Ronde Vlaams-Brabant - 2018

Overall Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Pieter Jacobs Hubo-Aerts Action Bike CT 14:08:03
02 Mathijs Paasschens Home Solutions-Anmapa + 35
03 Julien Van Den Brande EFC - L&R - Vulsteke + 01:26
04 Florian Vermeersch Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 01:51
05 Benjamin Verraes VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 02:22
06 Rutger Wouters VP Consulting-Zannata Cycling Team + 02:23
07 Vincent Baestaens Regional Selection + 03:01
08 Alfdan De Decker Lotto - Soudal U23 + 03:07
09 Jens Moens Van Eyck Sport + 03:10
10 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 03:56
11 Niels Merckx Hand in Hand Baal + 04:30
12 Guillaume Seye EFC - L&R - Vulsteke + 05:11
13 Jonas Philips Hand in Hand Baal + 06:29
14 Michiel Broes VP Consulting-Zannata Cycling Team + 06:56
15 Thimo Willems EFC - L&R - Vulsteke + 07:47
16 Thibau Verhofstadt VL Technics - Experza + 07:54
17 Robbe De Buyck Home Solutions-Anmapa + 07:55
18 Matthias Vandewalle Home Solutions-Anmapa + 08:27
19 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 08:52
20 Jeff Peelaers Hubo-Aerts Action Bike CT + 08:59
21 Glenn Debruyne Home Solutions-Anmapa + 09:18
22 Jasper Paridaens Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT + 09:39
23 Ward Van Laer VP Consulting-Zannata Cycling Team + 11:22
24 Yarno Vandenbroeck Stageco-Special Paint CT + 11:52
25 Bavo Haemels Heist Cycling Team + 12:01
26 Ricky Rosseel VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 12:44
27 Cédric Beullens EFC - L&R - Vulsteke + 13:00
28 Stijn Demolder Heist Cycling Team + 13:01
29 Oskari Vainionpää Asfra Racing Team + 13:28
30 Han Devos Stageco-Special Paint CT + 13:31
31 Stan Van Tricht VL Technics - Experza + 13:47
32 Jens Verhaegen Regional Selection + 14:11
33 Raoul Decraene Home Solutions-Anmapa + 14:17
34 Fabio Sinoy VL Technics - Experza + 14:23
35 Brent Cle Stageco-Special Paint CT + 14:27
36 Dries Verstrepen United CT + 14:38
37 Dries De Schrijver VL Technics - Experza + 14:40
38 Pauwel Verhulst Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 14:43
39 Brent Masure Prorace Cycling Team + 15:00
40 Laurent Creffier Stageco-Special Paint CT + 15:26
41 Elias Maris ILLI-Bikes Cycling Team + 15:27
42 Tim Meusen TWC Het Snelle Wiel + 15:35
43 Brent Van Der Eycken Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 15:37
44 Tom Goovaerts V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club + 15:40
45 Xavier Poels TWC Het Snelle Wiel + 15:59
46 Gil D'Heygere VL Technics - Experza + 16:08
47 Robin Jacobs V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club + 16:14
48 Neal Van Vaerenbergh Regional Selection + 16:16
49 Jens Bouts Prorace Cycling Team + 16:20
50 Brent Van Duren Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT + 16:39
51 Sander Lemmens Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 16:41
52 James Higginson VP Consulting-Zannata Cycling Team + 16:51
53 Jonas Volkaert VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 17:03
54 Mattias Raeymaekers V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club + 17:04
55 Matthias Van Roy Regional Selection + 17:10
56 Maxim Cappelle VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 17:54
57 Remco Esselaar TWC Het Snelle Wiel + 18:24
58 Diederik Pemen Prorace Cycling Team + 18:32
59 Robin Verbestel Prorace Cycling Team + 18:46
60 Antoine Loy EFC - L&R - Vulsteke + 18:50
61 Loeka Verdonck VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 18:52
62 Bram Van Broekhoven Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 18:53
63 Jason Oosthuizen Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 18:53
64 Vince Gerits Stageco-Special Paint CT + 19:06
65 Jens Vanderheyden Hand in Hand Baal + 19:11
66 Oliver Moors Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 19:24
67 Senne Deloof V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club + 19:40
68 Jarno Mondelaers ILLI-Bikes Cycling Team + 19:50
69 Jelle Camps Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 19:58
70 Stef Rogier United CT + 20:15
71 Stephen Dent Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 21:09
72 Robin Mertens Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 21:52
73 Joerik De Neve VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 21:59
74 Wouter Van Ende Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 22:16
75 Sander Rietjens Prorace Cycling Team + 22:38
