Follow the Giro LIVE every stage at our Race Centre

GP Marmo - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè 4:10:0030
02 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 0025
03 Benz Pirmin Germany + 0020
04 Parashchak Yaroslav Carnovali-Rime + 4515
05 Zamperini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 4510
06 Balestra Lorenzo Team Colpack Ballan + 455
07 Iacomoni Federico Carnovali-Rime + 453
08 Ghigino Valter Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 451
09 Guasco Mattia Team Qhubeka + 451
10 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 451
11 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 45
12 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 45
13 Porta Gabriele Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 45
14 Cretti Luca Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 45
15 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 1:10
16 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:55
17 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco + 3:30
18 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 3:40
19 Moro Manlio Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:40
20 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 3:40
21 Henneberg Magnus Rostese Giant ASD + 3:47
22 Ferrari Pietro Rostese Giant ASD + 3:55
23 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 3:55
24 Cantoni Andrea Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3:55
25 Cattelan Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:55
26 Bonelli Alessio Biesse-Carrera + 3:55
27 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek + 3:55
28 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 3:55
29 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
30 Gimignani Samuele Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
31 Rizza Stefano Parkpre Racing Team + 3:55
32 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 3:55
33 Carpene Gianmarco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 3:55
34 Pettiti Nicolo Overall Cycling Team + 3:55
35 Spinelli Nicholas Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
36 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 3:55
37 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 3:55
38 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini + 3:55
39 Zerai Nahom Team Qhubeka + 3:55
40 Venturini Alessandro G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
41 Bilyi Maksym U.C.Monaco + 3:55
42 Crescioli Ludovico G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
43 Czasa Moritz Germany + 3:55
44 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 3:55
45 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 3:55
46 Dati Tommaso Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
47 Tessiore Tommaso U.C.Monaco + 3:55
48 Piccini Mattia Team Malmantile + 3:55
49 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 3:55
50 Nordal Mattias Biesse-Carrera + 3:55
51 Redmann Sven Germany + 3:55
52 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini + 3:55
53 Bosini Diego Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3:55
54 Viviani Lorenzo Polisportiva Tripetetolo + 3:55
55 Regnanti Matteo Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
56 Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 3:55
57 Benedetti Mattia Futura Team Rosini + 3:55
58 Sasso Matteo Overall Cycling Team + 3:55
59 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 3:55
60 Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan + 3:55
61 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 3:55
62 Demiri Mikel Zero Zero IKJ Sport + 3:55
63 Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera + 3:55
64 Amella Matteo Team Corratec + 3:55
65 Roda Lorenzo Biesse-Carrera + 3:55
66 Aimonetto Pietro Beltrami TSA Tre Colli + 3:55
67 Camargo Hernandez David Pistoiese Cycling Team + 3:55
68 Tovazzi Elia Carnovali-Rime + 3:55
69 Olivero Simone Team Corratec + 3:55
70 Bazzica Tommaso Team Malmantile + 6:30
71 Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic + 6:30
72 Peschi Lorenzo Team Malmantile + 6:30
73 Tedeschi Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 6:30
74 Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo + 6:30
