Alpes Isère Tour - 2021

Stage Overall Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux 04:02:317
02 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais + 003
03 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti + 001
04 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 00
05 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec + 00
06 Lewis Askey Groupama-FDJ Conti + 00
07 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 00
08 Dylan Bouwmans Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
09 Marcus Sander Hansen BHS - PL Belton Bornholm + 00
10 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 00
11 Adam Toupalik Elkov - Kasper + 00
12 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT + 00
13 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy + 00
14 Luc Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 00
15 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 00
16 Matthew Teggart V.C.Villefranche Beaujolais + 00
17 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 00
18 Edoardo Zardini Vini Zabù + 00
19 Yannis Voisard Swiss Racing Academy + 00
20 Mattéo Vercher Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 00
21 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 00
22 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 00
23 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 00
24 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 00
25 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 00
26 Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski + 00
27 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB + 00
28 Luca Chirico Androni Giocattoli-Sidermec + 00
29 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 00
30 Sjoerd Bax Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
31 Ivan Moreno Equipo Kern Pharma + 00
32 Stuart Balfour Swiss Racing Academy + 00
33 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 00
34 Andrea Mifsud Swiss Racing Academy + 00
35 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 00
36 Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels + 00
37 Anthon Charmig Uno-X DARE DT + 00
38 Thomas Joly V.C.Villefranche Beaujolais + 00
39 Jon Agirre Equipo Kern Pharma + 00
40 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 00
41 Mathias Bregnhøj BHS - PL Belton Bornholm + 00
42 Laurens Huys Bingoal Pauwels Sauces WB + 00
43 Thijs De Lange Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
44 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 00
45 Thomas Devaux Charvieu-Chavagneux IC + 00
46 Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 25
47 Emile Brenans Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 25
48 Daniel Pearson Vini Zabù + 25
49 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 25
50 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 25
51 Mattia Guasco Team Qhubeka + 25
52 Andrea Di Renzo Vini Zabù + 25
53 Tom Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 25
54 Jocelyn Guillot Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 25
55 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 53
56 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 53
57 Giacomo Ballabio Charvieu-Chavagneux IC + 53
58 Damian Lüscher Swiss Racing Academy + 53
59 Tao Quemere V.C.Villefranche Beaujolais + 53
60 Martí Márquez Equipo Kern Pharma + 01:47
61 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 02:00
62 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 02:00
63 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Belton Bornholm + 03:10
64 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 03:10
65 Thomas Salvatori EC Saint-Etienne Loire + 03:10
66 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 03:10
67 Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma + 05:08
68 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 05:08
69 Lukas Kubis Dukla Banská Bystrica + 05:32
70 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 05:32
71 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:32
72 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:35
73 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 05:35
74 Savva Novikov Equipo Kern Pharma + 05:35
75 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 05:35
76 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 05:35
77 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 05:35
78 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 05:35
79 Pierre Gouault Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:35
80 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 05:35
81 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 05:35
82 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 05:35
83 Quentin Venner Bingoal Pauwels Sauces WB + 05:35
84 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 05:35
85 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 05:35
86 Léo Boileau EC Saint-Etienne Loire + 05:35
87 Arnaud Pfrimmer Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:35
88 Alexandre Jamet Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:35
89 Louis Pijourlet Team Pro Immo Nicolas Roux + 05:35