76 Pieter Van Oirschot TWC Het Snelle Wiel + 22:40
77 Jelle Van Den Plas ILLI-Bikes Cycling Team + 26:20
78 Robbe Snels United CT + 26:53
79 Maths Heinderson ILLI-Bikes Cycling Team + 27:26
80 Bo Godart United CT + 28:24
81 Glen Van Nuffelen Asfra Racing Team + 29:36
82 Jef Bertels VP Consulting-Zannata Cycling Team + 29:44
83 Jari Wante VDM Van Durme-Michiels-Trawobo + 29:55
84 Stijn Goolaerts Hubo-Aerts Action Bike CT + 30:10
85 Glen Van Herck Regional Selection + 30:33
86 Ruben Van Der Haeghen VL Technics - Experza + 31:35
87 Tim Timmermans Van Eyck Sport + 33:15
88 Laurenz De Meuleneire Asfra Racing Team + 36:14
89 Kevin Minten TWC Het Snelle Wiel + 41:59
DNF David Dehaze Regional Selection
DNF Joren Pardaens Regional Selection
DNF Kurt Geysen Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC
DNF Tom Willems Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC
DNF Mathijs Wuyts Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC
DNF David Fransen Asfra Racing Team
DNF Marc Heaney Asfra Racing Team
DNF Steven Vandemeulebroecke Asfra Racing Team
DNF Mathias Vanoverberghe Asfra Racing Team
DNF Louis Blouwe EFC - L&R - Vulsteke
DNF Thomas Vansteelandt EFC - L&R - Vulsteke
DNF George Clark Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT
DNF Ben Foames Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT
DNF Jari Heyse Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT
DNF Glenn Marin Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT
DNF Tim Poriau Goma Dakwerken-VDB Steenhouwerij CT
DNF Maxim Andrieu Hand in Hand Baal
DNF Dylan De Peuter Hand in Hand Baal
DNF Dries Hemelings Hand in Hand Baal
DNF Trifonius Van Peteghem Hand in Hand Baal
DNF Jarne Castermans Heist Cycling Team
DNF Yari Crollet Heist Cycling Team
DNF Nick De Weerdt Heist Cycling Team
DNF Lennert Hoefkens Heist Cycling Team
DNF Dries Van Dyck Heist Cycling Team
DNF Trystan Five Home Solutions-Anmapa
DNF Brecht Stas Home Solutions-Anmapa
DNF Jonas Bresseleers Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Levi Jacobs Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Joren Segers Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Brent Van Tilborgh Hubo-Aerts Action Bike CT
DNF Wout Huygen ILLI-Bikes Cycling Team
DNF Roy Pieters ILLI-Bikes Cycling Team
DNF Jan Van Laer ILLI-Bikes Cycling Team
DNF Jonas Castrique Lotto - Soudal U23
DNF Alex Colman Lotto - Soudal U23
DNF Rune Herregodts Lotto - Soudal U23
DNF Ward Jaspers Lotto - Soudal U23
DNF Jorden De Haes Prorace Cycling Team
DNF Joeri Francen Prorace Cycling Team
DNF Joran Michielsen Stageco-Special Paint CT
DNF Ward Schoevaers Stageco-Special Paint CT
DNF Michael Adriaenssen Team Thielemans-De Hauwere
DNF Kristof D'Hollander Team Thielemans-De Hauwere
DNF Kevin Lambertin Team Thielemans-De Hauwere
DNF Robbe Roelens Team Thielemans-De Hauwere
DNF Tibo Van Camp Team Thielemans-De Hauwere
DNF Sam Van Gansen Team Thielemans-De Hauwere
DNF Bjorn Van Malderen Team Thielemans-De Hauwere
DNF Harm Celi TWC Het Snelle Wiel
DNF Steven Moons United CT
DNF Tanner Ward United CT
DNF Kilian Cloots V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club
DNF Matthias Pauwels V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club
DNF Viktor Van Den Branden V.Z.W. Royal Antwerp Bicycle Club
DNF Ruben Dillen Van Eyck Sport
DNF Jonas Polspoel Van Eyck Sport
DNF Tom Timmermans Van Eyck Sport
DNF Dimitri Van de Perre Van Eyck Sport
DNF Jeffrey Van Den Nest Van Eyck Sport
DNF Dries Geerinck VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Ruben Van Raepenbusch VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
DNF Wesley Vercamst VL Technics - Experza
DNF Zak Coleman VP Consulting-Zannata Cycling Team
DNF Joppe Penders VP Consulting-Zannata Cycling Team
DNF John Buller VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Conor McCann VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Robin Rosseeuw VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Mathieu Vansteenkiste VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Aaron Vervaeke VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Gino De Caerle Young Cycling Talent D & D
DNF Oliver Delaey Young Cycling Talent D & D
DNF Wietse Fierens Young Cycling Talent D & D
DNF Stef Serre Young Cycling Talent D & D
DNF Yentl Van Cauwenbergh Young Cycling Talent D & D
DNF Pieter Van Der Eycken Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date 25th - 29th July
CAT 2.IC
Other
Embed Results