Ronde Vlaams-Brabant - 2022

GC Points Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Osborne Jason Alpecin-Deceuninck DT 14:16:19
02 Kielich Timo Alpecin-Deceuninck DT + 11
03 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 16
04 Gerits Vince Stageco CT + 22
05 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 23
06 Poelmans Bob Acrog - Tormans + 26
07 Bastiaens Ayco Alpecin-Deceuninck DT + 29
08 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 31
09 Grootjans Jente Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 35
10 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 37
11 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 40
12 Bouts Jens Urbano-Vulsteke + 44
13 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 51
14 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 01:01
15 Scherpenbergh Tristan VP Consulting-Prorace CT + 01:06
16 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 01:08
17 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke + 01:08
18 Hemroulle Johan Crabbe Toitures - CC Chevigny + 01:21
19 Van Nuffelen Glen RB Zelfbouw UCT + 01:26
20 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:31
21 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 01:37
22 Diederich Tim Regional Ekipp Letzebuerg + 01:59
23 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 02:16
24 Slock Liam Lotto Soudal U23 + 02:16
25 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 02:18
26 Wallenborn Arno Regional Ekipp Letzebuerg + 02:24
27 Volkaert Jonas VDM -Trawobo CT + 02:27
28 Van Hout Luca Crabbe Toitures - CC Chevigny + 03:25
29 Bresseleers Jonas Van Mossel CT + 03:25
30 Engels Wouter RB Zelfbouw UCT + 04:12
31 Huysmans Brent Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 04:21
32 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 04:35
33 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 04:35
34 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 04:45
35 Haex Joris Acrog - Tormans + 04:51
36 Avondts Mathis Alpecin-Deceuninck DT + 04:51
37 Verraes Benjamin Borgonjon-Dewasport + 05:09
38 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 05:10
39 Philips Jonas Urbano-Vulsteke + 05:16
40 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 05:17
41 Dockx Kristof Stageco CT + 05:24
42 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 06:04
43 Mellaerts Robbe Young Cycling Talent D & D + 06:12
44 Paridaens Jasper RB Zelfbouw UCT + 06:32
45 Verhulst Wouter VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 06:41
46 Verbeeck Sven Stageco CT + 08:23
47 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 08:24
48 Sutton Joseph Borgonjon-Dewasport + 08:29
49 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 09:35
50 Rushby Max Acrog - Tormans + 09:43
51 De Kee Glenn Alfasun-Alfacool CT + 09:45
52 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 09:50
53 Vercammen Jeroen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 09:53
54 De Kinder Axel Stageco CT + 10:06
55 Timmermans Tom Van Eyck/NW Brabant + 10:18
56 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 10:22
57 Clauwaert Maarten RB Zelfbouw UCT + 10:26
58 Baestaens Vincent Regional Selection + 10:48
59 Rice Matthew Lotto Soudal U23 + 10:54
60 Cortjens Ryan Alpecin-Deceuninck DT + 11:00
61 van Genechten Jelle VDM -Trawobo CT + 11:09
62 Timmermans Tim Van Eyck/NW Brabant + 11:12
63 Dehairs Simon Alpecin-Deceuninck DT + 11:13
64 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 11:19
65 Wolfs Gert-Jan Regional Selection + 11:21
66 Ulens Thijs Regional Selection + 11:25
67 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 11:29
68 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 11:35
69 Drikoningen Jorne Sport en Moedig Genk + 11:38
70 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 11:38
71 Bijl Kinley BHST Cycling Team + 11:43
72 Schmit Philippe Regional Ekipp Letzebuerg + 11:51
73 Beirlaen Jakov Basso Team Flanders + 11:53
74 Van Lierop Danny BHST Cycling Team + 11:59
75 Erauw Thiemo Urbano-Vulsteke + 12:01
76 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke + 12:08
77 Demolder Thomas Van Mossel CT + 12:21
78 Goossens Simon Sport en Moedig Genk + 12:28
