GP d'Availles Limouzine - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van Gucht Sten Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme 02:45:19
02 Vandermeersch Émilien Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
03 Avadanian Lucas V.C.Villefranche Beaujolais
04 Vercher Mattéo TotalEnergies
05 Aebi Antoine Charvieu-Chavagneux IC
06 De Vincenzi Luca Pau Vélo 64
07 Degache Théo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
08 Morin Emmanuel Team U Nantes Atlantique
09 Racault Ronan Guidon Chalettois
10 Bellicaud Jérémy Océane Top 16
11 Bonjean Maxence VC Vaulx-en-Velin
12 Matthys Louka Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
13 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin
14 Menut David Cross Team Legendre
15 Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC
16 Jouannin Thomas Orleans Loiret Cyclisme
17 Paillot Yoann St Michel-Auber 93
18 Gerbaud Guillaume U.V.Limoges-Team U 87
19 Marin Julien CR4C Roanne
20 Castellarnau Florent Occitane CF
21 Ducret Justin Charvieu-Chavagneux IC
22 Tailhades Baptiste U.V.Limoges-Team U 87
23 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
24 Bagou Guillaume Charvieu-Chavagneux IC Junior
25 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31
26 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31
27 Costeplane Aurélien Occitane CF
28 Voss Arnaud Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
29 Leturgie Bastien Occitane CF
30 Larpe Killian Team U Cube 17
31 Cordier Marius Team U Cube 17
32 Girard Damien C.C.Nogent-sur-Oise
33 Drapier Lukas Occitane CF
34 Weingarten Luc Océane Top 16
35 Huens Axel Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
36 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme
37 Nagakawa Tatsuya EQADS
38 Wade Aaron Team U Cube 17
39 Kawasaki Miori EQADS
40 Chassagne Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31
41 Morichon Clément Orleans Loiret Cyclisme
42 Bottin Timo Team Sprinter Nice Métropole DN3
43 Rochereau Julien U.V.Limoges-Team U 87
44 Deus Alexis Pau Vélo 64
45 Vernie Pierre VC Vaulx-en-Velin
46 Varago Louis CR4C Roanne
47 Bauer Mikk CR4C Roanne
48 Coss Loris VC Vaulx-en-Velin
49 Leyman Célestin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
50 Vidal Victor DN Occitanie Cyclisme
51 Malbreil Romain Corbas Lyon Métropole
52 Guedon Antoine DN Occitanie Cyclisme
53 Labbe Benjamin Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
54 Tiphaigne Mathis Océane Top 16
55 Léonien Alexandre VC Vaulx-en-Velin
56 Morris Jamie Team U Cube 17
57 Astoul Thomas DN Occitanie Cyclisme
58 Baba Keizaburo EQADS
59 Teyssier Pierre -
60 Payany Matt Team Sprinter Nice Métropole DN3
61 Duverger Pierre Baptiste V.C.Villefranche Beaujolais
62 Arhie Vincent Team U Cube 17
63 Clement Erwan U.V.Limoges-Team U 87
64 Campistrous Romain Occitane CF
65 Jaladeau Artus Occitane CF
66 Piron Mathias Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
67 Fayolle Mehdi CR4C Roanne
68 Jamin Pierrick Sables Vendée Cyclisme-Cube
69 Lavignac Matthieu Occitane CF
70 Fournier Nicolas VC Vaulx-en-Velin
71 Diaz Alexandre Beziers Mediterranée Cyclisme
72 Thiebot Guilaume -
73 Jarnet Théo -
74 Trescarte Vincent CR4C Roanne
75 Chemier Lilian CR4C Roanne
76 Bonetto Damien CR4C Roanne
77 Laymond Maxime CR4C Roanne

Information