90 Gabin Finé Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 05:35
91 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 05:35
92 Pierre Almeida Charvieu-Chavagneux IC + 05:35
93 Louis Richard EC Saint-Etienne Loire + 05:35
94 Jan Barta Elkov - Kasper + 05:35
95 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire + 05:35
96 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 05:35
97 Jason Van Dalen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 07:15
98 Florentin Belanger CR4C Roanne + 07:15
99 Marek Canecky Dukla Banská Bystrica + 07:15
100 Marc Pritzen Team Qhubeka + 07:15
101 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 07:15
102 Antoine Roussel CR4C Roanne + 07:15
103 Aurélien Philibert Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 07:15
104 Alex Jaime Equipo Kern Pharma + 07:15
105 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 07:15
106 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 07:15
107 Taj Jones Israel Cycling Academy + 07:15
108 Andrea Bartolozzi Vini Zabù + 07:15
109 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 07:15
110 Robin Froidevaux Swiss Racing Academy + 09:06
111 Joris Chaussinand AG2R Citroën U23 Team + 09:06
112 Oskar Johansson Uno-X DARE DT + 09:27
113 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski + 09:27
114 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 09:30
115 Sten Van Gucht V.C.Villefranche Beaujolais + 11:47
116 Maximilien Juillard V.C.Villefranche Beaujolais + 11:47
117 Jason Oosthuizen CR4C Roanne + 12:25
118 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 12:25
119 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 12:25
120 Mathieu Guiziou CR4C Roanne + 12:25
121 Alessandro Iacchi Vini Zabù + 12:25
122 Drew Christensen Team Qhubeka + 12:25
123 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 12:25
124 Isaac Bryant CR4C Roanne + 12:25
125 Noah Knecht Charvieu-Chavagneux IC + 12:25
126 Lois Buffin CR4C Roanne + 12:25
127 Juraj Bellan Dukla Banská Bystrica + 12:25
128 Romain Charcosset Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 12:25
129 Joosep Sankmann EC Saint-Etienne Loire + 12:25
130 Lucas Serrieres Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 12:25
131 Antoine Bravard Charvieu-Chavagneux IC + 12:25
132 Romain Rosier Charvieu-Chavagneux IC + 12:25
133 Jan Andrej Cully Dukla Banská Bystrica + 12:25
134 Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica + 12:25
135 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire + 12:25
Pos Rider Team Time
01 - Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti 06:52:23
02 31 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux + 04
03 8 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais + 08
04 - Lewis Askey Groupama-FDJ Conti + 09
05 1 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 09
06 65 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB + 11
07 5 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 13
08 1 Thijs De Lange Metec - Solarwatt p/b Mantel + 13
09 10 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 14
10 6 Adam Toupalik Elkov - Kasper + 14
11 13 Matthew Teggart V.C.Villefranche Beaujolais + 14
12 16 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy + 14
13 18 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 14
14 29 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT + 14
15 21 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 14
16 38 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 14
17 34 Dylan Bouwmans Metec - Solarwatt p/b Mantel + 14
18 22 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 14
19 16 Sjoerd Bax Metec - Solarwatt p/b Mantel + 14
20 32 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 14
21 39 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 14
22 28 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 14
23 16 Anthon Charmig Uno-X DARE DT + 14
24 37 Edoardo Zardini Vini Zabù + 14
25 23 Stuart Balfour Swiss Racing Academy + 14
26 20 Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels + 14
27 29 Ivan Moreno Equipo Kern Pharma + 14
28 42 Yannis Voisard Swiss Racing Academy + 14
29 55 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec + 14
30 34 Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski + 14
31 16 Thomas Devaux Charvieu-Chavagneux IC + 14
32 53 Marcus Sander Hansen BHS - PL Belton Bornholm + 14
33 41 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 14
34 42 Luca Chirico Androni Giocattoli-Sidermec + 14
35 37 Andrea Mifsud Swiss Racing Academy + 14
36 32 Jon Agirre Equipo Kern Pharma + 14
37 32 Laurens Huys Bingoal Pauwels Sauces WB + 14
38 41 Thomas Joly V.C.Villefranche Beaujolais + 14
39 41 Mathias Bregnhøj BHS - PL Belton Bornholm + 14
40 20 Emile Brenans Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 39
41 14 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 39
42 - Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 39
43 24 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 39
44 22 Tom Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 39
45 1 Damian Lüscher Swiss Racing Academy + 01:07
