Carpathian Race (U23) - 2021

Overall Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Filip Maciejuk Poland 06:19:2630
02 Daan Hoeks Amsterdam Racing Academy + 0025
03 Fran Miholjevic Cycling Team Friuli ASD + 0420
04 Jordan Habets Amsterdam Racing Academy + 1415
05 Joren Bloem Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 1510
06 Mario Gamper Union Raiffeisen Radteam Tirol + 185
07 Wincent Wallinder Team IBT-BH-Carl Ras + 183
08 Valentin Götzinger WSA KTM Graz + 201
09 Mathijs De Leng Van Uitert-De Jonge Renner + 201
10 Martijn Rasenberg Van Uitert-De Jonge Renner + 221
11 Luuk Van Gestel Amsterdam Racing Academy + 27
12 Jelte Krijnsen Amsterdam Racing Academy + 27
13 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 31
14 Ivan Yatsenko Gazprom-RusVelo U23 + 33
15 Bram Leerkes Amsterdam Racing Academy + 36
16 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli ASD + 45
17 Damien Papierski Poland + 47
18 Jaap Roelen Van Uitert-De Jonge Renner + 52
19 Aleksander Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 54
20 Nicholas Thorøe-Hansen Team IBT-BH-Carl Ras + 55
21 Aleksandr Bereznyak Gazprom-RusVelo U23 + 58
22 Michal Sedzielewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 59
23 Max Benz-Kuch KED-Stevens Radteam Berlin + 01:01
24 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 01:01
25 Dominik Gorak Poland + 01:01
26 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 01:02
27 Rick Hezeman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:03
28 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 01:05
29 Davide De Cassan Cycling Team Friuli ASD + 01:05
30 Philipp Hofbauer WSA KTM Graz + 01:05
31 Alexander Gratzer WSA KTM Graz + 01:07
32 Kacper Majewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:08
33 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 01:12
34 Szymon Pomian GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:13
35 Christiaan Lubbers Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:15
36 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:16
37 Sebastian Trimborn KED-Stevens Radteam Berlin + 01:22
38 Radoslaw Fratczak KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 01:28
39 Filip Merta Slovakia + 01:32
40 Thorolf Rønhede Team IBT-BH-Carl Ras + 01:33
41 Maximilian Meyer KED-Stevens Radteam Berlin + 01:33
42 Matias Malmberg Team IBT-BH-Carl Ras + 01:39
43 Mattia Garzara Cycling Team Friuli ASD + 01:44
44 Jakub Malachowski TC Chrobry Scott Glogow + 01:48
45 Jasper Albrecht Union Raiffeisen Radteam Tirol + 01:56
46 Sergey Belyakov Gazprom-RusVelo U23 + 02:02
47 Maikel Stam Van Uitert-De Jonge Renner + 02:06
48 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 02:19
49 Jip Steman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:21
50 Jakub Musialik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:22
51 Antoni Olszar TC Chrobry Scott Glogow + 02:23
52 Richard Coma Slovakia + 02:29
53 Stefan Michalicka Slovakia + 02:45
54 Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:11
55 Ludvig Fagerström Cycling Academy SC + 03:42
56 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 03:55
57 Antoni Ganko KS Pogon Mostostal Pulawy + 04:32
58 Constantin Lohse KED-Stevens Radteam Berlin + 06:09
59 Aaron Wade Cycling Academy SC + 06:50
60 Oleg Senokosov Gazprom-RusVelo U23 + 06:54
61 Andrea Debiasi Cycling Team Friuli ASD + 07:51
62 Bogdan Gansevich Gazprom-RusVelo U23 + 08:11
63 Stefan Marbler WSA KTM Graz + 09:46
64 Jesper Ferm Cycling Academy SC + 10:00
65 Kamil Szymacha Poland + 10:01
66 Martin Gavenda Slovakia + 10:11
67 Tobias Vanco Slovakia + 10:27
68 Maciej Nocen GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 10:48
69 Florian Vesely Union Raiffeisen Radteam Tirol + 11:24
70 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 12:40
71 Simon Cederfjord Cycling Academy SC + 15:13
DNF Hubert Drobek Poland
DNF Lennart Lein KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno
DNF Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno
DNF Bernhard Lube Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Jasper Haest Van Uitert-De Jonge Renner
DNF Paul Rosegger WSA KTM Graz
Information
Nation Poland
Date 29th - 31st August
CAT 2.2U
Other
Embed Results