Tour de la Namur - 2022

GC Points

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van den Broek Frank Jegg-DJR Academy 16:29:37
02 Gelders Gil Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03
03 Willems Jago Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 05
04 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 13
05 Devalckeneer Sieben VP Consulting-Prorace CT + 21
06 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 49
07 Aerts Thijs Baloise Trek Lions + 54
08 Craps Lars Urbano-Vulsteke CT + 55
09 Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team + 58
10 Pattyn Steven Acrog - Tormans + 58
11 Michels Jente Alpecin-Deceuninck DT + 01:00
12 Bero Sean Urbano-Vulsteke CT + 01:04
13 De Vet Sander Basso Team Flanders + 01:04
14 Janssens Pieter RB Zelfbouw UCT + 01:04
15 Dhooge Thomas Van Eyck Sport-Josan-TLD + 01:04
16 Mellaerts Robbe Young Cycling Talent D & D + 01:04
17 De Neve Tomas VDM-Trawobo Cycling Team + 01:04
18 Huyghe Stan Stageco Cycling Team + 01:04
19 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke CT + 01:04
20 Belmans Lennert Alpecin-Deceuninck DT + 01:04
21 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 01:04
22 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:12
23 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 01:12
24 Geerinckx Wout Stageco Cycling Team + 01:12
25 Ronhaar Pim Baloise Trek Lions + 01:15
26 Vandebosch Toon Alpecin-Deceuninck DT + 01:58
27 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 02:07
28 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:09
29 Geens Jonas Van Mossel Heist Cycling Team + 02:13
30 Van Hout Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:22
31 Van Der Eycken Brent VP Consulting-Prorace CT + 02:43
32 van der Haar Lars Baloise Trek Lions + 03:06
33 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 03:27
35 Fernandez Clement E.C.Wallonie + 03:49
36 Cloux Antoine Mini Discar Cycling Team + 03:58
37 Diederich Tim Regional Ekipp Lëtzebuerg + 04:00
38 Desmarets Julien Stageco Cycling Team + 04:14
39 Heremans Joppe VDM-Trawobo Cycling Team + 04:23
40 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke CT + 04:51
41 Claus Benoit Mysenlan-PXL Carpets + 05:20
42 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 05:26
43 Sinoy Fabio Van Eyck Sport-Josan-TLD + 05:26
44 Van Cauter Jarne Van Eyck Sport-Josan-TLD + 06:26
45 Siemons Stijn E.C.Wallonie + 06:30
46 Hendrikx Mees Alpecin-Deceuninck DT + 06:49
47 Verstrynge Emiel Alpecin-Deceuninck DT + 06:49
48 Conter Ken Regional Ekipp Lëtzebuerg + 07:16
49 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 07:22
50 Hillen Michiel RB Zelfbouw UCT + 07:22
51 Maas Marijn Jegg-DJR Academy + 07:46
52 Wyseure Joran Alpecin-Deceuninck DT + 07:56
53 Jacques Lucas Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 08:53
54 Bogna Alex Alpecin-Deceuninck DT + 09:14
55 Marien Daan Baloise Trek Lions + 10:18
56 Wauters Ward Van Eyck Sport-Josan-TLD + 10:57
57 Rogier Stef RB Zelfbouw UCT + 11:45
58 Put Lars Stageco Cycling Team + 11:45
59 Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS + 14:40
60 Nonneman Maxim VDM-Trawobo Cycling Team + 15:36
61 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 15:39
62 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 16:22
63 Torfs Rik Young Cycling Talent D & D + 16:24
64 Bresseleers Jonas Van Mossel Heist Cycling Team + 16:40
65 De Lie Axel Crabbe Toitures - CC Chevigny + 16:40
66 Cornelis Jonas VP Consulting-Prorace CT + 16:40
67 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 16:48
68 Stankovic Marko Asfra Racing Team + 17:03
69 Vandendriessche Jelte Alfasun Alfacool Cycling Team + 17:19
70 De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy + 17:35
71 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 18:00
72 Brits Noah Young Cycling Talent D & D + 18:24
73 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 19:04
74 Vrachten Arne Acrog - Tormans + 19:44
75 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 22:11
76 Dhaenens Jitse Alfasun Alfacool Cycling Team + 22:37
