LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Ronde Vlaams-Brabant - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Kielich Timo Alpecin-Deceuninck DT 02:29:16
02 Osborne Jason Alpecin-Deceuninck DT + 00
03 Van de Paar Jarne Lotto Soudal DT + 00
04 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 00
05 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 00
06 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 00
07 Squire Ben VDM-Trawobo Cycling Team + 00
08 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
09 Hemroulle Johan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
10 Grootjans Jente Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 00
11 Timmermans Tom Van Eyck/NW Brabant + 00
12 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 00
13 Scherpenbergh Tristan VP Consulting Cycling Team + 00
14 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 00
15 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 00
16 Gerits Vince Stageco Cycling Team + 00
17 De Pauw Len Urbano-Vulsteke CT + 00
18 Rushby Max Acrog - Tormans + 00
19 De Kinder Axel Stageco Cycling Team + 00
20 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 00
21 Deman Brem VDM-Trawobo Cycling Team + 00
22 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 00
23 Harteel Jelle Lotto Soudal DT + 00
24 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 00
25 Huys Branko Lotto Soudal DT + 00
26 Verraes Benjamin CT Projectbow Borgonjon + 00
27 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 00
28 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
29 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 00
30 Bastiaens Ayco Alpecin-Deceuninck DT + 00
31 Philips Jonas Urbano-Vulsteke CT + 00
32 Daniels Toon Hubo Cycling Team + 00
33 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 00
34 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 00
35 Versteven Stijn Hubo Cycling Team + 00
36 Poelmans Bob Acrog - Tormans + 00
37 Devos Han Urbano-Vulsteke CT + 00
38 Avondts Mathis Alpecin-Deceuninck DT + 00
39 Vercammen Jeroen Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 00
40 Clauwaert Maarten RB Zelfbouw UCT + 00
41 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
42 Haex Joris Acrog - Tormans + 12
43 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal DT + 13
44 Timmermans Tim Van Eyck/NW Brabant + 13
45 Baestaens Vincent Regional Selection + 13
46 De Lie Axel Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15
47 Dockx Kristof Stageco Cycling Team + 15
48 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15
49 Cortjens Ryan Alpecin-Deceuninck DT + 28
50 Uhlig Henri Alpecin-Deceuninck DT + 28
51 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 35
52 Demolder Thomas Van Mossel Heist Cycling Team + 44
53 Dehairs Simon Alpecin-Deceuninck DT + 01:13
54 Bresseleers Jonas Van Mossel Heist Cycling Team + 01:23
55 Beirlaen Jakov Basso Team Flanders + 01:23
56 Diederich Tim Regional Ekipp Letzebuerg + 01:27
57 Stoopen Xander Hubo Cycling Team + 01:27
58 Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT + 01:27
59 Bloemen Tristan Van Mossel Heist Cycling Team + 01:27
60 De Kee Glenn Alfasun Alfacool Cycling Team + 01:27
61 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:27
62 Ulens Thijs Regional Selection + 01:27
63 Wolfs Gert-Jan Regional Selection + 01:27
64 Wallenborn Arno Regional Ekipp Letzebuerg + 01:27
65 Volkaert Jonas VDM-Trawobo Cycling Team + 01:27
66 Goossens Simon Sport en Moedig Genk + 01:27
67 Bijl Kinley BHST Cycling Team + 01:27
68 Mellaerts Robbe Young Cycling Talent D & D + 01:27
69 Van Lierop Danny BHST Cycling Team + 01:27
70 Drijkoningen Jorne Sport en Moedig Genk + 01:27
71 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:27
72 van Genechten Jelle VDM-Trawobo Cycling Team + 01:27
73 Rice Matthew Lotto Soudal DT + 01:27
74 Bauters Arne Sport en Moedig Genk + 01:37
75 Verhulst Wouter VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:37