79 Devos Han Urbano-Vulsteke + 12:29
80 Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny + 12:30
81 Geeraerts Ferre Young Cycling Talent D & D + 12:31
82 De Schamphelaire Jonas VDM -Trawobo CT + 12:32
83 Versteven Stijn Hubo-Titan Cargo CT + 12:59
84 Buys Jean Van Eyck/NW Brabant + 13:12
85 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 13:22
86 Lanhove Milan Van Eyck/NW Brabant + 13:44
87 Delme Mauro Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 14:16
88 Uhlig Henri Alpecin-Deceuninck DT + 14:21
89 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 14:30
90 Van Den Eede Borre Hubo-Titan Cargo CT + 15:03
91 De Lie Axel Crabbe Toitures - CC Chevigny + 15:11
92 Vyvey Robbe Van Mossel CT + 16:08
93 Thys Joren Basso Team Flanders + 16:49
94 Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny + 17:14
95 De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT + 17:50
96 Lavreysen Axel Sport en Moedig Genk + 18:19
97 Robinson Oliver Borgonjon-Dewasport + 19:33
98 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 20:24
99 Van Der Perre Diemer Van Eyck/NW Brabant + 20:25
100 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 21:50
101 Jacobs Owen VP Consulting-Prorace CT + 23:26
102 Schurgers Stef Sport en Moedig Genk + 24:36
103 Van Korven Jens BHST Cycling Team + 25:06
DNF Breser Pol Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Conter Ken Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Esser Mik Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Larry Max Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Ceusters Rune Regional Selection
DNF Martocchia Alessandro Regional Selection
DNF Sluydts Toon Regional Selection
DNF Wouters Rick Regional Selection
DNF Dillen Ruben Van Eyck/NW Brabant
DNF Jorissen Senne Van Eyck/NW Brabant
DNF Van Grieken Jarne Acrog - Tormans
DNF De Waele Siebe Alfasun-Alfacool CT
DNF Fostier Thibault Alfasun-Alfacool CT
DNF Mortreux Axel Alfasun-Alfacool CT
DNF Stijleman Tom Alfasun-Alfacool CT
DNF Veldeman Jarne Alfasun-Alfacool CT
DNF Van Gils Yannick Basso Team Flanders
DNF Uptegrove Pete BHST Cycling Team
DNF Van Etten Harrie BHST Cycling Team
DNF Van Vlerken Marijn BHST Cycling Team
DNF Zondag Jarno BHST Cycling Team
DNF Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT
DNF Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT
DNF Bouwer Jonathan Borgonjon-Dewasport
DNF Brown Cameron Borgonjon-Dewasport
DNF Christiaens Jonas Borgonjon-Dewasport
DNF Pessemier Tom Borgonjon-Dewasport
DNF Beelen Boris Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS
DNF Daniels Toon Hubo-Titan Cargo CT
DNF Francken Sibe Hubo-Titan Cargo CT
DNF Segers Joren Hubo-Titan Cargo CT
DNF Stoopen Xander Hubo-Titan Cargo CT
DNF Van Beethoven Matthias Hubo-Titan Cargo CT
DNF Lauwereys Jarne Jonge Rakkers Vollezele
DNF Soontjens Arthur Jonge Rakkers Vollezele
DNF Van Cutsem Senna Jonge Rakkers Vollezele
DNF Van Der Taelen Glen Jonge Rakkers Vollezele
DNF Van Der Taelen Quinten Jonge Rakkers Vollezele
DNF Decaestecker Korneel RB Zelfbouw UCT
DNF Bauters Arne Sport en Moedig Genk
DNF Swanenvleugel Gebre Sport en Moedig Genk
DNF Van Der Looij Simon Sport en Moedig Genk
DNF Brusseleers Kiano Stageco CT
DNF Decoster Michael Stageco CT
DNF Schoevaers Ward Stageco CT
DNF Bloemen Tristan Van Mossel CT
DNF Geens Jonas Van Mossel CT
DNF Huybrechts Sander Van Mossel CT
DNF Van Olmen Yevgeny Van Mossel CT
DNF De Beuckeleer Seppe VDM -Trawobo CT
DNF Boels Senne VP Consulting-Prorace CT
DNF Clynhens Jens VP Consulting-Prorace CT
DNF De Rijk Sim VP Consulting-Prorace CT
DNF Greenwood Josh VP Consulting-Prorace CT
DNF Vogels Aaron VP Consulting-Prorace CT
DNF Borra Victor VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF De Mot Lander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF De Groote Dries Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF De Meyer Senne Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Smets Robbe Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF De Kok Lars Young Cycling Talent D & D
DNF Goyvaerts Ibo Young Cycling Talent D & D
DNF Lodewyckx Seppe Young Cycling Talent D & D
DNF Rens Kobe Young Cycling Talent D & D

Information