77 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 23:51
78 Van Wynsberghe Maxime Ser'velo Team/Pesant + 23:54
79 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 24:30
80 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 24:32
81 Hashikawa Jo EFC - L&R - AGS + 24:36
82 Courtois Arthur E.C.Wallonie + 24:47
83 Ledegen Dietmar Baloise Trek Lions + 24:49
84 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 27:12
85 De Pestel Thomas Mysenlan-PXL Carpets + 27:55
86 Bloemen Tristan Van Mossel Heist Cycling Team + 28:24
87 Pauwels Tijl RB Zelfbouw UCT + 28:33
88 Berghmans Sid Young Cycling Talent D & D + 29:01
89 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 29:12
90 De Sutter Stijn Alfasun Alfacool Cycling Team + 33:42
91 Janse Stef Young Cycling Talent D & D + 33:55
DNF Fries Noah Regional Ekipp Lëtzebuerg
DNF Karier Rik Regional Ekipp Lëtzebuerg
DNF Schmit Sven Regional Ekipp Lëtzebuerg
DNF Schmitz Jo Regional Ekipp Lëtzebuerg
DNF Thill Tom Regional Ekipp Lëtzebuerg
DNF Polet Alexandre Ser'velo Team/Pesant
DNF Pyck Gregory Ser'velo Team/Pesant
DNF Surahy Augustin Ser'velo Team/Pesant
DNF Van Wynsberghe Clement Ser'velo Team/Pesant
DNF Hendrickx Jens Acrog - Tormans
DNF Vermeer Tom Acrog - Tormans
DNF Vermeer Tom Acrog - Tormans
DNF Criel Gianni Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF De Sutter Quinten Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Stijleman Tom Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF De Meuleneire Laurenz Asfra Racing Team
DNF Dubois Foeke Asfra Racing Team
DNF John Naveen Asfra Racing Team
DNF Schotte Lauwrence Asfra Racing Team
DNF Van Compernolle Jason Asfra Racing Team
DNF Bekaert Yentl Baloise Trek Lions
DNF Huybs Ward Baloise Trek Lions
DNF De Clerck Seppe Basso Team Flanders
DNF Cossement Victor Brussels CT
DNF De Ville De Goyet Ivan Brussels CT
DNF Garcia Martinez Eduardo Brussels CT
DNF Houriez Basile Brussels CT
DNF Lemaire Grégoire Brussels CT
DNF Neirynck Stijn Brussels CT
DNF Vernier Pierrick Brussels CT
DNF Boelaert Matisse Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Brogniet Pierre Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Hemroulle Johan Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Radoux Robin Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Fievez Philippe E.C.Wallonie
DNF Matthews Robert E.C.Wallonie
DNF Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS
DNF Van Den Borre Dylan EFC - L&R - AGS
DNF Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution-Soenens
DNF Hulsmans Senne Elevate p/b Home Solution-Soenens
DNF Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens
DNF Buitendijk Ruben Jegg-DJR Academy
DNF Celi Harm Jegg-DJR Academy
DNF Mulder Sven Jegg-DJR Academy
DNF Rasenberg Martijn Jegg-DJR Academy
DNF De Graef Noah Mini Discar Cycling Team
DNF Dejaegher Jasper Mini Discar Cycling Team
DNF Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team
DNF Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team
DNF Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets
DNF Permentier Emano Mysenlan-PXL Carpets
DNF Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT
DNF Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT
DNF Van De Velde Senne RB Zelfbouw UCT
DNF Offermans Michiel Stageco Cycling Team
DNF Van Den Put Ronan Stageco Cycling Team
DNF Van Laer Jan Stageco Cycling Team
DNF Laurent Giovanni Urbano-Vulsteke CT
DNF De Ost Jarne Van Eyck Sport-Josan-TLD
DNF Muyshondt Nils Van Eyck Sport-Josan-TLD
DNF Weavers Michael Van Eyck Sport-Josan-TLD
DNF Mertens Thijs Van Mossel Heist Cycling Team
DNF De Neve Joerik VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Eeckhout Arthur VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Hopmans Wouter VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Raeymaekers Mattias VP Consulting-Prorace CT
DNF Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT
DNF Stiers Victor VP Consulting-Prorace CT
DNF Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT
DNF Paulus Aaron Young Cycling Talent D & D

Information