Tour de la Namur - 2018

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Abram Stockman Tarteletto - Isorex 18:29:07
02 Rob Ruygh Tarteletto - Isorex + 15
03 Mathijs Paasschens Home Solutions-Anmapa + 30
04 Adam Lewis T.Palm - Pole Continental Wallon + 45
05 Jordi Van Dingenen Home Solutions-Anmapa + 46
06 Jari Snyers Nano Development Team + 01:04
07 Marvin Tasset Ago - Aquaservice + 01:04
08 William Elliott T.Palm - Pole Continental Wallon + 01:04
09 Laurens Huys Lotto - Soudal U23 + 01:06
10 Pieter Jacobs Hubo-Aerts Action Bike CT + 01:11
11 Ben Turner Corendon - Circus + 01:11
12 Thimo Willems EFC - L&R - Vulsteke + 01:12
13 Célestin Leyman EFC - L&R - Vulsteke + 01:19
14 Johan Jacobs Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 01:30
15 Guillaume Delvaux Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:31
16 Alessandro Vandromme VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 01:48
17 Jovany Van Oudenhove VL Technics - Experza + 01:52
18 Jacob Relaes EFC - L&R - Vulsteke + 01:52
19 Gert Smets Corendon - Circus + 01:52
20 Antoine Baurin Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:52
21 Loran Cassaert Lotto - Soudal U23 + 01:52
22 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 01:59
23 Tomas Petit T.Palm - Pole Continental Wallon + 01:59
24 Jens Du Four United CT + 01:59
25 Jeroen Vercammen Wielerclub Steeds Vooraan VZW + 01:59
26 Gerben Peersman Wielerclub Steeds Vooraan VZW + 02:05
27 Timo Kielich Corendon - Circus + 02:08
28 Sander Rietjens Prorace Cycling Team + 02:10
29 Angelo Van Den Bossche Home Solutions-Anmapa + 02:19
30 Clément Lalba Entente 64 + 02:40
31 Michiel Stockman Tarteletto - Isorex + 03:04
32 Nils Heyns Wielerclub Steeds Vooraan VZW + 03:06
33 Toon Vandebosch Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 03:17
34 Michael Cools T.Palm - Pole Continental Wallon + 04:08
35 Felix De Groef VP Consulting-Zannata Cycling Team + 05:26
36 Edward Walsh T.Palm - Pole Continental Wallon + 05:30
37 Lander Loockx Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 05:48
38 Arne Bauters Nano Development Team + 05:52
39 Tim Naberman LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 06:46
40 Brecht Dhaene VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 07:26
41 Niels De Rooze Tarteletto - Isorex + 10:45
42 Yorick Slagmulders T.Palm - Pole Continental Wallon + 11:48
43 Jordy Bouts EFC - L&R - Vulsteke + 13:31
44 Tuur Van Den Bergh Hubo-Aerts Action Bike CT + 16:13
45 Han Devos Stageco-Special Paint CT + 16:27
46 Pieter-Jan Vliegen Corendon - Circus + 17:29
47 Nico Houtteman VL Technics - Experza + 19:05
48 Arthur Baude Ago - Aquaservice + 19:29
49 Victor Vandebosch Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 20:49
50 Jeroen Pattyn VL Technics - Experza + 20:58
51 Gianni Siebens Marlux - Bingoal + 22:12
52 Jeroen Eyskens Home Solutions-Anmapa + 23:02
53 Thomas Vanbesien United CT + 23:33
54 Dries Verstrepen United CT + 24:18
55 Ward Van Laer VP Consulting-Zannata Cycling Team + 25:32
56 Jay Overvliet Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT + 26:00
57 Stijn Daemen Lotto - Soudal U23 + 26:32
58 Stijn Van Hecke Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT + 26:47
59 Jonas Cornelis VP Consulting-Zannata Cycling Team + 27:46
60 Simon Daniels Nano Development Team + 30:45
61 Tuur Deprez VL Technics - Experza + 30:48
62 Brent Cle Stageco-Special Paint CT + 31:12
63 Gertjan De Sy Prorace Cycling Team + 33:55
64 Dries Maesen Van Eyck Sport + 34:00
65 Ruben Cumps VP Consulting-Zannata Cycling Team + 34:06
66 Gilles Borra EFC - L&R - Vulsteke + 36:26
67 Tanner Ward United CT + 37:42
68 Tom Van Vuchelen Ago - Aquaservice + 38:57
69 Nils Sinschek LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 39:10
70 Yarno Vandenbroeck Stageco-Special Paint CT + 42:05
71 Niels Nachtergaele Tops Antiek -Glascentra HCT + 43:30
72 Gerry Druyts Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 44:24
73 Massimo Vanderaerden Nano Development Team + 45:44
74 Stijn Siemons Van Eyck Sport + 46:33
75 Kelvin Cockaert Tops Antiek -Glascentra HCT + 48:43
76 Johan Meens - + 49:55
77 Max Emil Kørner T.Palm - Pole Continental Wallon + 54:22
78 Jef Bertels VP Consulting-Zannata Cycling Team + 56:59
79 Maxime De Poorter EFC - L&R - Vulsteke + 59:01
80 Lars Put Stageco-Special Paint CT + 01:04:34
DNF Tuur Oerlemans -
DNF Charlie Arimont Ago - Aquaservice
