Trofeo PIVA (U23) - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè 30 03:41:04
2 Frigo Marco Israel Cycling Academy 25 + 09
3 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 20 + 16
4 Hollyman Mason Israel Cycling Academy 15 + 16
5 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia 10 + 25
6 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior 5 + 25
7 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 3 + 25
8 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 1 + 27
9 De Carlo Giovanni Carnovali-Rime 1 + 39
10 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team 1 + 01:20
11 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:23
12 Foldager Anders Biesse-Carrera + 01:23
13 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:23
14 Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 01:23
15 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 01:23
16 Baroni Alessandro Team Colpack Ballan + 01:26
17 Cretti Luca Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 01:30
18 Tarlton Alexander Germany + 01:30
19 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 01:30
20 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 01:30
21 Parashchak Yaroslav Carnovali-Rime + 01:30
22 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:30
23 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 01:30
24 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 01:30
25 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 01:30
26 Uhlig Henri Germany + 01:30
27 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 01:50
28 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè + 01:50
29 Guasco Mattia Team Qhubeka + 02:02
30 Elipanni Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 02:02
31 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 02:02
32 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 02:02
33 Kretschy Moritz Germany + 02:02
34 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 02:02
35 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 02:17
36 Del Toro Isaac A.R. Monex Pro Cycling Team + 02:25
37 Bilyi Maksym U.C.Monaco + 02:40
38 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 02:40
39 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek + 02:40
40 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 02:40
41 Guerra Andrea Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:40
42 Galimberti Lorenzo Viris Vigevano + 02:40
43 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 03:13
44 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 03:25
45 Grendene Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 03:25
46 D'Aiuto Filippo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 03:25
47 Pase Christian Danilo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 03:25
48 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 03:25
49 Lopez Juan Carlos Astana Qazaqstan Development Team + 03:25
50 Mancipe Andrés Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 03:54
51 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 04:37
DNF Vacek Karel Tirol KTM Cycling Team
DNF Skok Anze Ljubljana Gusto Santic
DNF Berzi Andrea Viris Vigevano
DNF Rubino Samuele Viris Vigevano
DNF Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Roberti Luca D'Amico UM Tools
DNF Ferro Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Bonanni Christian Gaiaplast Bibanese
DNF Menegotto Jacopo Team Qhubeka
DNF Parravano Francesco Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Raimondi Alex Carnovali-Rime
DNF Nencini Tommaso Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Granados Sergio Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Movchan Andriyi Eurocar GS Cycling Team
DNF Goldstein Edo Israel Cycling Academy
DNF Barsottelli Matteo Parkpre Racing Team
DNF Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera
DNF Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Nordal Mattias Biesse-Carrera
DNF Crescioli Giosue G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Galimberti Francesco Viris Vigevano
DNF Rizza Stefano Parkpre Racing Team
DNF Serrano Javier EOLO-KOMETA U23
DNF Venturini Alessandro G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Vainio Veeti U.C.Monaco
DNF Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD
DNF Boucek Jakub Israel Cycling Academy
DNF Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Höglund August U.C.Monaco
DNF Reisberg Nadav Israel Cycling Academy
DNF Belohvosciks Kristians U.C.Monaco
DNF Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese
DNF Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD
DNF Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team
DNF Temmen Jan Germany
DNF Sanchez Pablo Astana Qazaqstan Development Team
DNF Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Smetaniuk Oleksandr Eurocar GS Cycling Team
DNF Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD
DNF Epis Giosue Carnovali-Rime
DNF Cassol Daniel Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Presti Andreas Cycling Team Valcavasia
DNF Cao Mario Gaiaplast Bibanese
DNF Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Raviele Karim Team Colpack Ballan
DNF Gazzola Giovanni Pedale Scaligero
DNF Butteroni Gregorio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team
DNF Berasi Michele Carnovali-Rime
DNF Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Wood George JRC Interflon RT
DNF Roda Lorenzo Biesse-Carrera
DNF Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development
DNF Stedman Travis Team Qhubeka
DNF Escarcega Luis Fernando A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Tornaboni Luca Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Browne Ethan JRC Interflon RT
DNF Cerofolini Michele Pedale Scaligero
DNF Bergagna Tommaso Pedale Scaligero
DNF Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23
DNF Roganti Simone D'Amico UM Tools
DNF Ball Alexander Zappi Racing Team
DNF Micallef Alexander Zappi Racing Team
DNF Giordani Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Colladon Jacopo Team Novo Nordisk Development
DNF Cia Jacopo Gaiaplast Bibanese
DNF Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team
DNF Troia Ivan Parkpre Racing Team
DNF Cetto Maurizio U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè
DNF Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Lightfoot Owen Zappi Racing Team
DNF Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic
DNF Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic
DNF Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic
DNF Jeromel Vid Cycling Team Kranj
DNF Gebhardt Philipp Germany
DNF Pedersen Eric U.C.Monaco
DNF Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Nizelskiy Andriy Eurocar GS Cycling Team
DNF Sydor Serhii Eurocar GS Cycling Team
DNF Casasola Thomas Pedale Scaligero
DNF Orlando Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Zamperini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Carpene Gianmarco General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia
DNF Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Sperandio Matteo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Evans Louis Team Novo Nordisk Development
DNF Arreola Diego A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Sperandio Luca Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Sbabo Nathan D'Amico UM Tools
DNF Ramírez Johan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Bruno Andrea Alfio Parkpre Racing Team
DNF Pellegrini Lorenzo D'Amico UM Tools
DNF Anthony James Zappi Racing Team
DNF Grando Riccardo Gaiaplast Bibanese
DNF Godts Kobe Team Novo Nordisk Development
DNF Vovk Jaka Cycling Team Kranj
DNF Ruvalcaba Reyes David A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Garcia Carlos Alfonso A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Roberts John Zappi Racing Team
DNF Hill Taylor JRC Interflon RT
DNF Turkulov Luka Cycling Team Kranj
DNF Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka
DNF Sawyer Oliver JRC Interflon RT
DNF Jewitt William JRC Interflon RT
DNF Barnett Ben Team Novo Nordisk Development
DNF Mertelj Enej Cycling Team Kranj
DNF Dalla Cia Enrico Pedale Scaligero
DNF Kobzar Pavlo Eurocar GS Cycling Team

Information