Ronde Vlaams-Brabant - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Bouts Jens Urbano-Vulsteke 03:12:45
02 Volkaert Jonas VDM -Trawobo CT + 00
03 Gerits Vince Stageco CT + 00
04 Grootjans Jente Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 00
05 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 00
06 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 00
07 Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT + 00
08 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 00
09 Kielich Timo Alpecin-Deceuninck DT + 00
10 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 00
11 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke + 00
12 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 00
13 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 00
14 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 00
15 Geens Jonas Van Mossel CT + 00
16 Slock Liam Lotto Soudal U23 + 00
17 Osborne Jason Alpecin-Deceuninck DT + 00
18 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 00
19 Poelmans Bob Acrog - Tormans + 00
20 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 00
21 Hemroulle Johan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 00
22 Bastiaens Ayco Alpecin-Deceuninck DT + 00
23 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 00
24 Diederich Tim Regional Ekipp Letzebuerg + 00
25 Wallenborn Arno Regional Ekipp Letzebuerg + 00
26 Engels Wouter RB Zelfbouw UCT + 01:14
27 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:14
28 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:14
29 Huysmans Brent Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 01:14
30 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 01:14
31 Van Cutsem Senna Jonge Rakkers Vollezele + 01:14
32 Bresseleers Jonas Van Mossel CT + 01:14
33 Swanenvleugel Gebre Sport en Moedig Genk + 01:14
34 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 01:17
35 Van Hout Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:17
36 Haex Joris Acrog - Tormans + 03:13
37 Sutton Joseph Borgonjon-Dewasport + 04:01
38 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 04:01
39 De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT + 04:01
40 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 04:01
41 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 04:01
42 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 04:01
43 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 04:01
44 Mellaerts Robbe Young Cycling Talent D & D + 04:01
45 Schoevaers Ward Stageco CT + 04:01
46 Philips Jonas Urbano-Vulsteke + 04:01
47 Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT + 04:01
48 Verraes Benjamin Borgonjon-Dewasport + 04:01
49 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:01
50 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 04:01
51 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 04:01
52 Rice Matthew Lotto Soudal U23 + 04:01
53 Verhulst Wouter VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:01
54 Avondts Mathis Alpecin-Deceuninck DT + 04:01
55 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 04:01
56 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 04:01
57 Verbeeck Sven Stageco CT + 04:01
58 Dockx Kristof Stageco CT + 04:07
59 Vyvey Robbe Van Mossel CT + 06:55
60 Christiaens Jonas Borgonjon-Dewasport + 06:55
61 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 06:58
62 De Kee Glenn Alfasun-Alfacool CT + 06:58
63 Fostier Thibault Alfasun-Alfacool CT + 08:08
64 Geeraerts Ferre Young Cycling Talent D & D + 08:08
65 Decaestecker Korneel RB Zelfbouw UCT + 08:08
66 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08:08
67 Martocchia Alessandro Regional Selection + 08:08
68 Breser Pol Regional Ekipp Letzebuerg + 08:53
69 Stoopen Xander Hubo-Titan Cargo CT + 08:53
70 Van Lierop Danny BHST Cycling Team + 08:53
71 Bloemen Tristan Van Mossel CT + 08:53
72 De Beuckeleer Seppe VDM -Trawobo CT + 08:53
73 van Genechten Jelle VDM -Trawobo CT + 08:53
74 Beirlaen Jakov Basso Team Flanders + 08:53
75 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke + 08:53
76 Ulens Thijs Regional Selection + 08:53
77 Daniels Toon Hubo-Titan Cargo CT + 08:53
78 Van Gils Yannick Basso Team Flanders + 08:53
79 Soontjens Arthur Jonge Rakkers Vollezele + 08:53
80 Sluydts Toon Regional Selection + 08:53
81 Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny + 08:53
82 Erauw Thiemo Urbano-Vulsteke + 08:53