46 27 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 01:07
47 28 Tao Quemere V.C.Villefranche Beaujolais + 01:07
48 34 Giacomo Ballabio Charvieu-Chavagneux IC + 01:07
49 4 Martí Márquez Equipo Kern Pharma + 02:01
50 36 Luc Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:06
51 36 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 02:08
52 44 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 02:13
53 44 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 02:49
54 46 Mattéo Vercher Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 02:53
55 62 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:53
56 48 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 02:53
57 39 Daniel Pearson Vini Zabù + 03:14
58 40 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Belton Bornholm + 03:18
59 49 Mattia Guasco Team Qhubeka + 03:18
60 54 Andrea Di Renzo Vini Zabù + 03:18
61 52 Jocelyn Guillot Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03:18
62 57 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 03:20
63 29 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 03:24
64 34 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 03:46
65 36 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 04:53
66 12 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 05:20
67 52 Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma + 05:22
68 66 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 05:39
69 7 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:42
70 29 Lukas Kubis Dukla Banská Bystrica + 05:46
71 58 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 05:49
72 46 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 05:49
73 41 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:49
74 49 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 05:49
75 30 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 05:49
76 18 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 05:49
77 14 Savva Novikov Equipo Kern Pharma + 05:49
78 19 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 05:49
79 14 Jan Barta Elkov - Kasper + 05:49
80 3 Arnaud Pfrimmer Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:49
81 - Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 05:49
82 7 Thomas Salvatori EC Saint-Etienne Loire + 05:59
83 69 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 07:29
84 63 Alex Jaime Equipo Kern Pharma + 07:29
85 63 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 07:29
86 63 Taj Jones Israel Cycling Academy + 07:29
87 49 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 07:29
88 39 Marc Pritzen Team Qhubeka + 07:29
89 6 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 07:29
90 2 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 07:43
91 2 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 08:24
92 1 Léo Boileau EC Saint-Etienne Loire + 08:24
93 9 Quentin Venner Bingoal Pauwels Sauces WB + 08:28
94 11 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 08:28
95 4 Gabin Finé Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 08:28
96 19 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 08:28
97 6 Louis Richard EC Saint-Etienne Loire + 08:28
98 12 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 08:28
99 10 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire + 08:28
100 18 Alexandre Jamet Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 08:28
101 19 Pierre Almeida Charvieu-Chavagneux IC + 08:28
102 95 Robin Froidevaux Swiss Racing Academy + 09:19
103 93 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski + 09:41
104 47 Oskar Johansson Uno-X DARE DT + 09:41
105 13 Florentin Belanger CR4C Roanne + 10:04
106 12 Jason Van Dalen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 10:04
107 1 Marek Canecky Dukla Banská Bystrica + 10:08
108 3 Antoine Roussel CR4C Roanne + 10:08
109 13 Joris Chaussinand AG2R Citroën U23 Team + 11:59
110 55 Maximilien Juillard V.C.Villefranche Beaujolais + 12:01
111 108 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 12:33
112 95 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire + 12:39
113 83 Drew Christensen Team Qhubeka + 12:39
114 85 Noah Knecht Charvieu-Chavagneux IC + 12:39
115 78 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 12:39
116 10 Pierre Gouault Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:15
117 10 Louis Pijourlet Team Pro Immo Nicolas Roux + 13:18
118 3 Sten Van Gucht V.C.Villefranche Beaujolais + 14:40
119 29 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 15:14
120 25 Mathieu Guiziou CR4C Roanne + 15:14
121 14 Juraj Bellan Dukla Banská Bystrica + 15:18
122 6 Alessandro Iacchi Vini Zabù + 15:18
123 11 Lucas Serrieres Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 15:18
124 5 Antoine Bravard Charvieu-Chavagneux IC + 15:18
125 3 Andrea Bartolozzi Vini Zabù + 15:49
126 4 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 18:04
127 5 Aurélien Philibert Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 18:24
128 3 Jason Oosthuizen CR4C Roanne + 20:05
129 5 Jan Andrej Cully Dukla Banská Bystrica + 20:05
130 7 Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica + 20:05
131 2 Joosep Sankmann EC Saint-Etienne Loire + 20:59
