Tour de la Namur - 2021

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Thibau Nys Baloise Trek Lions 02:51:23
02 Vince Gerits Stageco CT + 00
03 Elias Maris Basso Team Flanders + 00
04 Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens + 00
05 Louis Blouwe Bingoal-WB DT + 03
06 Jasper Kaesemans Urbano CT + 03
07 Felix De Groef Urbano CT + 09
08 Sander Lemmens Acrog - Tormans + 13
09 Rik Karier Regional Ekipp Lëtzebuerg + 13
10 Angelo Van Den Bossche VDM -Trawobo CT + 13
11 Sander De Vet Crabbe-C.C.Chevigny + 13
12 Michiel Offermans Stageco CT + 13
13 Brent Van Der Eycken Hubo-Titan Cargo CT + 13
14 Lars Craps Urbano CT + 13
15 Lars Van Der Haar Baloise Trek Lions + 13
16 Théo Bonnet Crabbe-C.C.Chevigny + 13
17 Robbe Claeys Basso Team Flanders + 13
18 Ronan Van Den Put Stageco CT + 13
19 Jeroen Vercammen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 13
20 Gil Gelders Bingoal-WB DT + 13
21 Robin Orins Acrog - Tormans + 13
22 Cedric Raymackers Davo-United CT + 23
23 Arno Debeir Basso Team Flanders + 23
24 Siebe Deweirdt Home Solution-Soenens + 23
25 Jaap Roelen Van Uitert-De Jonge Renner + 23
26 Joren Thys Davo-United CT + 23
27 Emile Brouwers Basso Team Flanders + 23
28 Roy Hoogendoorn Willebrord Wil Vooruit + 23
29 Simon Nordahl Svendsen Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 33
30 Lorenz Van De Wynkele Home Solution-Soenens + 23
31 Trifonius Van Peteghem Basso Team Flanders + 23
32 Johan Meens Bingoal-WB DT + 23
33 Sieben Roggeman Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 23
34 Logan Guillaume Crabbe-C.C.Chevigny + 23
35 Maarten Van Asbroeck Carbonbike Cycling Academy + 23
36 Ward Timmermans Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 23
37 Toon Stippelmans Davo-United CT + 23
38 Joerik De Neve VDM -Trawobo CT + 23
39 Jelle Vermoote Acrog - Tormans + 23
40 Lars Put Stageco CT + 23
41 Bailey O'Donnell Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 23
42 David Beernaert VDM -Trawobo CT + 23
43 Elias Vanheel Davo-United CT + 23
44 Tim Diederich Regional Ekipp Lëtzebuerg + 23
45 Ward Van Dyck Hubo-Titan Cargo CT + 23
46 Sean Bero Carbonbike Cycling Academy + 23
47 Noah De Graef Carbonbike Cycling Academy + 23
48 Han Devos Urbano CT + 23
49 Luuk Herben Davo-United CT + 23
50 Tom Schyns RC Pesant Club Ligeois + 37
51 Fabio Sinoy Van Eyck Sport-Josan + 37
52 Sander Rietjens Basso Team Flanders + 37
53 Jarno Jordens Stageco CT + 37
54 Arno Van Den Broeck Carbonbike Cycling Academy + 37
55 Elias Van Landeghem Davo-United CT + 37
56 Antoine Cloux Carbonbike Cycling Academy + 37
57 Nathan Van Den Berghe Alfasun-Alfacool CT + 37
58 Brent Van Duren Van Eyck Sport-Josan + 37
59 Rafael Pereira Marques Regional Ekipp Lëtzebuerg + 37
60 Matthis Dethy Crabbe-C.C.Chevigny + 37
61 Eric Dollez Van Mossel CT + 37
62 Dylan Vandenstorme Home Solution-Soenens + 37
63 Sam Van Gansen Van Mossel CT + 37
64 Jasper Stalmans VDM -Trawobo CT + 37
65 Tom Vermeer Acrog - Tormans + 37
66 Sven Hassert RC Pesant Club Ligeois + 37
67 Sten Verzijl Willebrord Wil Vooruit + 37
68 Adam Kelly Urbano CT + 37
69 Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 37
70 Sieben Devalckeneer Hubo-Titan Cargo CT + 37
71 Thijs Mertens Van Mossel CT + 37
72 Gilles Vandenbosch Team des Ascenseurs + 37
73 Robin Radoux Crabbe-C.C.Chevigny + 37
74 Matthew Van Schoor Home Solution-Soenens + 37
75 Mauro Verwilt Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 37
76 Jago Willems Bingoal-WB DT + 37
77 Arthur De Jaeger Home Solution-Soenens + 37
78 Aaron Stockx Basso Team Flanders + 37
79 Thijs Aerts Baloise Trek Lions + 37
80 Yentl Bekaert Baloise Trek Lions + 37
81 Giovanni Laurent Hubo-Titan Cargo CT + 37
82 Auxence Buntinx Team des Ascenseurs + 37
83 Nils Heyns Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 37
84 Maxime Van Wynsberghe RC Pesant Club Ligeois + 37
85 Jonas Cornelis VP Consulting-Prorace CT + 37
86 Jens Vanden Heede Dovy Keukens- FCC + 37
87 Robbe De Weert Urbano CT + 37
88 Stijn De Sutter Alfasun-Alfacool CT + 37
