Front Races Teams Riders Ranking

GP Adygeya | 2014 Results

Information Results Stages

Main page

Overall Points Mountain

Results

Pos Name Team Time
01 Ilnur Zakarin RusVelo 13:42:16
02 Sergey Lagutin RusVelo + 1:06
03 Sergey Firsanov RusVelo + 1:57
04 Oleksandr Sheydyk ISD Continental Team + 2:06
05 Vitaliy Buts Kolss Cycling Team + 2:48
06 Andriy Vasylyuk Kolss Cycling Team + 2:59
07 Sergey Belykh Team 21 + 3:30
08 Dmitry Samokhvalov - + 4:00
09 Sergey Nikolaev Itera - Katusha + 4:16
10 Sergiy Lagkuti Kolss Cycling Team + 4:31
11 Oleg Zemlyakov Vino4ever + 4:33
12 Dmitro Krivtsov - + 4:50
13 Artur Ershov RusVelo + 5:04
14 Denis Zhuykov Team 21 + 5:20
15 Maximilian Kuen Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 5:44
16 Anatoliy Pakhtusov ISD Continental Team + 5:49
17 Volodymyr Dzhus ISD Continental Team + 7:05
18 Serguei Klimov RusVelo + 7:10
19 Evgeny Bakhin - + 7:16
20 Matvey Zubov Russian Helicopters + 8:02
21 Yuriy Agarkov ISD Continental Team + 8:46
22 Kansatansin Klimiankou Amore & Vita - Selle SMP + 10:59
23 Nikolai Shumov - + 11:32
24 Alexander Ryabkin Team 21 + 13:16
25 Dmitriy Ignatiev Itera - Katusha + 13:32
26 Alexandr Braico Tusnad Cycling Team + 13:33
27 Ivan Popp - + 13:56
28 Igor Boev RusVelo + 14:08
29 Evgeny Zotov - + 14:30
30 Oleksandr Lobov - + 15:20
31 Kirill Sinitsyn - + 15:30
32 Mykhailo Kononenko Kolss Cycling Team + 15:36
33 Oleksandr Kvachuk Kolss Cycling Team + 15:41
34 Anatoliy Budyak ISD Continental Team + 15:41
35 Kirill Egorov Team 21 + 15:50
36 Yusup Abrekov - + 15:53
37 Kirill Zukin - + 16:24
38 Kiril Yatsevich Itera - Katusha + 16:55
39 Nikolay Zhurkin - + 17:05
40 Vadim Shekhov - + 17:59
41 Evgeniy Zheltobryuhov - + 18:52
42 Kirill Prolubnikov Vino4ever + 19:15
43 Alexander Meier Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 19:19
44 Raman Ramanau - + 19:57
45 Alexander Foliforov Itera - Katusha + 20:05
46 Samir Jabrayilov Synergy Baku + 20:16
47 Sergey Vlassenko Vino4ever + 20:43
48 Mykhaylo Radionov - + 20:57
49 Andrey Sazanov Russian Helicopters + 21:01
50 Maksym Vasilyv ISD Continental Team + 21:04
51 Pavel Solovev - + 21:09
52 Evgeniy Kovalev Russian Helicopters + 21:45
53 Gleb Gorbachev - + 21:55
54 Ivan Potakov - + 23:22
55 Denis Berezkin - + 23:38
56 Kirill Zakharov - + 23:54
57 Pavel Leonov Russian Helicopters + 24:07
58 Kirill Bozhenko - + 25:06
59 Benjamin Edmüller Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 25:12
60 Vitaliy Marukhin Vino4ever + 25:23
61 Vladislav Duiunov - + 25:59
62 Benedikt Kendler Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 25:59
63 Tural Isgandarov Synergy Baku + 26:42
64 Daniel Reiter Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 26:49
65 Aleh Ahiyevich - + 27:32
66 Sergey Trubetskoy - + 27:38
67 Alexsandr Lobanov - + 27:46
68 Alexandre Shushemoin Vino4ever + 28:00
69 Evgeny Borisov - + 28:03
70 Anton Samokhvalov - + 28:52
71 Oleksandr Verulskyy - + 28:54
72 Ivan Odegov - + 28:57
73 Baglan Zhansburshy - + 28:57
74 Matvei Mamykin Team 21 + 29:01
75 Slepan Cherepanov - + 29:22
76 Timur Kazantsev Vino4ever + 30:19
77 Aleksandr Antonov - + 30:35
78 Denis Shaymanov - + 31:31
79 Dmitry Mokrov - + 31:33
80 Ilia Kavun - + 31:46
81 Vitaliy Shchedov - + 32:15
82 Aleksandr Rotyakov - + 32:22
83 Artem Romanenko - + 32:46
84 Danil Rakhmatullin - + 33:51
85 Roman Morozov - + 33:55
86 Artem Gorenkov - + 34:10
87 Alexander Mamontov - + 34:26
88 Sergey Luchshenko - + 34:37
89 Nikita Kirzhaykin - + 34:41
90 Stepan Astafyev Vino4ever + 35:03
91 Andrey Lukonin - + 35:36
92 Anton Buzin - + 36:08
93 Mikhail Shemetau - + 36:32
94 Evgeny Zverkov Itera - Katusha + 36:38
95 Andrei Vrabii - + 36:54
96 Ruslan Zhmakin - + 36:59
97 Ruslan Karimov RTS - Santic Racing Team + 38:19
98 Ruslan Hasanov - + 39:30
99 Maksim Sukhomesov - + 40:00
100 Vasiliy Suchkov - + 40:34
101 Victor Cartin - + 41:05
102 Enver Asanov - + 41:08
103 Ismayil Ilyasov - + 43:14
104 Vladislav Galyanov - + 45:31
105 Ivan Kovalev Russian Helicopters + 46:22
106 Timur Abkhadeev - + 47:56
107 Vladimir Bortcov - + 1:02:10
108 Shakir Adilov - + 1:03:46
DNF Yauheni Akhramenka -
DNF Igor Antonov -
DNF Vyacheslav Artemenko -
DNF Denis Borovik -
DNF Andrei Covalciuc -
DNF Vadimir Croitor -
DNF Andrei Grigoriev -
DNF Stepan Grigoryan -
DNF Evgeniy Iakovenko -
DNF Aykhan Iltifatli -
DNF Evgeni Ivanov -
DNF Stanislav Katasov -
DNF Dmitry Khrapov -
DNF Alexander Komin -
DNF Leonid Krainov -
DNF Vladislav Litvintsev -
DNF Ivan Lutenco -
DNF Akhmed Muratkhanov -
DNF Yegor Nikitin -
DNF Ramazan Nurmagomedov -
DNF Vladimir Plakhov -
DNF Daniil Protasov -
DNF Pavel Sayko -
DNF Sergey Semenov -
DNF Evgeny Seryaev -
DNF Nikita Stregnev -
DNF Alexander Surkov -
DNF Sergey Vasin -
DNF Alexey Zhilykov -
DNF Dmitry Zhirnov -
DNF Lukas Ranacher Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF Ildar Arslanov Itera - Katusha
DNF Konstantin Yakimov Team 21
Information
Nations Russia
Date April 16th-20th
CAT 2.2