Carpathian Race (U23)

UCI, Stage race, 29th April-3rd May 2022, Poland

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD 07:05:4430
02 Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project + 2925
03 Hajek Alexander Austria + 3420
04 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 3715
05 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè + 01:2110
06 Heming Mika ATT Investments + 01:245
07 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 01:263
08 Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD + 01:271
09 Messner Martin Austria + 01:341
10 Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD + 01:411
11 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 01:45
12 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 01:46
13 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 01:47
14 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 01:47
15 Kaspar Jan ATT Investments + 01:48
16 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 01:50
17 Stransky Matej ATT Investments + 02:02
18 Bilyi Maksym U.C.Monaco + 02:03
19 Sedzielewski Michal KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:04
20 Putz Sebastian Austria + 02:05
21 Bieniek Damian TC Chrobry Scott Glogow + 02:08
22 Hofbauer Philipp Austria + 02:08
23 Cywinski Mateusz GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:12
24 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 02:17
25 Rotter Michal ATT Investments + 02:19
26 Smith Nathan Team Novo Nordisk Development + 02:21
27 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 02:22
28 Kovac Samuel Cycling Academy Trencin + 02:25
29 Camrda Karel ATT Investments + 02:25
30 Papierski Damian Poland + 02:27
31 Vovk Jaka Cycling Team Kranj + 02:32
32 Rasenberg Martijn Jegg-DJR Academy + 02:33
33 Voltr Martin Czech Republic + 02:36
34 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 02:37
35 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 02:38
36 Turkulov Luka Cycling Team Kranj + 02:39
37 Musialik Jakub KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:39
38 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco + 02:40
39 Deelstra Huub Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:51
40 de Jong Nino Jegg-DJR Academy + 03:00
41 Nagy Simon Slovakia + 03:03
42 van der Veen Steyn Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:11
43 van den Broek Frank Jegg-DJR Academy + 03:13
44 Szymacha Kamil Poland + 03:35
45 Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski + 03:44
46 Pijnenburg Sven Jegg-DJR Academy + 03:53
47 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:58
48 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:15
49 Szijarto Zeteny Hungary + 04:17
50 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 04:19
51 Kminek Vojtech Czech Republic + 04:22
52 Majewski Kacper GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 04:25
53 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 04:43
54 Smreczek Kacper Poland + 04:54
55 Liska Andrej Slovakia + 06:22
56 Lohinský Filip Slovakia + 07:55
57 Sokolik Lukas Cycling Academy Trencin + 08:03
58 Fratczak Radoslaw KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:11
59 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 09:19
60 Julien Matisse Premier Tech U23 Cycling Project + 09:32
61 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 09:54
62 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 10:01
63 Rivard Nicolas Premier Tech U23 Cycling Project + 10:04
64 Cerne Andrej Cycling Team Kranj + 10:23
65 Gavenda Martin Cycling Academy Trencin + 10:34
66 Evans Louis Team Novo Nordisk Development + 10:51
67 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 11:22
68 Ceurens Robbe Team Novo Nordisk Development + 15:09
69 Andreasson Sebastian Team IBT-BH-Carl Ras + 15:10
70 Ziherl Luka Cycling Team Kranj + 15:32
71 Schmidbauer Maximilian Austria + 15:46
72 Krenek Adam Czech Republic + 17:11
73 Krukowski Aleksander GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 17:44
74 Kopelent David Czech Republic + 18:39
75 Siroky Stepan Czech Republic + 19:29
76 van Hoorn Mart Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 20:07
77 Centka Kacper Poland + 20:39
78 Hrenko Norbert Hungary + 20:39
79 Vainio Veeti U.C.Monaco + 22:45
80 Tessiore Tommaso U.C.Monaco + 24:15
81 Höglund August U.C.Monaco + 28:20
82 Nagy Bendeguz Matyas Hungary + 33:06
DNF Lepold Zoltán Antal Hungary
DNF Domin Krzysztof Poland
DNF Vanco Tobias Slovakia
DNF Vrabel Radovan Slovakia
DNF Kunic Tomas Cycling Academy Trencin
DNF Vlcak Jakub Cycling Academy Trencin
DNF Lewandowski Radoslaw GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Radosz Maksymilian HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Maas Marijn Jegg-DJR Academy
DNF Bochenek Karol KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Potasznik Szymon KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Trzesowski Konrad KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Kowalczyk Adrian Luks Trojka Piaseczno
DNF Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno
DNF Shcherban Yurii Luks Trojka Piaseczno
DNF Carpentier Florian Premier Tech U23 Cycling Project
DNF Ten Boske Kars Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow
DNF Skoczylas Lukasz TC Chrobry Scott Glogow
DNF Kaspersen Kasper Due Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Godts Kobe Team Novo Nordisk Development
DNF Wattelle Célestin Team Novo Nordisk Development

Information