89 Emano Permentier Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 37
90 Tieme Herrygers Van Mossel CT + 37
91 Branko Huys Acrog - Tormans + 37
92 Jarne Van Dyck Crabbe-C.C.Chevigny + 37
93 Victor Cossement Brussels Cycling Team + 37
94 Thijs Bon VP Consulting-Prorace CT + 37
95 Boris Romers Willebrord Wil Vooruit + 37
96 Fabian Van Der Vorst Young Cycling Talent D & D + 37
97 Quinten De Sutter Alfasun-Alfacool CT + 37
98 Obie Vidts Home Solution-Soenens + 37
99 Tom Smeets Van Uitert-De Jonge Renner + 37
100 Maxim Nonneman VDM -Trawobo CT + 37
101 Thijs Vandaele Dovy Keukens- FCC + 37
102 Kobe Vanoverschelde VDM -Trawobo CT + 37
103 Aaron Paulus Young Cycling Talent D & D + 37
104 Jeff Peelaers Hubo-Titan Cargo CT + 37
105 Dries Maesen Van Eyck Sport-Josan + 37
106 Joran Wyseure Acrog - Tormans + 37
107 Julien Desmarets Stageco CT + 37
108 Thijs Van Looveren Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 37
109 Nelson Peetoom Van Uitert-De Jonge Renner + 37
110 Bob Van Nyen VP Consulting-Prorace CT + 37
111 Marijn Maas Van Uitert-De Jonge Renner + 37
112 Beau Van Izerloo Willebrord Wil Vooruit + 37
113 Loran Cassaert Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 37
114 Pierre Brogniet Brussels Cycling Team + 37
115 Robin Jacobs Van Mossel CT + 37
116 Jacques Gloesener Regional Ekipp Lëtzebuerg + 37
117 Brent Huysmans Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 37
118 Joris Haex Acrog - Tormans + 37
119 Gerrit Van Belligen Van Eyck Sport-Josan + 37
120 Ken Simon Van Eyck Sport-Josan + 37
121 Sven Verbeeck Stageco CT + 37
122 Jef Meyvis Urbano CT + 37
123 Thibault Fostier Alfasun-Alfacool CT + 37
124 Wietse Fierens Young Cycling Talent D & D + 37
125 Bram De Kort Van Uitert-De Jonge Renner + 37
126 Cedric Baekeland Dovy Keukens- FCC + 37
127 Ward Huybs Baloise Trek Lions + 37
128 Daan Marien Baloise Trek Lions + 37
129 Toon Aerts Baloise Trek Lions + 37
130 Linus Turcksin VP Consulting-Prorace CT + 37
131 Philippe Fievez Brussels Cycling Team + 37
132 Jules Jordens VP Consulting-Prorace CT + 37
133 Marvin Tasset Carbonbike Cycling Academy + 37
134 Luca Van Hout Crabbe-C.C.Chevigny + 37
135 Tom Portsmouth Carbonbike Cycling Academy + 37
136 Larry Valvasori Regional Ekipp Lëtzebuerg + 37
137 Tom Paquet Regional Ekipp Lëtzebuerg + 37
138 Jari Wante VDM -Trawobo CT + 37
139 Nicolas De Smet Dovy Keukens- FCC + 37
140 Senne Gabriels Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 37
141 Robbe Mellaerts Young Cycling Talent D & D + 37
142 Axel Mortreux Alfasun-Alfacool CT + 37
143 Philip Heijnen Willebrord Wil Vooruit + 37
144 Koen Van Helvoirt Van Uitert-De Jonge Renner + 37
145 Noah Brits Young Cycling Talent D & D + 37
146 Jochen Deweer Dovy Keukens- FCC + 37
147 Niels Van Den Heede Dovy Keukens- FCC + 37
148 Torsten Demeyere Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 37
149 Thibaut De Smet Dovy Keukens- FCC + 37
150 Audric Leleu Bingoal-WB DT + 37
151 Kevin Reuvers Willebrord Wil Vooruit + 37
152 Joren Segers Hubo-Titan Cargo CT + 37
153 Alain Broos Van Uitert-De Jonge Renner + 16:56
154 Vincent De Vos VP Consulting-Prorace CT + 17:02
155 Sam Muylaert Alfasun-Alfacool CT + 17:07
156 Ken Conter Regional Ekipp Lëtzebuerg + 17:07
157 Dylan Van Impe Hubo-Titan Cargo CT + 18:06
158 Arne Goris Young Cycling Talent D & D + 18:26
DNF Joel Macmillan Brussels Cycling Team
DNF Anders Aarkrog Jepsen Brussels Cycling Team
DNF Carlos Pulido Brussels Cycling Team
DNF Stijn Neirynck Brussels Cycling Team
DNF Siebe De Waele Alfasun-Alfacool CT
DNF Dayan Van Rillaert Bingoal-WB DT
DNF Peder Dahl Strand Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Gianni De Craecker RC Pesant Club Ligeois
DNF Brent Vanhees RC Pesant Club Ligeois
DNF Martin Haas RC Pesant Club Ligeois
DNF Jeffrey Van Den Nest Van Eyck Sport-Josan
DNF Stijn Van Lohuizen Willebrord Wil Vooruit
DNF Arne De Raedt Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date 4th August
Where Walcourt -> Arbre
What 1st stage
Distance 120 km
Leader T.Nys
Other
Embed Results