DNF Gordon De Winter Ago - Aquaservice
DNF Felix Dopchie Ago - Aquaservice
DNF Sylvain Moniquet Ago - Aquaservice
DNF Cyril Bordes Baqué-Ideus-BH Team
DNF Jens Dekker Corendon - Circus
DNF Florian Adam Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Thomas Baccauw Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Remi Belot Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Adrien Houbben Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Vincent Renson Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Quentin Venner Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Manuel Amand Creuse Oxygène Guéret
DNF Sonny Bridier Creuse Oxygène Guéret
DNF Kjell Van Driessche EFC - L&R - Vulsteke
DNF Kamiel Bonneu Home Solutions-Anmapa
DNF Jasper De Plus Home Solutions-Anmapa
DNF Brent Van de Kerkhove Home Solutions-Anmapa
DNF Michiel Van Hauwermeiren Home Solutions-Anmapa
DNF Timmy De Boes Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Stijn Goolaerts Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Michiel Hillen Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Brent Van Tilborgh Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Steff Hermans Lotto - Soudal U23
DNF Lars Akkermans LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner
DNF Bryan Bouwmans LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner
DNF Pim Erren LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner
DNF Max Hendrickx LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner
DNF Wim Wittenberg LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner
DNF Kenny Constant Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT
DNF Anko Goossens Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT
DNF Michiel Van der Bauwhede Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT
DNF Jonas Vandeputte Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT
DNF Rick Wouters Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT
DNF Vincent Belien Nano Development Team
DNF Yannick Peeters Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Seppe Rombouts Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Jordi Andries Prorace Cycling Team
DNF Jorden De Haes Prorace Cycling Team
DNF Feddrik Lauwens Prorace Cycling Team
DNF Michiel Offermans Prorace Cycling Team
DNF Robin Verbestel Prorace Cycling Team
DNF Francois Allard RC Pesant Club Ligeois
DNF Kevin Nyssen RC Pesant Club Ligeois
DNF Guillaume Peigneur RC Pesant Club Ligeois
DNF Alexandre Toubeau RC Pesant Club Ligeois
DNF Nicolas Toubeau RC Pesant Club Ligeois
DNF Sven Verbeeck Stageco-Special Paint CT
DNF Kenny Willems Stageco-Special Paint CT
DNF Robby Willems Stageco-Special Paint CT
DNF Jelle Cant Tarteletto - Isorex
DNF Jelle Mannaerts Tarteletto - Isorex
DNF Louis Verhelst Tarteletto - Isorex
DNF Thomas Acosta Team Christian Magimel
DNF Antonin Boissière Team Cycliste Perigord 24
DNF Ciske Aneca Tops Antiek -Glascentra HCT
DNF Gill Meheus Tops Antiek -Glascentra HCT
DNF Ruben Vandevelde Tops Antiek -Glascentra HCT
DNF Damion Windels Tops Antiek -Glascentra HCT
DNF Glenn Loenders United CT
DNF Tom Verhaegen United CT
DNF Jens Moens Van Eyck Sport
DNF Jens Teirlinck Van Eyck Sport
DNF Mattias Van Schelvergem Van Eyck Sport
DNF Yannick Vekemans Van Eyck Sport
DNF Kevin Walders Van Eyck Sport
DNF Thomas Dhooge VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Timmy Diependaele VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Ricky Rosseel VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Ruben Van Raepenbusch VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Gillian Van Rymenant VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Fabio Sinoy VL Technics - Experza
DNF Maarten Verheyen VL Technics - Experza
DNF Nicolas Verougstraete VL Technics - Experza
DNF Jasper De Proost VP Consulting-Zannata Cycling Team
DNF Wouter Goosen VP Consulting-Zannata Cycling Team
DNF Nand Onckelinx VP Consulting-Zannata Cycling Team
DNF Yohan Thome Wielerclub Steeds Vooraan VZW
DNF Tim Timmermans Wielerclub Steeds Vooraan VZW
DNF Ward Timmermans Wielerclub Steeds Vooraan VZW
DNF Sam Van de Mieroop Wielerclub Steeds Vooraan VZW
DNF Siebren Baert Young Cycling Talent D & D
DNF Wietse Fierens Young Cycling Talent D & D
DNF Aaron Paulus Young Cycling Talent D & D
DNF Karel Rowies Young Cycling Talent D & D
DNF Jannes Valvekens Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date 4th - 8th August
CAT 2.IC