75 Vainio Veeti U.C.Monaco + 6:30
76 Portello Alessio Zalf Euromobil Désirée Fior + 6:55
77 Vignato Davide General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 6:55
78 Kretschy Moritz Germany + 6:55
79 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 6:55
80 Angiolini Bernardo Gragnano Sporting Club Caselli + 6:55
DNF Gebhardt Philipp Germany
DNF Heinemann Leon Germany
DNF Ceolin Federico Beltrami TSA Tre Colli
DNF Rossi Nicola Beltrami TSA Tre Colli
DNF Vanni Michael Beltrami TSA Tre Colli
DNF Foldager Anders Biesse-Carrera
DNF De Carlo Giovanni Carnovali-Rime
DNF Fraccaro Lorenzo Carnovali-Rime
DNF Raimondi Alex Carnovali-Rime
DNF Fiaschi Matteo Casillo- Petroli Firenze -Hopplà
DNF Bellissimo Cristopher Futura Team Rosini
DNF Capoferri Alessandro Futura Team Rosini
DNF Cioni Giovanni Futura Team Rosini
DNF Fermanelli Marco Futura Team Rosini
DNF Presenzini Giacomo Futura Team Rosini
DNF Butteroni Gregorio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Lapo Bozicevich Matteo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Cirlincione Domenico Gallina Ecotek Lucchini
DNF Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini
DNF Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini
DNF Shchypak Oleksandr Gallina Ecotek Lucchini
DNF Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Boschi Lorenzo Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Galeotti Federico Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Galigani Leonardo Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Avbelj Blaz Ljubljana Gusto Santic
DNF Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic
DNF Ojeda Ivan Arturo Maltinti- Banca di Cambiano
DNF Belloni Luca Overall Cycling Team
DNF Coloberti Gabriele Overall Cycling Team
DNF Davarias Ioannis Overall Cycling Team
DNF Giani Leonardo Overall Cycling Team
DNF Barsottelli Matteo Parkpre Racing Team
DNF Bruno Andrea Alfio Parkpre Racing Team
DNF Ruiz Jeferson Parkpre Racing Team
DNF Troia Ivan Parkpre Racing Team
DNF Falchi Matteo Pistoiese Cycling Team
DNF Magalotti Matteo Pistoiese Cycling Team
DNF Sulaj Angelo Pistoiese Cycling Team
DNF Ciafardini Niccolo Polisportiva Tripetetolo
DNF De Vita Mauro Pietro Polisportiva Tripetetolo
DNF Fabbri Giulio Polisportiva Tripetetolo
DNF Gavilli Gaddo Polisportiva Tripetetolo
DNF Gavilli Lapo Polisportiva Tripetetolo
DNF Binetti Francesco ProGit Cycling Team
DNF Chiarucci Andrea ProGit Cycling Team
DNF Giampietro Francesco ProGit Cycling Team
DNF Piarulli Vincenzo ProGit Cycling Team
DNF Varalla Mattia Maria ProGit Cycling Team
DNF Casetta Matteo Rostese Giant ASD
DNF Laino Edoardo Rostese Giant ASD
DNF Rosa Tommaso Rostese Giant ASD
DNF Valerio Damiano Rostese Giant ASD
DNF Bocharov Dmitriy Tashkent City Professional Cycling
DNF Evdokimov Danil Tashkent City Professional Cycling
DNF Fomovskiy Aleksey Tashkent City Professional Cycling
DNF Ismatov Botirjon Tashkent City Professional Cycling
DNF Rakhimbaev Behzodbek Tashkent City Professional Cycling
DNF Zabirov Damir Tashkent City Professional Cycling
DNF Baroni Alessandro Team Colpack Ballan
DNF Raviele Karim Team Colpack Ballan
DNF Balabanov Preslav Team Corratec
DNF Iacchi Lorenzo Team Corratec
DNF Marziale Luca Team Corratec
DNF Pitti Jose Team Corratec
DNF Buti Andrea Team Malmantile
DNF Varenyk Maksym Team Malmantile
DNF Berhane Gebrihiwet Team Qhubeka
DNF Höglund August U.C.Monaco
DNF Berzi Andrea Viris Vigevano
DNF De Lisi Nicolo Viris Vigevano
DNF Galimberti Francesco Viris Vigevano
DNF Galimberti Lorenzo Viris Vigevano
DNF Rancilio Marco Viris Vigevano
DNF Dignani Filippo Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Mion Samuele Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Pase Christian Danilo Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Götzinger Valentin WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Rosegger Paul WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Acco Alessio Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Franchini Francesco Zero Zero IKJ Sport
DNF Morelli Filippo Zero Zero IKJ Sport
DNF Rocchiccioli Alessandro Zero Zero IKJ Sport
DNF Salvadori Pietro Zero Zero IKJ Sport
DNF Santucci Flavio Zero Zero IKJ Sport

Information