNS Van Den Borre Dylan EFC - L&R - AGS
DNS Dejaegher Jasper Mini Discar Cycling Team
DNS De Clerck Seppe Basso Team Flanders
DNF Radoux Robin Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Brogniet Pierre Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT
DNF De Ville De Goyet Ivan Brussels CT
DNF Van Laer Jan Stageco Cycling Team
DNF Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team
DNF John Naveen Asfra Racing Team
DNF Polet Alexandre Ser'velo Team/Pesant

Information