132 1 Romain Rosier Charvieu-Chavagneux IC + 23:34
133 - Isaac Bryant CR4C Roanne + 31:54
134 - Romain Charcosset Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 32:55
135 - Lois Buffin CR4C Roanne + 36:33
Pos Rider Team Time
01 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti 06:52:23
02 Lewis Askey Groupama-FDJ Conti + 09
03 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 09
04 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 14
05 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy + 14
06 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT + 14
07 Yannis Voisard Swiss Racing Academy + 14
08 Marcus Sander Hansen BHS - PL Belton Bornholm + 14
09 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 14
10 Andrea Mifsud Swiss Racing Academy + 14
11 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 39
12 Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 39
13 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 01:07
14 Mattéo Vercher Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 02:53
15 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 02:53
16 Mattia Guasco Team Qhubeka + 03:18
17 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 03:24
18 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 03:46
19 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 04:53
20 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 05:20
21 Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma + 05:22
22 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm + 05:39
23 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:42
24 Lukas Kubis Dukla Banská Bystrica + 05:46
25 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 05:49
26 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 05:49
27 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 05:49
28 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 05:49
29 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 05:49
30 Savva Novikov Equipo Kern Pharma + 05:49
31 Thomas Salvatori EC Saint-Etienne Loire + 05:59
32 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 07:29
33 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 07:29
34 Taj Jones Israel Cycling Academy + 07:29
35 Marc Pritzen Team Qhubeka + 07:29
36 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 08:24
37 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 08:28
38 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 08:28
39 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire + 08:28
40 Oskar Johansson Uno-X DARE DT + 09:41
41 Antoine Roussel CR4C Roanne + 10:08
42 Joris Chaussinand AG2R Citroën U23 Team + 11:59
43 Maximilien Juillard V.C.Villefranche Beaujolais + 12:01
44 Drew Christensen Team Qhubeka + 12:39
45 Noah Knecht Charvieu-Chavagneux IC + 12:39
46 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 12:39
47 Mathieu Guiziou CR4C Roanne + 15:14
48 Alessandro Iacchi Vini Zabù + 15:18
49 Andrea Bartolozzi Vini Zabù + 15:49
50 Jason Oosthuizen CR4C Roanne + 20:05
51 Joosep Sankmann EC Saint-Etienne Loire + 20:59
52 Isaac Bryant CR4C Roanne + 31:54
53 Romain Charcosset Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 32:55
54 Lois Buffin CR4C Roanne + 36:33
Pos Rider Team Points
01 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti 41
02 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais 32
03 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux 25
04 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec 20
05 Lewis Askey Groupama-FDJ Conti 17
06 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux 16
07 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB 14
08 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski 14
09 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec 12
10 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Belton Bornholm 11
11 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm 11
12 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec 11
13 Adam Toupalik Elkov - Kasper 10
14 Robin Froidevaux Swiss Racing Academy 10
15 Joshua Gudnitz BHS - PL Belton Bornholm 8
16 Dylan Bouwmans Metec - Solarwatt p/b Mantel 8
17 Dominik Neuman Elkov - Kasper 8
18 Marcus Sander Hansen BHS - PL Belton Bornholm 7
19 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin 7
20 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti 6
21 Michael Kukrle Elkov - Kasper 6
22 Ibon Ruiz Equipo Kern Pharma 6
23 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB 4
24 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT 4
25 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel 4
26 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire 4
27 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy 3
28 Luc Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB 2
29 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team 2
30 Thijs De Lange Metec - Solarwatt p/b Mantel 1
31 Michal Schlegel Elkov - Kasper 1
32 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec 1
Information
Nation France
Date 20th May
Where Saint-Jean-de-Soudain -> La Verpilliere
What 2nd stage
Distance 167.3 km
Other
Embed Results