83 Esser Mik Regional Ekipp Letzebuerg + 08:53
84 Delme Mauro Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 08:53
85 Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 08:53
86 Bijl Kinley BHST Cycling Team + 08:53
87 Drikoningen Jorne Sport en Moedig Genk + 08:53
88 Stijleman Tom Alfasun-Alfacool CT + 08:53
89 Robinson Oliver Borgonjon-Dewasport + 08:53
90 Greenwood Josh VP Consulting-Prorace CT + 08:53
91 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 08:53
92 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 08:53
93 Van Der Perre Diemer Van Eyck/NW Brabant + 08:53
94 Bouwer Jonathan Borgonjon-Dewasport + 08:53
95 De Groote Dries Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 08:53
96 Clynhens Jens VP Consulting-Prorace CT + 08:53
97 Smets Robbe Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 08:53
98 Van Beethoven Matthias Hubo-Titan Cargo CT + 08:53
99 Versteven Stijn Hubo-Titan Cargo CT + 08:53
100 Pessemier Tom Borgonjon-Dewasport + 08:53
101 Lodewyckx Seppe Young Cycling Talent D & D + 08:53
102 Wolfs Gert-Jan Regional Selection + 08:53
103 Zondag Jarno BHST Cycling Team + 08:53
104 Van Korven Jens BHST Cycling Team + 08:53
105 Veldeman Jarne Alfasun-Alfacool CT + 08:53
106 Buys Jean Van Eyck/NW Brabant + 08:53
107 Clauwaert Maarten RB Zelfbouw UCT + 08:53
108 Mortreux Axel Alfasun-Alfacool CT + 08:53
109 De Kinder Axel Stageco CT + 08:53
110 Vogels Aaron VP Consulting-Prorace CT + 08:53
111 Borra Victor VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08:53
112 De Rijk Sim VP Consulting-Prorace CT + 08:53
113 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 08:53
114 Timmermans Tom Van Eyck/NW Brabant + 08:53
115 Timmermans Tim Van Eyck/NW Brabant + 08:53
116 Lanhove Milan Van Eyck/NW Brabant + 08:53
117 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 08:53
118 Vercammen Jeroen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 08:53
119 De Meyer Senne Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 08:53
120 Goossens Simon Sport en Moedig Genk + 08:53
121 Van Den Eede Borre Hubo-Titan Cargo CT + 08:53
122 Cortjens Ryan Alpecin-Deceuninck DT + 08:53
123 Schmit Philippe Regional Ekipp Letzebuerg + 08:53
124 Bauters Arne Sport en Moedig Genk + 08:53
125 Uhlig Henri Alpecin-Deceuninck DT + 08:53
126 Boels Senne VP Consulting-Prorace CT + 08:53
127 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 08:53
128 Rushby Max Acrog - Tormans + 08:53
129 Huybrechts Sander Van Mossel CT + 08:53
130 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 09:03
131 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 09:03
132 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 09:03
133 De Lie Axel Crabbe Toitures - CC Chevigny + 09:03
134 Demolder Thomas Van Mossel CT + 09:03
135 Beelen Boris Crabbe Toitures - CC Chevigny + 09:03
136 Devos Han Urbano-Vulsteke + 09:03
137 Baestaens Vincent Regional Selection + 09:03
138 Jacobs Owen VP Consulting-Prorace CT + 09:03
139 Conter Ken Regional Ekipp Letzebuerg + 09:03
140 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 09:03
141 Van Olmen Yevgeny Van Mossel CT + 09:03
142 Dehairs Simon Alpecin-Deceuninck DT + 09:03
143 Thys Joren Basso Team Flanders + 09:03
144 De Waele Siebe Alfasun-Alfacool CT + 09:03
145 Schurgers Stef Sport en Moedig Genk + 09:03
146 Lauwereys Jarne Jonge Rakkers Vollezele + 09:03
147 Van Der Taelen Glen Jonge Rakkers Vollezele + 09:03
148 De Schamphelaire Jonas VDM -Trawobo CT + 09:03
149 Brusseleers Kiano Stageco CT + 09:03
150 Lavreysen Axel Sport en Moedig Genk + 09:03
151 Ceusters Rune Regional Selection + 09:03
152 Dillen Ruben Van Eyck/NW Brabant + 09:03
153 Goyvaerts Ibo Young Cycling Talent D & D + 09:03
154 Segers Joren Hubo-Titan Cargo CT + 09:03
155 Van Der Taelen Quinten Jonge Rakkers Vollezele + 09:15
156 Jorissen Senne Van Eyck/NW Brabant + 09:15
157 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 09:15
158 Van Der Looij Simon Sport en Moedig Genk + 09:30
159 Larry Max Regional Ekipp Letzebuerg + 09:30
160 Van Vlerken Marijn BHST Cycling Team + 09:30
161 Uptegrove Pete BHST Cycling Team + 09:30
162 Van Etten Harrie BHST Cycling Team + 09:30
DNF Decoster Michael Stageco CT
DNF De Kok Lars Young Cycling Talent D & D
DNF Rens Kobe Young Cycling Talent D & D
DNF Wouters Rick Regional Selection
DNF Brown Cameron Borgonjon-Dewasport
DNF Francken Sibe Hubo-Titan Cargo CT
DNF De Mot Lander VZW WP de Molenspurters Meulebeke

Information