76 Van Hout Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:37
77 Slock Liam Lotto Soudal DT + 01:37
78 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:42
79 Buys Jean Van Eyck/NW Brabant + 01:42
80 Verbeeck Sven Stageco Cycling Team + 01:48
81 De Schamphelaire Jonas VDM-Trawobo Cycling Team + 01:48
82 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 01:48
83 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 01:58
84 Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:59
85 Engels Wouter RB Zelfbouw UCT + 01:59
86 Schmit Philippe Regional Ekipp Letzebuerg + 01:59
87 Van Den Eede Borre Hubo Cycling Team + 02:04
88 Erauw Thiemo Urbano-Vulsteke CT + 02:08
89 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke CT + 02:08
90 De Waele Siebe Alfasun Alfacool Cycling Team + 02:46
91 Huysmans Brent Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 02:08
92 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 03:44
93 Sluydts Toon Regional Selection + 03:46
94 Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:46
95 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 03:46
96 Sutton Joseph CT Projectbow Borgonjon + 03:49
97 Lanhove Milan Van Eyck/NW Brabant + 03:49
98 Lavreysen Axel Sport en Moedig Genk + 03:49
99 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:51
100 De Beuckeleer Seppe VDM-Trawobo Cycling Team + 03:51
101 Smets Robbe Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 03:51
102 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 03:51
103 Fostier Thibault Alfasun Alfacool Cycling Team + 03:51
104 Van Beethoven Matthias Hubo Cycling Team + 03:58
105 Geeraerts Ferre Young Cycling Talent D & D + 04:01
106 Van Der Taelen Glen Jonge Rakkers Vollezele + 04:01
107 Vyvey Robbe Van Mossel Heist Cycling Team + 04:06
108 Boels Senne VP Consulting Cycling Team + 04:11
109 Delme Mauro Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 04:17
110 Pessemier Tom CT Projectbow Borgonjon + 04:22
111 De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT + 04:22
112 Van Der Perre Diemer Van Eyck/NW Brabant + 05:32
113 Schoevaers Ward Stageco Cycling Team + 05:59
114 Zondag Jarno BHST Cycling Team + 06:00
115 Robinson Oliver CT Projectbow Borgonjon + 06:00
116 Segers Joren Hubo Cycling Team + 06:04
117 Beelen Boris Crabbe Toitures - CC Chevigny + 06:04
118 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 06:46
119 Thys Joren Basso Team Flanders + 06:46
120 Brusseleers Kiano Stageco Cycling Team + 07:16
121 Van Gils Yannick Basso Team Flanders + 07:16
122 Clynhens Jens VP Consulting Cycling Team + 09:15
123 Martocchia Alessandro Regional Selection + 10:15
124 De Meyer Senne Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W. + 10:15
125 Van Olmen Yevgeny Van Mossel Heist Cycling Team + 10:20
126 Van Vlerken Marijn BHST Cycling Team + 10:25
127 Schurgers Stef Sport en Moedig Genk + 10:25
128 Jacobs Owen VP Consulting Cycling Team + 10:25
129 Larry Max Regional Ekipp Letzebuerg + 10:25
130 Van Korven Jens BHST Cycling Team + 10:25
131 Mortreux Axel Alfasun Alfacool Cycling Team + 10:25
DNS Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS
DNF Jorissen Senne Van Eyck/NW Brabant
DNF Lauwereys Jarne Jonge Rakkers Vollezele
DNF Van Cutsem Senna Jonge Rakkers Vollezele
DNF Van Der Taelen Quinten Jonge Rakkers Vollezele
DNF De Rijk Sim VP Consulting Cycling Team
DNF Greenwood Josh VP Consulting Cycling Team
DNF Lodewyckx Seppe Young Cycling Talent D & D
DNF Ceusters Rune Regional Selection
DNF Van Grieken Jarne Acrog - Tormans
DNF Swanenvleugel Gebre Sport en Moedig Genk
DNF Christiaens Jonas CT Projectbow Borgonjon
DNF Bouwer Jonathan CT Projectbow Borgonjon
DNF Stijleman Tom Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Veldeman Jarne Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Borra Victor VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Uptegrove Pete BHST Cycling Team
DNF Van Etten Harrie BHST Cycling Team

Information